نمایش نوار ابزار

خطبه های نماز جمعه 29 اردیبهشت 1396 شهرستان زابل

یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

متن خطبه دوم نماز جمعه 29 اردیبهشت 1396 شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام در مصلی المهدی ( عج )

 

امروز جمعه 29 اردیبهشت روز انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا است ؛ هم عزیزانی که در شورای شهر و روستا انتخاب می شوند بسیار مهم است که چه افرادی باشندکه به فرمایش رهبر عزیزمان ” کارهای زتدگی روزمره ما در شهر و روستا بستگی به تلاش این بزرگوران دارد ”  و هم شخصیت دوم مملکت یعنی رئیس جمهور مهم است که چگونه شخصیتی و با چه شاخص هایی باشد که این بسیار پر اهمیت است .

 

به برکت انقلاب اسلامی انتخاباتی بسیار آزاد داشته ایم و داریم و بهترین انتخابات جهان در ایران مشاهده میشود و مصداق بارز مردم سالاری دینی جمهوری اسلامی است ، جمهوری یعنی مردم سالاری ، اسلامی یعنی دینی ؛ ساختار حکومت جمهوری و محتوای آن اسلامی است یعنی مردم سالار و صاحب خود و کشورشان هستند .

 

این کشور جمهوری است و کشورشان را با قوانین اسلامی و محتوای دین انتخاب کردند و مردم سالار خودشان هستند و کشور در دست خودشان می باشد و آمریکا ، انگلیس و سایر کشورهای بیگانه سالار این مردم نیست که برایشان تصمیم بگیرند به خلاف دوره های پهلوی و قبل از انقلاب اسلامی که داشتیم .

 

رمز اقتدار نظام مردم هستند که با بصیرت حضور دارند و با توکل مقاومت می کنند و سُنت خدا این است که یاری گر مومنین هست و این مردم بصیر ، آگاه ، شریف ، عزیز و مقتدر حق دارند و شایسته بهترین خدمات و خدمت گزاری ها هستند چون به این بصیرت ها رسیده اندو این اهداف والا را دارند لذا بهترین نوع شایستگی را برای این دارند که مسئولین خادم و خدمت گزار آنها باشند و بزرگ و بنیان گذار جمهوری اسلامی و رهبر عزیزما هر دو آنها خودشان را خادم مردم می دانند .

 

در انتخابات حضور و مشارکت بالا و حداکثری که چشم گیر  باشد و انتخاب فرد اصلح بسیار مهم و حائز اهمیت است ، مشارکت بالا که دشمن شکن هست ، باعث مجد ، عظمت ، عزت ، شرف و اقتدار نظام اسلامی است و انتخاب فرد اصلح که مردم شناس باشد ، در پیشگاه خدا متعهد ، متخصص و دلسوز باشد ، به ارزش های انقلاب اسلامی معتقد باشد ، خستگی ناپذیر ، امانتدار و نسبت به بیت المال حساس ، با تقوا ، بسیجی و انقلابی و خود را خادم مردم بداند .

 

مردم همیشه وظیفه خود را بدرستی نشان داده اند که هم بلد هستند و هم تکلیف را می دانند و هم به بهترین نوع عمل می کنند ؛ مسئولین امر هم وظیفه دارند امانتدار باشند ، نظم در انتخابات را خوب مدیریت کنند و نسبت به آراء مردم که حق الناس است کمال مواظبت را انجام دهند .

 

ملت غیور ایران اسلامی هم بدانند به فرمایش رهبر معظم انقلاب که نایب امام زمان ( ع) هست ، پیروز واقعی و اصلی در این  و همه انتخابات ملت و مردم عزیز ایران اسلامی است و بازنده مثل همیشه دشمنان نظام اسلامی هستند .

 

به هر حال از بین نامزدهای شورای شهر و روستا افرادی و یک نفر هم بعنوان رئیس جمهور انتخاب میشود ؛ فرد منتخب رئیس جمهور همه مردم ایران است حتی کسانی که به آن رای نداده اند و اعضای شورایی که انتخاب می شوند وکلای همه مردم هستند حتی کسانی که به آنها رای نداده اند و همه به آرای مردم و هم احترام بگذاریم.

 

همه ما مواظب باشیم همین آرامشی که هست را حفظ کنیم ، آرامش بعد از اعلام نتایج را هم حفظ کنیم و نکنه خدای نکرده دسیسه های دشمن در ما تاثیر بگذارد ، همه مواظب انگلیس ، آمریکا و شیطنت های اسرائیل باشیم و به فرمایش رهبر عزیزمان پذیرش نتیجه انتخابات حق الناس است و آن را قبول داشته باشیم .

مطالب مشابه
دیدگاه ها