نمایش نوار ابزار

خطبه های 25 فروردین نماز جمعه شهرستان زابل

شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶

قسمتی از خطبه دوم نماز جمعه 25 فروردین 1396 شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین کیخا در مصلی المهدی ( عج )

یکی از الطاف خداوند متعال حکومت دینی و اسلامی بر پایه قوانین الهی است ، در بستر نظام اسلامی زمینه اطاعت ، بندگی و عبادت خداوند متعال فراهم است ، منطقی که قوانینش اسلامی و در رأس آن ولی فقیه و مجتهد جامع الشرایط بعنوان رهبر ، قائد ،پیشوا و نایب امام زمان ( ع ) قرار دارد  و نظامی که تمام مسئولانش توسط مردم انتخاب می شوند ، در کجای جهان مثل این نظام اسلامی پیدا می شود ؟

به برکت انقلاب اسلامی و رهبری پیامبر گونه امام راحل و خلف صالحش امام خامنه یی این دو نایب عام امام عصر ف حضرت مهدی (ع) ، به برکت ایمان راسخ ملت غیور و شهید پرور ایران که در پیشگاه خداوند متعال ثابت کردند که برای حفظ دین ، قرآن و اسلام حاضر هستند جان خود و عزیزانشان را فدا کنند و خود و اسماعیل هایشان به قربانگاه بروند .

به برکت عنایات ویژه خداوند متعال که ضمانت کرد و قول داد که « ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم » ایران اسلامی روز به روز قدرتمند شد ، تا جایی که دشمن در خیالش هم تعرض نظامی به این مرز و بوم را نمی پروراند .

دشمنان نظام در رأس آنها آمریکا جهانخوار به شیوه های مختلف خواستند به ما ضربه بزنند و انقلاب و نظام اسلامی را از بین ببرند ، جنگ راه انداختند ، شکست خوردند ، توسط منافقین با جنگ و ترور ورود کردند ، شکست خوردند ، رو آوردند به حمله اقتصادی ، تحریم اقتصادی ، روآوردند به تهاجم فرهنگی ، حمله به دین مردم مخصوصاً به جوانان؛ روآوردند به برنامه نفوذ ، نفوذ در دستگاه های مهم تصمیم گیری و مدیریتی نظام اسلامی بوسیله منافقین و فریب و تطمیع افراد معامله گر و سود جو و دنیا پرست .

عزیزان یکی از برنامه های دشمن در رأس آنها آمریکا ، انگلیس و اسرائیل ، کمین در مسیر انتخابات است ؛ در وهله ی اول تلاش می کنند که انتخابات سرد برگزار شود و کسی پای صندوق رأی حضور نداشته باشد که بعد فریاد بزنند که مردم از جمهوری اسلامی حمایت نمی کنند و این یعنی ضعف نظام که اقتدار جهانی نظام اسلامی را در هم می شکند که تا الان تمام تیرهای آنها به سنگ خورده و نقشه هایشان نقش بر آب شده و مشت محکمی از ملت بزرگ ایران خورده اند .

در وهله ی دوم تلاش دارند که در اصل انتخابات خدشه وارد کنند ، جلوی تشخیص درست را بگیرند و یا مرحله بعد از آن آشوب و فتنه بعد از اعلام نتایج که نمونه اش را در سال 88 دیدیم که چه هزینه هایی به نظام وارد کرد که هنوز جبران نشده و جبرانش هم در واقع سخت و غیر ممکن است .

یکی از نقشه های دشمن ، دو قطبی کردن انتخابات از نوع کاذبش است ، اصل دو قطبی واقعی از بدو خلقت بشتر تاکنون بوده و هست ، دو قطبی خیر و شر ، موحدین و مشرکین ، دوست و دشمن ، دو قطبی اسلام ناب محمدی و اسلام آمریکایی ، اینها دو قطبی واقعی هستند .

اما برنامه دشمن ایجاد دو قطبی کاذب و جعلی است که رهبر معظم انقلاب دامن زدن به دو قطبی های دروغین را که نقشه دشمن است هشدار داده اند ؛ دو قطبی کاذب و جعلی مثل این جریان و آن جریان ، شیب آب و پشت آب ، اینها به چه معنی است ؟

در بستر انتخابات مردم می بایست فرد اصلح را انتخاب کنند ، برنامه هایش را ببینند ، برنامه های فرهنگی ، اقتصادی ، برنامه هایش را برای تولید بیشتر و اشتغال بیشتر ببندد ؛ وقتی فضای جامعه دوقطبی شود این حق از مردم گرفته می شود و باعث تفرقه می گردد ، شور و حرارت زیاد می شود اما شعور و عقلانیت کم می شود ؛ مسائل اصلی کشور و مصالح ملی و مطالبات به حق مردم به حاشیه کشیده می شود ، فضای رقابت سالم به فضای تخریب تبدیل میشود و این باعث از بین رفتن وحدت ملی می گردد .

نکند افرادی پیدا شوند که برای رسیدن به منافع حزبی شان تن به این برنامه ذلیلانه بدهند و در لیست پیاده نظام دشمن قرار بگیرند و ملت فهیم ایران اسلامی هم می دانند ، اصولاً افرادی از دوقطبی شدن کاذب خوشحال می شوند و به آن دامن می زنند که حیات سیاسی خودشان را در ایجاد دوقطبی کاذب می ببینند، آن افرادی که برنامه ای برای رفع مشکلات ندارند ، حرفی برای گفتن ندارند و برای اینها احساسی شدن انتخابات خیلی مهم است ؛ این نکته در همه انتخابات مجلس شورای اسلامی ، شورای شهر و ریاست جمهوری باید رعایت شود و افراد و برنامه ها را مطالعه و انتخاب کنید .

در بحث انتخابات شورای ها منطقه خودمان هم این مسائل را رعایت کنیم ، شیب آب و پشت آب ، این طایفه و آن طایفه این ها ملاک ها کاذب هستند و ملاک حقیقیت خود فرد و شخص است ، برنامه های آن چی است ؟ مشکلات شهرستان را می بیند تا نمی بیند ؟ قدرت تشخیص مشکلات شهرداری را دارد یا نه ؟ می داند شهری با امکانات متعارف یعنی چه یا نمی داند ؟ تخصص ، تعهد و قدرت تشخیص دارد یا نه ؟ اینها را مطالبه و مطالعه کنیم و بعد انتخاب کنیم .

سه شنبه 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی و نیروی زمینی گرامیداشت و تبریک و خسته نباشید به تمامی ارتشیان غیور مخصوصاً عزیزانی که هر هفته مخصوصا امروز حضورشان زینت بخش محفل ما شده اند .

ارتش رژیم شاهنشاهی که در آن جوانان بروند از خانواده های مسلمان و اغلب مستضعف زیاد بودند به ندای آسمانی رهبر انقلاب لبیک گفتند و همصدا و همراه با مردم برای براندازی رژیم ستم شاهی به جنگ با دشمنان داخلی و خارجی برخواستند و بازوی توانمند نظام اسلامی شدند .

از بدو انقلاب تا 8 سال دفاع مقدس و تا کنون باعث آبرو و اقتدار نظام اسلامی و خاری در چشم بدخواهان بوده اند و در واقع با وجود نیروهای مسلحی همچون ارتش ، سپاه و بسیج نظام جمهوری اسلامی ایران بیمه شده و هذا منن فضل ربی .

مطالب مشابه
دیدگاه ها