نمایش نوار ابزار

خطبه هـای نماز جمعه 22 بهمن 1395 شهرستان زابل

شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵

متن خطبه دوم نماز جمعه 22 بهمن 1395 شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین کیخا در مصلی المهدی (عج) شهرستان زابل

امروز جمعه 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران است ، انقلاب اسلامی که به تعبیر بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران ، امام راحل عظیم الشان معجزه قرن و انفجار نور هست .

اینکه یک ملتی بتواند چند ابر قدرت مخصوصاً انگلیس و آمریکا را که در جای جای جهان مستعمرات داشتند و ایران را ملک طلق خودشان قرار داده بودند و به راحتی اموالش را چپاول می کردند ، اینکه یک ملت با دست خالی بتواند این شیاطین را از خانه اش ، از کشورش بیرون کند ، این معجزه خداوند متعال است چرا که « ان الله علی کل شی قدیر » .

انفجار نور است ، 22 بهمن سالروز شروع حاکمیت اسلام هست در کشوری که طاغوت حاکمیت داشت و فجر خورشید انقلاب اسلامی ، ظلمات و طاغوت را کنار زد ، چراکه « الله ولی الذین آمنوا یخرجهم من الظلمات الی النور  ».

طاغوتی که ساختار حکومتی اش شاهنشاهی بود و مردم حقی در انتخابش نداشتند ؛ رژیم سلطنتی و پادشاهی موروثی ، رژیمی دیکتاتور ، مستبد ، خشن ، بی رحم و مزدور غرب و بیگانه پرست .

از یک طرف مستشاران آمریکایی در ایران حق توحش می گرفتند و ایرانیان را وحشی می خواندند و از طرفی شاه ایران ، مردم را بی عرضه و می گفت : مثل گوسفند هستند ؛ کشوری کاملا وابسته به خارج درست کرد ، با سیاست های غلط مخصوصاً بعد از سیاست اصطلاحات ارضی ، کشاورزی ایران نابود شد و طبق خواسته غرب ایران شد کشوری کاملا مصرف کننده و بهترین بازار برای کالاهای غربی با اقتصادی وابسته و شکننده ، روزانه 6 میلیون بشکه نفت صادر میکردند یعنی 3 برابر الان .

از لحاظ فرهنگی کشف حجاب رضاخانی ، ترویج فرهنگ غرب در رادیو ، تلویزیون ، تئاتر و سینما و مطبوعات و آموزش و پرورش سیاست اسلام زدایی آنها را نشان میداد ، فعالیت مارکسیستها ، لیبرال ها ،بهائی ها ، راه اندازی مراکز فساد و فحشا از طرف دربار و خاندان پهلوی که خودشان پیشتاز در این زمینه بودند نشان دهنده اوج انحطاط فرهنگی رژیم ستم شاهی است .

یه اشاره ایی هم به دست آوردهای انقلاب اسلامی در حوزه های سیاسی ، فرهنگی ، اقتصادی ، علم و فن آوری و نظامی داشته باشیم :  انقلاب اسلامی یی که با شعار « استقلال ، آزادی ، جمهوری اسلامی »  می خواستند مستقل باشند نه تحت سلطه بیگانه ، آزاد باشند نه برده بی اختیار غرب و استکبار جهانی .

از دستاوردها در مقوله سیاست : فروپاشی رژیم سلطنتی و دیکتاتوری ، برقرای حاکمیت ملی استقرار نظام مردم سالاری دینی جمهوری اسلامی با رای بیش از 98 درصد ملت ، مردم سالاری دینی ، شکل جمهوری با محتوای اسلامی و دینی ، با محوریت ولایت فقیه و بر پایه اصول استقلال ، آزادی ، عدالت و پیشرفت بر مبنای اسلام، دفاع از محرومان و مستضعفان و مبارزه با ظالمان و ستمگران .

در بُعد اقتصادی از کشوری کاملا مصرفی با وجود تحریم ها و شیطنت ها و 8 سال دفاع مقدس با فشارهای سنگین ، موفقیت های چشم گیر داشته ایم و بنابراین است که با نگاه اقتصاد مقاومتی روز به روز از مصرف گرایی فاصله بگیریم .

با نگاه ویژه ولایت فقیه به تولید علم و پیشرفت علم و فن آوری سرعت پیشرفت علمی ایران  11 برابر سرعت متوسط رشد علم در جهان شد ؛ 70 درصد بزرگسالان کشور بی سواد بودند و کمتر از 40 درصد کودکان امکان تحصیل را داشتند و بعد از انقلاب با نهضت سواد آموزی به 100 درصد با سوادی نزدیک شدیم .

در قبل انقلاب پزشک از خارج می آمد و تا چند سال بعد از انقلاب هم این مورد ما را آزار میداد ، اما به برکت انقلاب اسلامی و جمهوری می توان الان ایران را به قطب پزشکی غرب آسیا نامید .

به برکت انقلاب اسلامی و ولایت فقیه، جمهوری اسلامی ایران الان کشوری هسته ای شده و عضو باشگاه هسته ای جهان به رغم همه تحریم ها و تهدیدها مجاهدت کردیم و این علم و صنعت را بومی سازی کردیم و جزء 8-7 کشور پیشرفته جهان شدیم .

ارتش ایران در دوران طاغوت وابسته و تحت نفوذ بیگانه گان مخصوصاً آمریکایی ها بود و قدرتش در راستای قدرت تامین منافع آمریکا و غرب بود ، با انقلاب اسلامی ارتش متحول شد و ارتش جمهوری اسلامی ایران ، ارتش اسلام و در کنار ارتش نهادهایی همچون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، بسیح و کمیته های انقلابی شکل گرفت .

اما عزیزان دشمن بیکار نمی نشیند و الان دو گزینه اعتیاد و فحشا را روی میز خود دارد ، پس همه ما وظیفه داریم که متوجه برنامه های دشمن باشیم و آنها را رصد و مهندس معکوس کنیم با انجام کارهای فرهنگی و سوق دادن بودجه های فرهنگی به سمت مساجد ، از فرماندهی محترم سپاه پاسداران شهرستان زابل تشکر می کنم چرا که نگاه ویژه ای به حلقه های صالحین دارند .

از شما ملت بصیر و همیشه صحنه ، عزیزان در دارالولایه سیستان به جهت حضور چشم گیر در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن 1395تشکر ویژه می کنم و همه دانیم که وظیفه داریم همیشه در صحنه باشیم  و این  بیداری ، بصیرت ، همدلی ، همزبانی و نشاط را روز به روز برای پیشرفت نظام اسلامی پرورش بدهیم و مجددا از تمامی دست اندرکاران همایش بزرگداشت روز 19 بهمن قیام مردم سیستان علیه رژیم پهلوی تشکر ویژه می کنیم و این گونه مراسمات و همایش ها باید بیشتر تکرار و برگزار شوند .

از جوانان مطالبه گر  سیستانی در استان سیستان و بلوچستان ، خراسان ، تهران و گلستان تشکر می کنم که در پی مطالبه گری ائمه جمعه منطقه سیستان یک اجتماع بزرگی در فضای مجازی تشکیل دادند بنام « کمپین حمایت از ائمه جمعه مطالبه گر » ؛  دست همه عزیزان را می بوسیم و این فرمایشات رهبر عزیزمان است که : « جوانان ، باید مطالبه گر باشد » ، جوان نباید نسبت به محیط خود بی تفاوت باشد  و به گفته حضرت آقا هر نقطعه ای که هستیم همان جا را کشور ایران تصور کنیم ، آبادش کنیم تا ایران آباد شود و ما از همه تشکر می کنیم و قطعاً اینگونه است که این مطالبه گری ها که با رعایت تمام قوانین انجام می شود ، نتایجش چشم گیر خواهد بود .

یک خواسته هم از تمامی سیستانی های عزیز دارم و آن طرحی است که انشالله استقبال شود ، در ایام فاطمیه هستیم که تسلیت عرض می کنیم این ایام را ، طرحی را بنام « طـرح کوثر » معرفی می کنیم که در آن هر طایفه و فامیل بعنوان یک خانواده بزرگ نه بعنوان قوم گرایی و طایفه گرایی یک کارخانه در سیستان تاسیس کنند .

سیستانی های عزیزی که در تهران و سایر نقاط کشور هستند سرمایه های خودشان را سوق بدهند و در کنار سایر مسئولین ، هر طایفه ایی یک کارخانه و یک کارگاه برای اشتغال جوانان خودشان تشکیل بدهند و قطعاً برکات آنرا خواهند دید .

مطالب مشابه
دیدگاه ها