نمایش نوار ابزار

خطبه 18 فروردین نماز جمعه شهرستان زابل

شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۶

قسمتی از خطبه دوم نماز جمعه 18 فروردین 1396 شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا در مصلی المهدی ( عج)

يکشنبه20 فروردين  11رجب سالروز قطع رابطه سیاسى ایران و آمریكا در سال 1359ه . ش – روز ملى فناوری هسته ای است ؛ در سال 1320 رسماً ورود سیاسی آمریکا به ایران شکل گرفت ، تقویت رژیم پهلوی و انواع ستم گری ها و چپاول ها را آغاز کرد و نهایتاً انقلاب اسلامی ما دست این مستکبر جهانی را از دخایر ملی قطع و آن را از کشور اخراج کرد و هر چقدر  از عُمر پر برکت انقلاب ما گذشت آمریکا بی آبروتر شد .

قبل از انقلاب ایران نوکر و آمریکا ارباب بود و این باعث تحقیر ملت ایران بود اما شاهان ظالم ایران این نوکـری را باعث افتخار خود می دانستند تا قدرت داشته باشند ؛ رابطه با آمریکـای جهانخور که خوی دد منشی دارد و ذات آن پلید شرارت و رابطه با آن ضرر محض است .

آمریکا حتی با کشورهایی که رابطه سیاسی داشته است دشمنی کرده و به آنها حمله نظامی کرده است مانند عراق و اساساً قصد و هدف رابطه آمریکـا با سایر کشورها ، نفوذ و پیدا کـردن راه های تسلط هر چه بیشتر بر آن کشور است .

فرمایش رهبر حکیم و فرزانه ای مان را مرور کنیم که فرمودند : دشمنان ملت ایران و دشمنان نظام جمهوری اسلامی ، انواع و اقسام شگردها را به کار بردند ، شاید بتوانند مجدداً ملت را مقهور کنند . آن سلطه ی جهنمی ای را که ده ها سال بر ایران عزیز داشتند و حاضر نبودند از او دست بردارند ، شاید بتوانند  آن سلطه را دوباره برگردانند . امروز چالش نظام جمهوری اسلامی ، با دشمنان قدرتمند جهانی اش ، بر سر این قضیه است . مساله انرژی هسته ای و مساله ساخت موشک و این حرف ها بهانه است . مساله ، مساله دیگری است ؛ مساله این است که ملت توانسته است با قهر و غلبه ، با عزم و اراده ، سلطه ی قهر آمیز دیگران را از خودش دفع کند .

کدام انسان عاقل هست در دنیا که آمریکا را نشناخته باشد ، همین حمله ایی که در چند ساعت پیش به سوریه و پایگاه هوایی حُمص انجام داد به چه علت بود ؟ برای از بین بردن داعش ؟ داعشی که خود آمریکا آنرا ساخته است .

یکی از راههای نفوذ و سلطه رابطه و مذاکره است ، در مذاکرات هسته ای چه دیده شد ؟  مذاکره ایی که هیچ فایده ای بر ما نداشت ، ما به تعهدات خودمان عمل کردیم آنها چه ؟ رهبر عزیزمان فرمودند : کسی که خیال کند اگر ما با آمریکا مذاکره کردیم محاصره اقتصادی و قانون « داماتو » و … از بین خواهد رفت اشتباه کرده است .

البته مذاکره اخیر هسته ای فواید و برکاتی هم داشت و آنها این بود که بیشتر آشکار شدن دشمنی آمریکـا با ایران و این را همه فهمیدند و اینکه بدشمن قابل اعتماد نیست و به آن اعتماد نکنیم ، پس باید ما راهمان را ادامه بدهیم ، همان راهی که بر سر آن آرمان ها انقلاب کردیم ، همان راهی که بر سر ارزش های آن خون شهداء بر زمین ریخت و جان عزیزشان را برای آن ارزش ها نثار کردند .

گوش به فرمان ولی فقیه باشیم ، هم خودمان مطیع امر رهبر باشیم تا قدرتمند باشیم و هم افرادی که در هر پست و مقامی انتخاب می کنیم ، افرادی دلسوز ، انقلابی و بسیجی انتخاب کنیم ، افرادی را انتخاب نکنیم که برای بیت المال کسیه دوخته باشند ، ملت بگویند چرا حقوق نجومی ، رانت و وام های اینچنینی ..در جواب گفته شود ، سهم مان را از انقلاب بر می داریم .

به شیفتگان خدمت رأی بدهیم نه به تشنگان قدرت ؛ به کسانی رأی بدهیم که بفهمند شکم گرشنه یعنی چه ؟ بفهمند مستأجری یعنی چه ؟ و یک آپارتمان 60 متری چقدر می تواند کارگشای باشد و آن مسکن مهر را نگوید چیز بیخودی است .

در پای صندوق رأی ،در انتخابات مجلس ، شورای شهر و روستا و ریاست جمهوری این نکات را توجه کنیم ، میزان رأی ملت است و پیشرفت شهر و روستا و کشور در گرو رأی من و شماست ، پس توجه کنیم ، مسئولیت ها امانت هستند ، پست و مقام و این صندلی ها امانت هستند ، به افرادی مسئولیت هل را بدهیم که اهل خیانت در امانت نباشند .

مطالب مشابه
دیدگاه ها