نمایش نوار ابزار

امام جمعه زابل : دانشجو باید درک سیاسی داشته باشد،اما سیاسی کار نباشد/بعضی از افراد اگر قرار باشد بین خدا و حزب سیاسی یکی را انتخاب کنند،حزب سیاسی را انتخاب می کنند

پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سوالات خبرنگار ما اظهار داشت:دانشجو باید عالم به زمان خودش باشد و درک سیاسی داشته باشد،احزاب سیاسی را رصد کند، اما سیاسی کار نباشد . وی افزود :توصیه من به دانشجویان عزیز این است که در هر رشته ای که تحصیل می کنند سرباز نظام و ولایت باشند .

خطیب نماز جمعه زابل گفت : دانشجو باید مواظب باشد که توسط او موج سواری نشود و او وسیله ای برای موج سواری دیگران قرار نگیرد در فتنه ها بیدار باشند.

امام جمعه برتر استان در پاسخ به سوال خبرنگار ما پیرامون انتخابات سال آینده عنوان داشت :همه مسئولین و مسئولین دانشگاه باید بستری فراهم کنند که در انتخابات آینده هوچی گری نباشد،و محیطی فراهم شود که در فضایی آرام همه به ارائه نظرات خود بپردازند و اما در این بین افرادی هستند که فتنه ایجاد می کنند و احساسات مردم را بر می انگیزند،دانشجو باید مواظب باشد که در انتخابات عاقلانه رای دهد و احساساتی نشود.

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار توتن نیوز درباره نقش دانشگاهها و حوزه علمیه در پیشرفت منطقه گفت :حوزه علمیه و دانشگاه می توانند هر منطقه ای را از لحاظ فرهنگی ارتقا دهند،اگر دیدید در جامعه ای حوزه علمیه و دانشگاه وجود دارد و در آن منطقه مشکلات اقتصادی و فرهنگی وجود دارد بدانید که حوزه و دانشگاه وظیفه خود را به خوبی انجام نداده اند وی در ادامه افزود:رشته های علمی باید خروجی داشته باشد،مثلا رشته های که به علوم کشاورزی و صنعت مربوط هستند باید تاثیر خود را اقتصاد و صنعت منطقه نشان دهد.

photo_2016-12-07_13-46-09

 حجت الاسلام والمسلمین کیخا همچنین در رابطه با موضوع اختلاط در دانشگاهها افزودند :اختلاط در دانشگاهها معضل است و ثابت شده که دانشگاههای که مختلط نیستند،موفق ترند و این معضل نیاز به کار فرهنگی دارد و این کارفرهنگی از خانواده و از مهدکودک باید شروع شود.

وی همچنین درباره ویژگی های دانشجویی در تراز انقلاب اسلامی اظهار داشت: دانشجو و طلبه باید انقلابی باشند،دانشجو باید بسیجی باشد یعنی باید مسلمان واقعی باشد و تمام حرکاتش باید برای حفظ ارزشها باشد و کسی که بگوید دانشجو باید به تحصیل بپردازد و نباید انقلابی گری کند،مفهوم انقلاب را به خوبی درک نکرده است.

حجت الاسلام والمسلمین کیخا افزود :بعضی ازافراد هم هستند که میفهمند ولی هوای نفس نمی گذارد ،بعضی از افراد هستند هستند که اگر قرار باشد بین خدا و حزب سیاسی شان یکی را انتخاب کنند،حزب سیاسی را انتخاب می کنند و این ظلم در حق خودشان و دیگران است .

وی همچنین درباره فضای دانشجویی منطقه سیستان گفت:فضای دانشجویی سیستان فضای بانشاطی است و بنده به آینده خیلی امیدوارم چون دانشجویان ما در سیستان خیلی بصیر و فهیم اند و با وجود چنین طلاب و دانشجویان به آینده سیستان خیلی امیدوارم

امام جمعه معزز شهرستان زابل درباره طرح اخیر سنای آمریکا و تمدید تحریم هم اظهار داشت:پس از تمدید تحریم های ۱۰ ساله علیه ایران در سنای آمریکا برای همه دنیا ثابت شد که ایران وقتی می گوید دشمن قابل اعتماد نیست از روی منطق و درد صحیح از جهان است،و خوی استکباری دشمن برای ما که روشن بود و برای افرادی هم که کند ذهنی سیاسی داشتند هم روشن و مشخص شد و حجت بر همه تمام شد و الان ملت ما منتظرند که دولت محترم یک حرکت بسیجی و انقلابی از خودش نشان دهد و قطعا عزت و شرف ما در مقاومت است،رمز و کلید موفقیت ما مقاومت است.

photo_2016-12-07_13-46-27

وی در سخنان پایانی خود در پاسخ به سوال خبرنگار ما درباره دوستی عمیق ایشان و شهید خزایی عنوان داشت :آخرین باری که شهید خزایی را دیدم ،ورد زبانش التماس دعای شهادت بود و بنده هم به ایشون گفتم که انشالله شهید بشی اما ۵۰ سال دیگه ،به سن حبیب بن مظاهر که رسیدی بعد شهید بشی،ولی اینقدر شوق شهادت و لقائالله در ایشان زیاد بود که ۵۰ سال رسید به ۵ ماه.

ایشان در ادامه افزودند : همه کسانی که شهید خزایی را میشناختند و باهاشون در ارتباط بودند نور شهادت را در چهره شهید خزایی می دیدند اما واقعا برای من داغش سنگین بود و این ویژگی شهید است،داغش سنگین است اما اثر وجودی آن بسیار زیاد است.

حجت الاسلام  کیخا گفت :شهید خزایی مایه افتخار برای جهان اسلام، ایران اسلامی و خصوصا سیستان است و سال ۶۵ میرحسینی شهید می شود و ۳۰ سال بعد در سال ۹۵  با همان تفکر، محسن خزایی شهید می شود و این یعنی اینکه  ما موفق شدیم گفتمان انقلاب را به برکت ولی فقیه در قلبها جاری و ساری کنیم

لازم به ذکر است که نشست خبری امام جمعه زابل عصر دیروز با حضور خبرنگاران حوزه سیستان به مناسبت روز دانشجو برگزار شد. / توتن نیوز

مطالب مشابه
دیدگاه ها