نمایش نوار ابزار

دلنوشته امام جمعه زابل به مردم دارالولایه سیستان پیرامون اتفاقات اخیر

شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه زابل در پاسخ به شبهات ایجاد شده توسط برخی از کاربران فضای مجازی و شهروندان محترم سیستان در خصوص عدم واکنش امام جمعه زابل به فایل صوتی منسوب به یک نماینده ، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل دلنوشته ای برای مردم  دارالولایه سیستان نوشتند که متن این دلنوشته به شرح ذیل است :

بسم ا…الرحمن الرحیم
«الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ وَ صَلَّی اللَّهُ عَلَی سَیِّدِنا وَ نَبِیِّنَا أَبِی ‌الْقَاسِمِ مُحَمَّد (صَلَّی اللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ وَ سَلَّمْ) وَ عَلَی أهلِ بَیتِهِ الطَّیِّبِینَ الطَّاهِرِینَ »

 

دلنوشته ای با مردم فهیم و رشید ، شهید پرور، صبور، ولایتمدار، بسیجی، عطوف و مهمان نواز دارالولایه سیستان

عزیزان، حوادث اخیر مزید برعلت شد تا دلنوشته ای را مسطور سازم. 

 

چند روزی است که یک فایل صوتی منسوب به یک نماینده ، ذهن ها ، گفتارها و مکتوبات را در فضای حقیقی و مجازی به خود اختصاص داده است .

 اینکه آیا این فایل صوتی تقطیع شده یانه!؟ می بایست ثابت گردد ، و یا اینکه در همین مقدار که موجود است آیا به ارگان مقدس سپاه و یا خانواده های شهدا اهانت شده است یا نه!؟ 

ظاهراً به این شِدّت و حِدّت که در فضای مجازی پخش شده است نبوده و نیست.

 

عده ای بی انصاف ، بحث هم طایفه بودن را مطرح می کنند، در حالی که بنده گفته ام ، طایفه گری و قوم گرایی را در حد شرک و در تعارض کامل با کلمه توحید می دانم .

بعضی از سخنوران ، بدون توجه به بازتاب ملی کلام، به این نماینده حمله ور شدند ؛ در حالیکه بعضی از همین بزرگواران حامی این نماینده در انتخابات بودند؛ چرا افراط و چرا تفریط ؟؟؟ 

در حالی که بنده به هیچ وجه از هیچ نماینده ای حمایت نکرده ام ، آیا آن لحظه از طایفه مذکور نبودم؟!

شک نکنید اگر یقین پیدا می کردم که ایشان به ساحت مقدس شهداء و یا ارگان مقدس سپاه پاسداران قصد توهین داشتند محکم تر از همه ورود می کردم و با نحوه ورود بنده همگان آشنائید.

نکته مهم این است که اگر ما همین اتحاد و حمله کردن به یکدیگر را در مطالبه حقوق مردم داشته باشیم چه اتفاقی می افتد؟؟؟
اگر با همین اتحاد از مسئولین کار و تلاش طلب کنیم چه خواهد شد ؟؟؟


اگر با همین قدرت و وحدت بیان، صداهای رسای مطالبه گری را حمایت کنیم چه خواهد شد ؟؟؟


اگر باهمین سبک و روش ، موضوع مرز، پاس مرزی، بازارچه های مرزی، منطقه آزاد ، منطقه ویژه رامشار ، جاده مواصلاتی زابل و زاهدان، چرایی عدم دپوی کالا در زابل، چرایی عدم کشتار دام در منطقه ، چرایی عدم افتتاح طرح پایلوت طرح آب و… را پیگیر باشیم آیا سیستان آباد نخواهد شد؟؟؟

 

با همین خودزنی ها و فرصت اشتباه ندادن به هم و از کاه اشتباهات، کوه ساختن ها ، برای مسئولین کم کار ، حاشیه امن ساخته ایم ؛ می خورند و می برند و به ریش ما می خندند و ما در حال خالی کردن زیر پای خویش هستیم.

 

 نتیجه اش می شود ، سیستان فراموش شده، هامون رها شده ، کودکی که کفش رفتن به مدرسه را ندارد، می شود کارتن خواب ها ، خرابه خواب ها و…

 

چه سِّری است که هر موقع ما با مطالبه حقوق مردم برخی از مسئولین را مجبور به پاسخ می کنیم اتفاقی می افتد که ما را به جان هم می اندازد…..؟؟

 

ما از سوء مدیریت مرز و چرایی دیوار مرز سخن می گوئیم که چرا در شمال استان آری ولی در جنوب نه ؛ ورود دام افغانستان از میرجاوه آری از سیستان نه!!!

 

در وقتی که باید طرح انتقال آب را رصد کنیم ، در حالیکه می بایست قول های داده شده ی دولتمردان را پیگیری کنیم ناگهان یک اتفاق و پرت شدن حواس ها ….!!!!

 

آیا نباید دقیق تر ملاحظه کنیم؟ آیا این بازی خوردن نیست؟ آیا نباید گریبان چاک داد و سیل اشک جاری کرد وقتی که می بینیم اینقدر خودزن هستیم و قدرت دیدن رشد همدیگر را نداریم؟


ـ چرا پیشرفت دوست و هموطنمان را پس رفت خود می دانیم؟


ـ چرا صعود دیگری را سقوط خود می پنداریم؟


چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید ….( سهراب سپهری )


آی آنان که برساحل نشسته شاد و خندانید، یک نفر در آب دارد می سپارد جان… (نیما یوشیج)


باید گذر کرد از کوته فکری ها، تنگ نظری ها و فرصت سوزی ها….


ـ یک نکته قابل تأمل :


بنده افتخار می کنم از خانواده ای هستم که والدین آن خانواده چند فرزند خویش را به میدان جنگ حق علیه باطل برای دفاع از انقلاب اسلامی فرستادند. که نتیجه آن یک جانباز و یک کبوتر خونین بال در نهرجاسم در کربلای ۵ عند ربه یرزق شد.


افتخار می کنم که تمام برادرانم چه آن ها که هستند و چه عبدا… که شهید شد و چه محمد که با لبخند برلب و زمزمه علی علی به رحمت حق پیوست ؛ همه از سبز پوشان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده و هستند.


وسخن آخر؛ ما با توکل به ذات حق به مطالبه گریمان در کنار دیگر ائمه جمعه ادامه خواهیم داد .


مطالبه گری انقلابی، یعنی خسته گیر ناپذیر، قانونمند، مستند، با رعایت تقوا و اخلاق…

 

در مطالبه حق مردم بارها خطرات بزرگی را به جان خریده ام ، سعی کرده ام در تعریف ، تمجید و سیاسیات و بیان مطالبات از افراط و تفریط به دور باشم .

 

در بیان حق و حقیقت و دفاع از حقوق مردم هیچ وقت از عِدّه و عُدّه ی هیچ مسؤلی هراس به دل راه نداده ام چرا که « اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکُم وَ یُثَبِّت اَقدامَکُم » 

 

امیدوارم که شرمنده خون شهیدان نباشم و امیدوارم نایب امام زمان (علیه السلام) که رضایتش رضایت صاحب الزمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف ) است از این حقیر راضی باشد.

 

والسلام
خادم شما، علی اکبر کیخا
امام جمعه زابل
دوازده اسفند ۹۶ ساعت ۳۰ : ۳ بامداد

مطالب مشابه
دیدگاه ها