نمایش نوار ابزار

دیدار تجار و فعالین مرزی سیستان با امام جمعه زابل

دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵

باز شدن و تعطیلی پس از گذشت مدتی ، فعالین تجاری منطقه را به تنگ آورده و مشکلات فروانی برای آنها ایجاد کرده است و آنها به طرق مختلف سعی در رساندن صدای خود به مسئولین امر داشته اند ، اما ره به جایی نبرده و درنهایت خود را به امام جمعه زابل رسانده و از ایشان درخواست پیگیری و حل مشکلات خود را داشته اند .

به گزارش کاغذاخبار می توان گفت ، فعالین تجاری مرز سیستان ، از مشکلات و امروز و فردا کردن ها به تنگ آمده و  نفس های آخر خود را به دفتر امام جمعه رسانده اند.

بنا براین گزارش صبح دیروز جمعی از تجار سیستانی با حضور در دفتر امام جمعه زابل و دیدار با ایشان ، از مشکلات عدیده خود در مرز و تبادل کالا سخن گفتند و ضمن گلایه از عملکرد مدیران در بحث بازارچه های مرزی خواستار رسیدگی این مساله از سوی امام جمعه زابل شدند.

امام جمعه زابل جمعه گذشته نیز در خصوص مدیریت بازارچه های مرزی تذکری مجدد به مسئولین استانی داد و حال بنظر می رسد که این تذکر بجا و درست و بیش از گذشته باید مورد توجه قرار گیرد و همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند ، مسئولین در پایان سال اقدام و عمل , دراین خصوص نیز اقدام و عمل ملموسی از خود نشان دهند و اجازه دهند مردم حداقل در آستانه سال نو ، آب خوش از گلویشان پایین برود.

لازم بذکر است تنها یک روز پس از ابلاغ بازگشایی معابر مرزی شمال استان از سوی استانداری ، بازارچه مرزی شاهگل در شهرستان زهک مجدد بسته شد .

به گزارش کاغذاخبار استاندار سیستان و بلوچستان که بعد از مدتها و در پی گلایه صریح امام جمعه زابل ، برعدم پاسخگویی به مردم سیستان ، روزهای ابتدایی دهه فجر را به سیستان اختصاص داده بود ، در همان روز اول اعلام کرد که با پیگیریهای که صورت گرفته است ، معابر مرزی که مدتی تعطیل بودند ، مجدد بازگشایی
می شوند .

بنا براین گزارش خبر خوشحال کننده بود و اما فردای روز بازگشایی , مجدد رئیس بازارچه شاهگل خبر از تعطیلی مجدد این بازارچه داد .

مرز در بازارچه های جنوبی استان کمتر دچار این مشکلات و تعطیلی ها می شود و این موضوع نیز بیش از همه مسائل مرزنشینان سیستانی را گلایه مند کرده است و امید است تبعیضی اگر دراین بخش وجود دارد از بین برود. / کاغذ اخبار

مطالب مشابه
دیدگاه ها