نمایش نوار ابزار

دیدار رئیس و هیات رئیسه دانشگاه زابل با امام جمعه

شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۶

به گـزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه به نقل ار روابط عمومی دانشگاه زابل صبح روز شنبه رئیس و هیات رئیسه دانشگاه زابل با حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه معزز شهرستان زابل دیدار نمودند .

دکتر بهلولی رئیس دانشگاه زابل در این دیدار ضمن تبریک سال نو به امام جمعه معزز شهرستان زابل ، و آرزوی بهروزی و سلامتی برای ایشان، عنوان نمود با تلاش های صورت گرفته در سال 95 در مجموعه دانشگاه زابل، این مجموعه به یکی از بارز ترین نهاد های مجری اقتصاد مقاومتی در منطقه تبدیل شده است و ان شا الله در سال 96 که مزین به نام اقتصاد مقاومتی – تولید و اشتغال می باشد نیز شاهد اقدامات شایسته و خدمات ارزنده ای در راستای تحقق شعار سال در سیستان و سرتاسر میهن عزیزمان باشیم.

رئیس دانشگاه زابل با مروری گذرا بر فعالیت های پژوهشی دانشگاه در سال گذشته بیان داشت: بحمد الله در سال گذشته بسترسازی مناسب جهت پرداخت پژوهانه و فراهم نمودن دسترسی به اطلاعات روز جهان از طریق پایگاه های داده میسر گردیده و همچنین در خصوص حل مشکلات مردم به عنوان یکی از رسالت های خطیر دانشگاه، کنفراس های ملی و بین المللی معتبری برگزار شده است که از آن جمله می توان به  “کنفرانس بین المللی علوم گوهراز دانایی تا داریی” و “کنفرانس راهکار ها و رهیافت های احیای تالاب بین المللی هامون” و کنفرانس های علمی دیگر شامل چهاردهمین کنفرانس بیوشیمی فیزیک ایران اشاره نمود.

ایشان همچنین خاطر نشان کردند در راستاي درخواست مردم، بزرگان و سران طوایف منطقه که همواره خواستار ورود دانشگاه در پروژه های مرتبط با سیستان به ویژه طرح کلان آب رسانی به 46 هزار هکتار از اراضی کشاورزی بوده اند و با هدف بهره مندی جامعه از سرمایه های دانشگاه در فرایند توسعه ی هماهنگ با اندیشه های اقتصاد مقاومتی و تبادل افکار و تجربیات در زمينه‌هاي علمي و پژوهشي، دانشگاه زابل در نظر دارد در حاشیه برگزاری کنفرانس ارائه راهکار ها برای جلوگیری از  تبخیر آب در چاه نیمه ها  نشست تخصصی در زمینه طرح کلان ملی 46 هزار هکتاری برگزار نماید.

رئیس دانشگاه زابل در ادامه افزود با توجه به اینکه بحث علم و فناوری، یکی از پایه های اقتصاد مقاومتی می باشد، دانشگاه به عنوان مرکز تولید علم در منطقه، با ورود به عرصه تولید نهال زیتون برای اولین بار در شرق کشور و مطالعه الگوی کاشت مختص منطقه و راه اندازی صنایع تبدیلی وابسته به آن، گام های علمی و عملی در جهت توسعه اقتصاد مقاومتی برداشته است. ایشان با اشاره به ساماندهی مخازن ذخیره آب فضای سبز در چاه نیمه و تبدیل آن به فرصتی تفریحی و فرهنگی تحت عنوان دریاچه مصنوعی هامونک، که استقبال بی نظیر مردم در ایام نوروز را در پی داشت، عنوان کرد که این دریاچه مصنوعی می تواند به عنوان طرح پایلوت برای مطالعات مرتبط با حوزه تبخیر آب نیز مورد استفاده قرار گیرد. دکتر بهلولی در پایان از همت شبانه روزی کارکنان دانشگاه زابل در روزهای پایانی سال 95 تقدیر نمود و محبت و استقبال بی سابقه مردم از دستاوردهای دانشگاه را به عنوان بزرگترین هدیه و دلگرمی برای دانشگاه برشمرد.

در ادامه امام جمعه معزز شهرستان زابل حضرت حجت الاسلام والمسلمین کیخا ضمن خیر مقدم و تبریک سال جدید، و تشکر از زحمات و تلاش های صورت گرفته توسط مجموعه دانشگاه زابل برای ایجاد مکان های تفریحی جدید همچون دریاچه مصنوعی هامونک که بااستقبال پرشور مردم و میهمانان نوروزی مواجه شده است بیان داشت: تلاش دانشگاه در جهت ایجاد زمینه های تفرج و ارتقای روحیه نشاط و شادمانی در مردم ستودنی است و امید میرود دانشگاه با شبیه سازی چنین فرصت های خلاقانه ای در سایر مکان های تفریحی همچون کوه خواجه نیز موجبات شادی در بین مردم را فراهم نماید.

حجت الاسلام والمسلمین کیخا، رسالت های متعددی را به تناسب توسعه علمی برای دانشگاه زابل قائل شد و دانشگاه را به عنوان یک پیکره واحد، در نقش سرباز علمی و فرهنگی نظام، دین و ولایت برشمرد. علاوه بر این ایشان اقتصاد و فرهنگ را به عنوان دو اولویت نیازمند به مرمت و ارتقا در سیستان مطرح نمود و نقش دانشگاه زابل را به عنوان قطب علمی و فرهنگی سیستان در تمرکز بیش از پیش بر این دو مقوله، بسیار با اهمیت دانست و بر رشد متناسب و هماهنگ شور و فهم دینی تاکید نمود و ضمن باطل دانستن شایعات و تخریب ها و تهمت هایی که ریشه در عدم رشد فرهنگی و مذهبی دارد، ابراز امیدواری کرد دانشگاه همچنان منسجم و با قدرت در راستای ایفای نقش ها و تکالیف خود در جامعه اقدام نماید. وی در پایان خواستار ارتباط بیش از پیش حوزه و دانشگاه در مباحث گوناگون خصوصاً علوم انسانی، با هدف رفع معضلات فرهنگی منطقه سیستان شدند.

مطالب مشابه
دیدگاه ها