نمایش نوار ابزار

دیدار و بازدید امام جمعه زابل از روستای سيستانى نشین وحدت +تصاویر

سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه زابل ،حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه زابل ،عصر سی ام مرداد به همراه تعدادی از بزرگان طوایف سیستانی های مقیم گلستان از روستای سیستانی و محروم نشین وحدت سد وشمگیر از توابع بخش مرکزی شهرستان آق قلا دیدار و بازدید کردند .
در این دیدار بسیار صمیمی که در مسجد امام حسین (ع) روستای وحدت برگزار گردید، حجت الاسلام والمسلمین کیخا عنوان کرد : خداوند را بسیار شاکرم که امروز توفیق زیارت شما بزرگواران را از نزدیک به بنده عطا نمود .
وی خطاب به حضار که ایشان را آیت الله کیخا خطاب میکردند، گفت : بنده آیت الله کیخا نیستم که من را با این لقب به زبان می آورید ، من خادم و نوکر شما شیخ علی اکبر کیخا هستم و عزیزان به بنده لطف دارند و یک طلبه ناچیز می باشم که خداوند لطف نموده تا لیاقت خدمت به مردم را در جایگاه امامت جمعه در زابل را داشته باشم .
خطیب نماز جمعه زابل افزود : هنگامیکه که ما از افتخارات دارالولایه سیستان صحبت می کنیم همه باید گوش به تاریخ هفت هزار ساله ما بدهند اگر حوصله آنرا تاریخ داشته باشد .
وی عنوان کرد : سیستان سرزمین اولین هاست ، اولین شهر متمدنی که لوله کشی آب داشت ، اولین انیمیشن جهان و جراحی مغز در شهر سوخته سیستان اتفاق افتاده است و ما تمدن خود را صادر می کردیم و الان ضریب هوشی بچه های سیستان بسیار بالا است .
حجت الاسلام والمسلمین کیخا تاکید کرد : هر کجای جهان که باشیم ما زابلی هستیم و این یکی از افتخارات ماست .
ایشان اظهار کرد : مشکلات شما بزرگوران را دیدم و شنیدم و به شما قول میدهم همانطوری که مشکلات دارالولایه سیستان را بیان می کنم ، مشکلات شما بزرگوران را هم رصد و مطرح می کنم زیرا این وطیفه شرعی من است.
حجت الاسلام والمسلمین کیخا خاطر نشان کرد : سیستانی ها مطیع امر ولایت هستند و ما با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان دارالولایه بودن سیستان را به همه نشان دادیم .

 

ایشان تاکید کرد : ما برای خدا باید همیشه ید واحد باشیم زیرا انگشتانی که جدا باشند خیلی زود خم و شکسته میشوند و اتحاد خودمان را حفظ کنیم .
امام جمعه زابل صحبت کردن با لهجه ی شیرین سیستانی را برای سیستانی ها یک افتخار دانست و گفت : برای رضای خدا هوای یکدیگر را داشته باشید و خودمان را باور کنیم چراکه پیشرفت هر سیستانی پیشرفت تک تک ماست .
حجت الاسلام والمسلمین کیخا خواستار حفظ ارتباط سیستانی های مقیم گلستان با سیستان شد و گفت: از شما عزیزان خواهش می کنم که ارتباط خود را با سیستان داشته باشید زیرا هنگامی که زابل از بین برود شما همدیگر را نخواهید شناخت .

وی ادامه داد : ما برای جذب سرمایه گذار و به جهت احیا سیستان و با توجه به منویات حضرت آقا در نامگذاری سال جدید ” طرح کوثر ” را در خطبه ها بیان کردیم که در این طرح هر سیستانی که هر کجای جهان است ، هر طایفه و فامیل بیاید و در سرزمین آبا و اجدادیش یک کارخانه و کارگاه تولیدی بعنوان صله رحم و نه عنوان طایفه و قوم گرایی تاسیس کند .

خطیب نماز جمعه زابل در پایان عنوان کرد : بزرگوران ، آینده سیستان بسیار درخشان است و ما بارها در خطبه ها متذکر شده ایم که ” دیگر در سیستان هیچ مسئولی حاشیه ی امن خبری نخواهد داشت ” و هر مسئولی که خدمت و کار کند زبان تشکر ما برای ایشان گویاست و هر مسئولی که برای تفریح و گذراندن وقت آمده باشد زبان انتقاد بران ما پذیرای اوست .

مطالب مشابه
دیدگاه ها