نمایش نوار ابزار

خطبـه هـای نمـاز جمعه مـورخـه 6 فــروردین ماه 1395

جمعه ۶ فروردین ۱۳۹۵

متن خطبه های 6 فرودین شهرستان زابل به امامت حضرت حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا ـ امام جمعه معزز شهرستان زابل

همه ی شما بزرگوران را به رعایت تقوای الهی سفارش می کنم ؛ همیشه به یاد خدا باشیم و فراموش نکنیم که در این عالم مسافر هستیم و دیر یا زود بانگ الرحیل برای ما هم به صدا خواهد آمد و به یاد اعمال ، کردار و گفتارمان باشیم چون در قبر و قیامت از ما سوال خواهد شد .

سال جدید ، سال 1395 را به همه ی شما بزرگواران تبریک عرض می کنم ؛ انشالله که سال پرخیر و برکتی داشته باشیم ؛ سالی که شروع و پایانش با میلاد صدیقه الطاهره ، فاطمه الزهرا(س ) است ، انشالله همان طوری که رهبر عزیزمان فرمودند به یُمن وجود مبارک کوثر پیغمبر انشالله از معنویت وجود مبارک این حضرت این سال ما پر خیر و برکت و پر معنویت باشد .

این سال را رهبر عزیزمان به سال « اقتصاد مقاومتی ؛ اقدام و عمل » نامگذاری کرده اند ؛ چرا باتوجه به اینکه سال های گذشته هم مثمای به اقتصاد مقاومتی داشتیم ، این نامگذاری شکل گرفت  و آن هم با قید اقدام و عمل .؟ میشود به این نتیجه رسید که چه بسا خوب در این زمینه فرمایشات معظم له بهش عمل نشده است و ایشان هم بارها فرموند که یک سالی را ما به نامی نامگذاری بکنیم و در تابلوها و رودی شهرها این را نوشته و نصب کنند این کافی نیست .

 علت اینکه رهبری معظم نامی را برای سالی می گـذارد هـدفشان این است که در مسیر شعار سال قدم ها محکم تری برداشته شود نه اینکه فقط شعار بدهیم و عنوان این سال را در ادارات و میادین نصب کنیم زیرا این ها دردی را دوا نمی کند لذا ایشان قید اقدام و عمل را به اقتصاد مقاومتی اضافه کردند تا انشالله به مدد الهی و رهنمودهای معظم له و پشتکار ملت غیور و ولایت مدار یک حرکت بایسته و شایسته ای در مقوله ای اقتصاد مقاومتی دیده شود .

 

امسال نباید فقط در این مسیر حرکت کردیم بلکه  همیشه و همه وقت و به تعبیر معظم له چه تحریم باشد و چه تحریم نباشد در همه زمان ها لازم است که اقتصادمان مقاومتی باشد و جزوه مسائل اولویت دار ویژه باشد چون این مورد را اشاره فرمودند و همان طوری که هر هجمه نظامی یک مقابله ای را می طلبد ، هجمه و حمله فرهنگی هم راه های مقابله مخصوص به خود را می طلبد ؛ در هجمه ی اقتصادی هم مقاومت لازم و ضروریست .

اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه ما مقاومت اقتصادی داشته باشیم ؛ جایی که دشمن اقتصاد را هدف قرار داده است و به وسیله ی ضربه اقتصادی می خواهد نظام را از پا بندازد ما باید در همان جایی که دشمن حمله کرده است خودمان را مقاوم سازیم ؛ اقتصادی که تکیه آن بر نفت کم شود و اگر کشوری اقتصاد آن بر پایه نفت باشد مشاهده می کنیم که با کاهش قیمت نفت اقتصاد آن کشور از پا خواهد افتاد ؛ لذا اقتصاد مقاومتی یعنی یک مقاومت ویژه در مقوله ای اقتصاد داشته باشیم .

همه ی ما باید مجاهد فی سبیل الله در باب اقتصاد شویم ، هم ملت و هم دولت ؛ دولتمردان ما باید متوجه باشند و همان طوری که رهبر عزیزمان فرمودند 20 ، 30  یا 40 درصد اقتصاد کشور مربوط به تحریم هاست و بین 60 تا 80 درصد مربوط  به سوء مدیریت است و اگر مدیریت درست شود مشکلات اقتصادی هم حل خواهد شد ؛ و اینکه مدام فریاد بزنیم تحریم ها فشار آورد هم دشمن را امیدوار تر می کند و تلاش آنرا مضاعف می کند برای افزایش تحریم ها و هم ما را از استعداهای درونی مان غافل می سازد .

وظیفه دولتمردان در دوران پساتحریم که اگر تحریم ها برداشته شود که دسیسه های دشمن خود را نشان میدهد و مشاهده می کنیم و همان نگرانی هایی که رهبر و ملت عزیزمان داشتند دشمن خود را نشان می دهد و مشاهده می کنیم که بعد از مقوله هسته ای بتازگی مقوله حقوق بشر را دنبال می کنند ، بحث موشکی را که اصلا ارتباطی به مذاکرات هسته نداشته را مطرح می کنند ؛ و مقام معظم رهبری هم به دولت قبل و هم به دولت الان اشاراتی داشتند که دشمن حد مشخصی ندارد و شما در هر زمینه ای کوتاه بیایید زمینه دیگر را مورد حمله قرار می دهد و اساس نظام اسلامی را مورد هدف قرار داده است .

اینکه انسان فکر کند دشمن دست از دشمنی ما برداشته است به مثل آمریکا که دستش برای ما نمایان شده است و مشاهده کردیم که به تعبیر مقام معظم رهبری آخرین نمایشی که برای براندازی نظام بر روی صحنه آوردند فتنه 88 بود که دست شان روشد و همه مشاهده کردند که آمریکا ، انگلیس ، بریتانیا و دیگر  ابر قدرت ها دنبال چه هستند .

 دولتمردان عزیز ما در معاملاتی که انجام می دهند که شرکت های اروپایی روانه شده اند و توجه به بازار ایران کرده اند باید مواظب باشند که  قراردادهایی که نوشته میشود و معاملاتی که انجام میگیرد در راستای سیاست و طرح اقتصاد مقاومتی باشد ؛ نکند که ما بشویم بازار مصرف برای اروپا و اشتغال و تولید داخلی را در کشور خود از بین ببریم .

وظیفه مردم در راستای سیاست و طرح اقتصاد مقاومتی استفاده از کالای ملی است و تولید داخلی را توجه کنیم و سعی شود تا جایی که جنس ایرانی است و قابلیت رقابت را داراست از کالای ایرانی و تولید ملی استفاده کنیم و  این توسعه اشتغال است.

توصیه هایی هم به مسئولین استانی مخصوصاً نماینده ارشد دولت محترم در استان داشته باشیم که لازم است که توجه ای بیشتری به شمال استان داشته باشند ؛ ما وعده هایی زیادی طی این 2 سال که بنده حقیر خادم این مردم در این سنگر مستحکم بودم شنیدیم اما عملی آن طوری که باید و شاید باشد دیده نشد !.

در مورد تجارت چمدانی خیلی حرف های قشنگی گفته شد اما یک مورد اقدام عملی را بیارید ، سال اقدام و عمل است ؛ ما به استاندار محترم و نماینده هایشان و کسانی که نمایندگان دولت هستند  اقدام و عمل می خواهیم در مورد وعده هایی که به مردم عزیز ، صبور و رشید ما دادند .

 

در مورد پاس مرزی حرف های بسیار قشنگ و امیدوار کننده شنیدیم ، در مورد طرح کارت های مرز نشینی حرف ها و وعده های خوب و خوشحال کننده ای شنیدیم اما عملی دیده نشد  ! ما درخواست می کنیم که درآمد مرز میلک که ماهانه چندین میلیارد تومان است صرف خود شمال استان شود تا آن زمانی که تمام قول هایی که به مردم داده شده عملی شود .

در خواست ما در مورد طـرح آبیاری مکـانیزه 46 هـزار هـکتار از اراضـی سیستان که 500 میلیون دلار پول نقد برای این طـرح پیش بینی شده است درخواست مان این است که این پول نقد در بانک های خود منطقه تزریق شود تا در کنار پیشبرد این طـرح پول هایی که در بانک ها قرار می گیرد صرف راه اندازی کارخانه های تولیدی کوچک شد و در کنار این طرح مهم مقوله ای اشتغال هم مورد توجه قرار گیرد .

 

در مورد آثار باستانی حرکتی که خوروشأن این بهشت باستانی باشد ما در این منطقه مشاهده نکـردیم ؛ در مـورد آزاد راه زابل ـ زاهدان که مثل سنوات گذشته این طرح تعطیل مانده است ما آنطور حرکتی باتوجه به هشدارهای که ما داده بودیم حرکتی ندیدیم و مشکل بودجه را مطرح کردند و شنیدیم که بودجه ای تزریق کردند ولی مـردم ما را حرکتی که خوشحال کند ندیده اند با وجودی که جنوب استان را می بینیم خیلی توجه می کنند و مدام خبر از کشته های جنوب استان میدهند و به بهانه ای این موضوع خیلی از طرح ها را سوق می دهند به سمت جنوب استان ، و این خیلی نگران کننده است و بدانند که ما بزودی در این مقوله نوع الفاظ و ادبیات مطالبه گـری ما عوض خواهد شد و شکل جدیدی به خود خواهد گـرفت .

انشالله عزیزان قبل از اینکه ما به نوع خاصی ورود کنیم توجه ای به آزاد راه زابل ـ زاهدان داشته باشند زیرا این امر می تواند سطح اشتغال ،رفت و آمد به درون منطقه و نشاط را افزایش دهد و این همه حوادث ناگوار و مرگباریی که در این جاده مشاهده میشود دیگر شاهد آن نخواهیم بود .

کامیون های افغان از همین جاده استفاده می کنند و زیرساخت های این منطقه را تخریب می کنند ؛ از جاده های ما استفاده می کنند و پول آن به خزانه واریز می شود و وقتی صحبت از اجرای طرحی میشود می گویند بودجه نیست ! این بودجه مرز میلک که ماهی چندین میلیارد تومان و بالا هست ، چرا به خزانه واریز شود ؟ و صرف همین طرح آزاد زاه زابل ـ زاهدان نشود ؟ این سوال را به ما جواب بدهند ؛ امیدواریم خداوند متعال توفیق خدمت به مسئولین عزیزما عنایت بفرماید و از این فرصت برای خدمت استفاده برای قیامت کنند نه استفاده در این دنیا خودشان .

سه شنبه  10فروردين  19جمادي الثاني سالروز همه پرسي تغيير رژيم شاهنشاهي به نظام جمهوري اسلامي ايران در  1358 هجری شمسی که مردم با جان و دل به جمهوری اسلامی ایران رای دادند و در 12 فروردین ما روز جمهوری اسلامی ایران را داریم که امام راحل عظیم الشان از این روز به عید اسلامی یاد کرده اند ؛ این روز ، روز حکومت اسلام است و چه بسا عُلمای زیادی که در این آرزو بودند و از این عالم سفر کردند .

توسط پیر جماران ، این ابر مرد تاریخ واسطه ی خیر شُد و خداوند حُکومت اسلامی را به اینمردم هدیه داد و هدیه خودش را مستحکم و نعمت را تمام کرد با ضمیمه کردن هدیه ولایت فقیه ، که رمز ماندگاری نظام اسلامی است .

فرم حُکومت جُمهوری است و محتوای آن اسلامی ؛ جمهوری اسلامی یعنی همان مردم سالاری دینی؛ کشوری که تمام مسئولین آنرا مستقیم یا غیر مستقیم خود مردم انتخاب می کنند و محتوای این نظام اسلامی است یعنی تمام قوانین آن بر طبق شرعیتی است که خدا مهر تایید بر آن شرعیت زده و این یک نعمت بزرگ الهی است .

دشمن با محتوای اسلامی بودن مشکل دارد ؛ اسمش اسلامی باشد مشکلی ندارد و آن اسلامی که خطری برای استکبار نداشته باشد و آن اسلامی که مانع نشود از غارت گریی استکبار ، استبکار با آن اسلام مشکل ندارد و با جمهوری اسلامی ایران مشکل دارد که ضد استکبار قد علم کرده و آرزوی آزادگان جهان شده است لذا میخواهد در وهله ی اول میخواهد اصل این جکهوری اسلامی را براندازی کند .

8 سال جنگ تحمیلی در همین راستای براندازی انقلاب اسلامی برماوارد ساخت و دیگر دسیسه ها که امـروزه هم داعش و سایر شخصیت های کثیف را دارد اینجاد میکند در راستای براندازی نظام اسلامی است و رهبر عزیزمان فرموند که در مقوله نظامی دشمن ناامید و میداند که هیچ غلطی نمی تواند انجام دهد .

دشمن در وهله ی دوم سعی در استحاله دارد و میخواهد سبک زندگی و فکر ما را غربی بکند و میداند با جنگ نظامی نمی تواند این مردم را شکست بدهد با حمله ی فرهنگی درتلاش است تا این براندازی را شکل دهد ، فکر جوانان مان را میخواهد با ماهواره ها ، نفوذ ، ایجاد جریان سازی های جنسی و دیگر افکار غـربی تغییر بدهد و شکل نظام اسلامی را تغییر دهد و ما باید متوجه و هوشیار باشیم که این نعمت الهی را در مسیر ولایت داشته باشیم تا در روز قیامت رو سفید باشیم در پیشگاه پیغمبر اکرم (ص) و اهل بیت (ع) .

چهارشنبه  11فروردين  20 جمادي الثاني فرخنده ميلاد حضرت فاطمه زهرا(س) در سال دوم يا پنجم بعثت که به روز زن و روز مادر نامگذاری شده است این روز بر به همه شما پیشاپیش تبریک عرض میکنم مخصوصاً به بانوان و بالاخص به مادران جامعه اسلامی تبریک و تهنیت عرض می کنم.

 

آیکن-دانلود

مطالب مشابه
دیدگاه ها