نمایش نوار ابزار

خطبه های نماز جمعه 9 مهر 1395 شهرستان زابل + دانلـود

جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵

%d9%86%d9%85%d8%a7%d8%b2-%d8%ac%d9%85%d8%b9%d9%87-%d8%b2%d8%a7%d8%a8%d9%84

متن خطبه های نماز جمعه 9 مهرماه 1395 شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه معزز شهرستان در مصلی المهدی (عج)

قیام ابی عبدالله الحسین (ع) برای امر به معروف و نهی از منکر بود

دوشنبه 12 مهرماه یکم محرم الحرام آغاز سال 1438 ه . ق است ، ماهی که به فرمایش امام رضا (ع) ، جاهلیت حرمتش را نگه می داشتند اما گروهی که خودشان را مسلمان می دانستند در این ماه پسر رسول الله (ص) را کشتند ، حجت خدا را سر بریدن و به جنگ با خدا قیام کردند .

آغاز هفته امر به معروف و نهی از منکر است چرا که قیام ابی عبدالله الحسین (ع) برای امر به معروف و نهی از منکر بود ؛ قیامی که پایه های طاغوت را در هم شکست ، قیامی که ارزش ها را حفظ کرد و امت اسلام را در مسیر آرمان های فراموش شده قرار داد و به حرکت در آورد ؛ قیامی که مختار ثقفی ، زید بن علی و شهید فخّ را به میدان مبارزه با طاغوت سوق داد .

 قیامی که به مستضعفان در مقابل مستکبران قدرت ایستادگی داد، قیامی که بعد از قرن ها و در عصر غیبت کبری قدرتی در دل میرزای شیرازی شد که با قلم و با قتوای تحریم تنباکو جلوی نفوذ اقتصادی و سیاسی انگلیس را بگیرد ، قیامی که آخوند خراسانی ، مرجع تقلید را به میدان مبارزه آورد و باعث شد شیخ فضل الله نوری در پای چوبه ی دار دلش قرص و سرش بلند باشد .

قیامی که سید روح الله را مثل جبل راسخ کرد و بت طواغیت را در هم شکست و ایران اسلامی را از لوث بت ها پاک کرد ، مادران شهید همچون زینب کبری (س) طفلان خودشان را کفن پوش اجازه میدان دادند ، پدران شهید همچون سیدالشهدا (ع) علی اکبرهایشان را روانه ی میدان رزم کردند .

عاشورا یعنی محل فرا گرفتن درس بندگی برای بندگان خدا

عاشورا یعنی مدرسه الحسین (ع) ؛ یعنی محل فرا گرفتن درس بندگی برای بندگان خدا لذا « اباعبدالله » است یعنی پدر بنده ی خدا ؛ با قیامش دین خدا را حفظ کرد ، دینی که مورد رضای خداست ، دینی که مُهر « و رضیتُ لکم الاسلام دینا را دارد » ، با این دین فقط می شود خدا را پرستش کرد و خدا می توان عبدخدا شد وتا قیام قیامت هرکس عبد خدا شود یعنی عبدالله شود ، ابا عبدالله الحسین (ع) پدر و مربی اوست ، لذا اباعبدالله هست .

امام حسین (ع) بذل جان کرد تا دین بماند و خدا پرستش شود

دوشنبه یک محرم و سه شنبه 2 محرم الحرام سالروز ورود حضرت امام حسین (ع) به سرزمین کربلا درسال 61 ه.ق است ؛ ماه عزای حجت خدا ، ولی خدا ، ثارالله ؛ آن عزیزی که بذل جان کرد تا دین بماند و خدا پرستش شود .

در صحنه عاشورا در میدان کربلا در همان مقیاس کم جغرافیایی تمام زیبایی های بندگی را از عالم مفاهیم به عالم غیبیت آورد ؛ تمام زیبایی های بندگی را به پهنای تمام عالم از بدو خلقت تا قیام قیامت ، در یک بازه زمانی چند ساعته به نمایش گذاشت و ملائک و عقلا را مات و مبهوت کرد .

ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه

در جنگ سخت بدنش قطعه قطعه ، سر مبارک روی نیزه ، علی اکبر ارباً ارباً ، علی اصغر مذبوح من الاذن الی الاذن ، علمدارش دو دست بریده و خانواده اش اسیر ؛ در جنگ سخت « ذبح عظیم » اما در جنگ نرم ، پیروزیش خون به شمشیر چونانکه چراغ راه در تمام عصرها و قرن ها شد ، آنچنانکه استکبار جهانی از نماز می ترسد از محافل محرم و صفر لرزه بر اندامش می افتد ؛ ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه ، ای کسی که راه را گم کردی حسین مصباح هدایت است ، ای کسی که گرفتار امواج تهاجم فرهنگی هستی و در خطر غرق شدن و نابودی هستی حسین کشتی نجات است .

چند نکته به عزاداران عزیز و هیات های مذهبی

پیشاپیش ایام عزای ابی عبدالله الحسین (ع) را تسلیت عرض می کنم و از خداوند متعال توفیق مسالت دارم و چند نکته به عزاداران عزیز و هیات های مذهبی که خواسته خود شماست را عرض می کنیم : عزاداری به سبک سنتی باشد و از دخیل کردن آلات موسیقی به هیئات پرهیز کنیم ، سبک های عزاداری سیستانی را حفظ کنیم البته موارد خرافی یا خلاف شرع باید کنار برود ؛ از اسراف پرهیز کنیم ، هر خانه یک پارچه مشکی درب خانه نصب کند ، در مجالس حتما منبر باشد و پای منبر حاضر باشیم و با اهداف امام (ع) آشنا شویم ، دسته جات در ساعات متعارف در خیابان ها حضور پیدا کنند ، بلندگوی پشت بام مساجد را مواظب باشیم که مزاحمت برای کسی ایجاد نکند ، در مورد نزورات و ذبح حیوانات و مصرف شدن آنها در هیأت با صاحبان نذر هماهنگ کنید و اجازه بگیرید .

آغاز هفته نیروی انتظامی

13 مهر ، 2 محرم روز نیروی انتظامی و آغاز هفته نیروی انتظامی است ؛ تبریک به همه عزیزان ، نیروی زحمت کش نیروی انتظامی که وظیفه امنیت انتظامی و انتظامات و امنیت داخل جامعه به عهده این عزیزان است ؛ و مخصوصاً در مراسمات ملی و مذهبی به ویژه محرم و صفر زحمت شان مضاعف می شود .

آیکن-دانلود

مطالب مشابه
دیدگاه ها