نمایش نوار ابزار

خُطـبه هــای 3 اردیبهشت مـاه ۱۳۹۵ نمـاز جمعه شهرستان زابل

جمعه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۵

IMG_8541

متن خطبه های 3 اردیبهشت  ماه ۱۳۹۵نماز جمعه شهرستان زابل به امامت حضرت حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان

همه شما برادران و خواهران عزیز را به رعایت تقوای الهی سفارش می کنم و مخصوصاً اینکه از فرصت ماه رجب استفاده کافی را ببریم و از دعاها و روزه های این ماه در حد وتوانمان استفاده کنیم و روزهای 13،14 و 15 رجب را ایام البیض می گویند که اعمال مخصوص دارد و بعضی از مومنین و مومنات در این ماه معتکف شده اند که اعتکاف یکی از برکات انقلاب اسلامی است .

شنبه 4 ارديبهشت  15رجب سالروز وفات عقلیه ی بنی هاشم ، ام شهائب ،حضرت زينب كبري(س) ( 62ه.ق) است ؛ همان زینب (س) که عاشورا را زنده نگه داشت ، همان زیبنب که در عصر عاشورا ، آن هناگام که بدن امامی ، قطعه قطعه در گودی قتلگاه افتاده بود و امام دیگر ، در بستر بیماری بود سرپرست زنان و کودکان بود.

همان زینب که در توصیف قیام ابی عبدالله الحسین (ع) فرمودند : ” ما رأیتُ الا جمیلا “؛ همان زینب که ملائک را مات و مبهوت کرد آن لحظه که کنار بدن بی سر و قطعه قطعه ی امام و برادرش قرار گرفت و دست ها را زیر بدن قطعه قطعه برد و کمی بدن را بالا آورد و به پسشگاه خداوند عرضه داشت : بار الهی این قربانی که در پیشگاه با عظمت و کبریایی تئ اندک است رو از ما قبول کن ، قربانی شد تا دینت بماند ؛ تا دینی که مورد رضای تو هست بماند که تا قیام قیامت پرستش شویی.

یک شنبه 5 اردیبهشت ، 16 رجب شكست حمله نظامي آمريكا به ايران در طبس بر اثر توفان شن در سال ( 1359ه. ش ) است ، آن روز که شن ها به همراه باد ، سرباز و مدافع انقلاب  اسلامی شدند و این ظهور وعده ی خداست ” ان تنصر الله ینصرکم و یثبت اقدامکم ” ” و ما رمیت اذ زمیت و لکن الله رمی ” .

در تاریخ پیامبر اکرم (ص) و تاریخ اسلام خواندیم که در جنگ بدر باد و خاک و ملائک به یاری تعداد اندک لشکر اسلام آمدند و در تاریخ انقلاب اسلامی آنرا به وضوح دیدیم و می بینیم .

در تاریخ اسلام ، قضیه ی شعب ابی طالب و تحریم های اقتصادی علیه ” اسلام ” را خواندیم ، تحریم ها و تهدیدهای نظامی مشرکین و یهود را علیه ” اسلام ” خواندیم و پیروزی پیامبر اسلام و مسلمین را مطالعه کردیم و در طول عُمر پُربرکت انقلاب اسلامی همان تحریم های اقتصادی و نظامی را دیدیم و می بینیم و پیروزی انقلاب اسلامی و ملت غیور ایران اسلامی را مشاهده کرده و می کنیم.

دشمن همان دشمن است و استکبار جهانی همان مُشرکین و یهود هستند که می خواهند اسلام نباشد ، تلاش کردند جلوی پیروزی انقلاب اسلامی را بگیرند ولی نتوانستند ، با راه اندازی جنگ 8 ساله خواستند ملت ایران را شکست بدهند ولی نتونستند ، تحریم ها را بیشتر کردند و مردم استقامت ، و با یاری خدا پیشرفت مان بیشتر شد ؛ دلارهای زیادی را در عرصه ی جنگ نرم خرج کردند ولی نتوانستند هیچ غلطی انجام دهند ؛ با جنگ و تفرقه افکنی و فتنه ها قصد فرو پاشی نظام را داشتند ، شکست خوردند ؛ امروزه هم یک تاکتیک تکراری را دارند ، صحبت از تغیر رفتار می کنند و می گویند ایران باید رفتارش را عوض کند !

این سخن کسانی است که جنایاتشان در همه جای جهان دیده می شود ، همین صهیونیست ، همین آمریکا که در سابقه ی ننگینش واقعه ناکازاکی و هیروشیما را دارد ، همین ها که داعش را بوجود آورده اند و دارند حمایت می کنند ؛ نسل کُشی ،کودک کُشی و قتل و غارت را در سوریه ، عراق و یمن نمی بینند ؟ سازمان ملل هم کور هست و نمی بیند ؟؛ در عراق چقدر کشتند ؟ در فلسطین ، افغانستان ، پاکستان ، لبنان ، بحرین و آفریقا کشتارها را نمی بینند .

چه شد حقوق بشر ؟ اینها مگر بشر نیستند ؟ حقی ندارند ؟ همین ها عربستان را تهجیز کردند و همین عربستان ، همین آل سعود که در یمن ماههاست دارد کودک کشی می کند و مردم بی گناه را زیر بمباران خودش قرار داده است ؛ همین ترکیه حامی داعش و صهیونیست اخیراً در اجلاس کنفرانس همکاری های اسلامی در ترکیه علیه ” ایران ” حرف زدند که عیناً حرف های آمریکا و صهیونیست و استکبارجهانی است .

ایران تغییر رفتار بدهد یعنی چه ؟ یعنی مثل اینها ذلیل و خوار و جنایت کار شود ؟ یعنی ارتجاع و بازگشت ؟؟ یعنی ایران برگردد به همان زمان ذلت بار و ننگین طاغوت و ستم شاهی ؟ یعنی مثل ترکیه و عربستان سرباز در اختیار صهیونیست ها قرار دهد تا زنان و کودکان مظلوم و بی پناه فلسطینی ، یمنی و سوری را سر ببرند ؟ و نسل کُشی کنند و افتخار هم بکنند ؟؟ ایران دست از یاری دین خُدا بردارد ؟ و عزت و شرفش را از دست بدهد ؟

استکبار جهانی می خواهد که اسلام و انقلاب اسلامی نباشد و انرژی هسته ی بهانه است ، آنها برجام های 2، 3 ، و 4 را در سر دارند ، یکبار انرژی هسته ی بهانه ست بار دیگر حقوق بشر ، بعد موشک های بالستیک و در آخر هم می خواهند که اسرائیل را به رسمیت بشناسیم . ” هیات منا الذله ” ،اما کور خوانده اند …

به  برکت ولایت فقیه که هدیه خداوند به این ملت عزیز هست مردم ما بیدار هستند ، بصیرت دارند ، خون شُهدا را هرگز فراموش نخواهند کرد و بر سر ارزش ها ایستاده و متوجه آرمان ها و اهداف انقلاب اسلامی هستند ، گوش به فرمان رهبر عزیزشان هستند و خدا هم پشتیبان این ملت غیور اسلامی است .

دوشنبه  6ارديبهشت 17رجب شهادت روحاني مبارز، حجتالاسلام والمسلمين مهدي شاهآبادي ( 1363ه.ش) و چهارشنبه  8ارديبهشت 19رجب شهادت سروان خلبان علياكبر شيرودي ( 1360ه.ش) است ، یاد این شهیدان عزیز را گرامی میداریم و اشاره یی به سرلشکر خلبان شهید محمد میر داریم و از فرمانده محترم ارتش شهرستان زابل تقاضا می کنیم بزودی همایشی که دارد به تاخیر هم می افتد در خُور و شأن این شهید غریب و ناشناخته مانده در وطن گرفته شود و بعضی از این اماکن را بنام این شهید نامگذاری کنیم تا همیشه نام مبارک ایشان در دید ما بوده و به یاد این شهید بزرگوار باشیم.

پنجشنبه 9 ارديبهشت 20رجب روز شوراها، هفته شهر و شهروند ( 9 تا  15ارديبهشت) است ، ضمن تقدیر و تشکر از زحمات شورای شهر و شهرداری شهرستان زابل که زحمات زیادی را متحمل می شوند اما اینکه ما تا استاندارهای شهری فاصله زیادی داریم ؛ تلاش های مضاعفی انجام شود ، مردم با شهرداری بیشتر همکاری کنند و شهرداری هم تلاش ویژه جهت رفع مشکلات کند و دست در دست هم تلاش کنیم تا شهری آباد با استاندارهایی که هر شهری باید داشته باشد ما به آن استاندارها برسیم.

مسئولین ارشد استان بارها گفته اند که زابل شهری نیست ، روستای بزرگی یست ؛ همه زحمت کشیده اند در گذشته اما سوء مدیریت و کم کاری زیاد بوده و در حال حاضر بر دوش شورای شهر و شهرداری فعلی هست ، تلاش زیاد انجام دهند تا پیشرفت روز به روز قابل مشاهده باشد .

مردم حق دارندکه فضاهای تفریحی مناسب ، اماکنی برای ورزش ، پارک هایی متناسب با رشد جمعیتی و شهر تمیز داشته باشند که امیدواریم مسئولین عزیز مردم را به این آرزوهایشان برسانند.

از شورای شهر و شهرداری شهرستان زابل به جهت نشست خبری با اصحاب رسانه و فعالین اجتماعی و رسانه ای تشکر می کنیم، اینگونه حرکات که مسئولی خود را در محضر نقد قرار دهد و از خرد و مشارکت جمعی استفاده می کند بسیار عالی و باعث رشد هر چه بیشتر جامعه می گردد و امیدواریم رسانه ها ی عزیز هم در کنار شهردار و شورای محترم شهر فعالیت کنند و بازوی پرتوان این بزرگواران باشند .

از دولت محترم هم تقاضا داریم که قسمتی از درآمد مرز میلک را که خودشن فرموده اند سالانه 250 میلیارد تومان درآمد مرز میلک می باشد قسمتی از آنرا به عُمران شهرستان های حُوزه ی سیستان از جمله اتمام پروژه آزاد راه زابل زاهدان اختصاص دهند که سالهاست که می بایست افتتاح می شد اما مردم ما هنوز افتتاحی ندیده اند که اتمام این پروژه باعث اشتغال ، تسهیل در رفت و آمد و کاهش تلفات و پیشرفت منطقه خواهد شد .

امیدواریم  با تصویب و اجرایی شدن منطقه آزاد تجاری صنعتی سیستان رشد منطقه را شاهد باشیم که سرعت می گیرد ، قطعا ً با عملیاتی شدن طرح هایی که مسئولین محترم قولشان را داده اند و برای پیشرفت منطقه ، استان و کشور مفید است عملیاتی شود ؛ طرح تجارت چمدانی که سالهاست بر زبان جاری می شود و قول آنرا به مردم عزیز ما داده اند و طرح پاس مرزی تحولی در منطقه ایجاد می کند امیدواریم هر چه سریع تر عملیاتی شود .

از فرمانداران  محترم سیستان به ویژه معاونت محترم استانداری و فرماندار ویژه شهرستان زابل درخواست می کنیم که این امور مهم را بیش از پیش با جدیت بیشتر پیگیر باشند .

خبر خوبی هم شنیدیم ؛ طرح انتقال آب از دریای عمان به سیستان که می تواند کل استان را بهره مندکند این خبر را استاندار محترم بر زبان جاری کردند و ما خوشحال شدیم و از سال 91 است که این طرح بر زبان جاری می شود و استاندار سابق هم این طرح را قبلا مطرح کرده بودند و امروزه هم می بینیم که استاندار فعلی بر زبان جاری و مطرح کرده اند ما تشکر می کنیم و امیدواریم که هر چه زودتر و سریع تر این طرح به بخش خصوصی واگذار و سرعت طرح هم پیگیری شود .اینکه طرحی در یک دولتی مطرح شود و دولت بعد همان طرح را پیگیری کند نشان از فکر و اندیشه بلند است و اگر این فرهنگ شود که هر دولتی که روی کار می آید طرح های دولت گذشته را به اتمام برساند .

آیکن-دانلود

مطالب مشابه
دیدگاه ها