نمایش نوار ابزار

خطبـه هـای نمـاز جمعه مـورخـه 13 فــروردین ماه ۱۳۹۵

جمعه ۱۳ فروردین ۱۳۹۵

متن خطبه دوم 13 فروردین  خطبه های نماز جمعه شهرستان زابل به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه معزز شهرستان

خداوند متعال به ما لطف فرموده و در کشور ما حکومت اسلامی حاکم است و دراس حاکمیت فقیه هی عادل ، عبدصالح خدا قرار دارد ؛ در کجای جهان سراغ دارید حاکم و رهبرش مرجعه تقلید باشد ؟ عبد صالحی باشد که سخنش ، سخن قرآن و حدیث باشد ؛ ما باید قدردان این نعمت بزرگ باشیم.

دیروز پنج شنبه 12 فرودین ، روز جمهوری اسلامی ایران بود ، مردم پای صندوق های رای آمدند و به نظام شاهنشاهی و طاغـوت « نه » گفتند و به جمهوری اسلامی « آری و بله » .انتخاب کردند حکومت الهی را و تا پای جان ایستادگی کردند ، جگـر گـوشه هایشان را به جبهه ها فرستادند  و از انقلاب حفاطت کردند ؛ چه خونها ریخته شد و چه بدن ها مجروح و قطعه قطعه گردید تا انقلاب اسلامی و اسلام بماند .

نظام طاغوت که نوکر آمریکا و صهیونیست بود عزت و شرف این مردم را لگد مال کرده بود ؛ کشف حجاب ، توهین به نوامیس مردم ، حق توحش ، توهین به شخصیت مردم و غارت ذخایر ملی و چپاول ثروت این کشور پهناور و رواج فکرهای انحرافی و اعتقادی که دین مردم رو هدف قرار داده بود .

مردم انقلاب کردند با هدایت مردی خدایی ، سلاله ی پاک پیامبر (ص) با توکل بخدا به دهان ابر قدرت ها مشتی محکم نواختند و آمریکا و انگلیس را ذلیل کردند ؛ در هشت سال جنگ تحمیلی چنان جانانه جنگیدند با دست خالی معجزه ها را دیدند و وعده های خدا را محقق دیدند .

از روستای صفدرمیربیگ از حوالی جزینک جوانی به میدان میرود که شجاعتش زبانزد میشود و نقشه های جنگی طراحی می کند که همه ژنرال های دشمن را مات و مبهوت می کند و اینها نمونه هایی از نصرت و یاری خداست   « ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم ».

ما برای خدا انقلاب کردیم تا دین خدا را حفظ و یاری کنیم ، علیه ظلم و ظالم قیام کردیم و ایستادگی کردیم و برای دفاع از مظلوم قیام کردیم و بر سر عهدمان ایستادیم ، برای آرمان های مقدس ، اعتلای کلمه الله ، برای قطع کردن دست مستکبرین قیام و ایستادگی کردیم و خدا ما را یاری کرد .

در زمینه علم و فناوری جزو کشورهای پیشرفته ی جهان هستیم با وجود تحریم ها و شیطنت های استکبار جهانی  ؛ در زمینه قدرت نظامی به بربکت اسلام عزیز ایران اسلامی که یک روز محتاج وارد کردن سیم خاردار بود امروز موشک های بالستیک دارد و تولید سلاح می کند .

ما به برکت توکل بخدا ، به برکت خون شهدا ، به برکت نفس گرم و خدایی پیرجماران امام راحل عظیم الشان و به برکت نفس گرم و خدایی رهبر عزیزمان قدرتمند هستیم و یقین داریم که آمریکا هیچ غلطی می تواند بکند .

هم ایمانمان را تقویت می کنیم و هم قدرت نظامی خود را افزایش می دهیم زیرا همان خدایی که می فرماید اتقوا الله وان اکرمکم عندالله اتقاکم همان خداوند متعال می فرماید : وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ ـ تمام دین را بدانیم و به تمام فرامین خداوند جامعه عمل بپوشانیم و اوامر را اطاعت کنیم .

در مقابل دشمن آماده باشد ، شمشیرتان آماده باشد ؛ در وسط میدان نماز بخوان اما از اسلحه غفلت نکن اینها تعالیم قرآن کریم است ، که اگر غافل باشید دشمن حمله می کند و از دشمن نترس ، دشمن تو ضعیف است استکبار جهانی ضعیفه، از تحریم های دشمن نترس ، از تحریم آمریکا نترس.

خـداوند می فـرماید قـدرتان را زیادکـن ، اقتصـادتان را مقـاوم تا ضربه پذیر نباشد و موشک های بالستیک را افـزایش بده تا دشمن جرات نکند به کشور نگـاه چپ داشته باشد و کسـی که اینگونه گفته باشد و این گفته را بر زبان جـاری می کند که فـردا دنیای مذاکره هست دنیای موشک نیست حرف و منطق قرآن را نفهمیده است .

آن چیزیی که باعث شد 1+5  پشت میز مذاکره آورد اقتدار ایران اسلامی است ، اگر ما قدرت نمی داشتیم با ما مذاکره می کردند ؟ اگر ما اسحله را کنار بگذاریم کشور ما را قطعه قطعه می کنند عقل سالم این را می گوید ؛ چرا بعضی ها به خودشان جرات می دهند در این زمانیکه اسلام در همه جا مورد هجمه قرار گرفته است چرا بعضی ها به خودشان جرات می دهند اینگونه صحبت کنند و دشمن را امیدوار کنند ؟؟این آیا خیانت به خون شهدا نیست ؟ و آیا خیانت به اسلام عزیز نیست ؟؟

قدر نعمت ها را بدانیم ، قدر انقلاب اسلامی را بدانیم و قدر ولی فقیه را بدانیم و بدانیم که اذیت کردن ولی فقیه ، که امروز آبروی اسلام است و وجه اسلام است اذیت کردن ایشان ضربه زدن به اسلام عزیز و در واقع اذیت کردن رسول خداست .

امروز جمعه 13 فرودین ، روز طبیعت نامگذاری شده است که یکی از اداب و رسوم رفتن به دل طبیعت می باشد و اینکه انسان مقدمات تفریح سالم را برای خانواده فراهم کند خیلی خوب و قابل تحسین می باشد و در روایات هم مورد سفارش قرار گرفته است و بسیار عالی است که مراسمات باستانی خود را منطبق بر اسلام عزیز کنیم.

جا دارد با توجه به اینکه يکشنبه  15فروردين  24جمادي الثاني روز ذخائر ژنتيكي و زيستي هست از حرکت دولت و تلاش دولتمردان و استاندار محترم برای ثبت تالاب هامون بعنوان ذخیرگاه زیست کره تقدیر و تشکر کنیم ؛ بسیار حرکت خوب و امیدوار کننده ای می باشدکه یک الزام برای جامعه بین الملل ایجاد میکند برای ملزم کردن کشور افغانستان در جهت احیا تالاب هامون .

اقدامات خوبی انجام شده و دولت محترم طرح هایی را در دست اقدام دارند ، طرح منطقه آزاد تجاری اقتصادی سیستان از حرکات خوبی می باشد که می تواند منطقه را متحول کند و مکمل منطقه آزاد چابهار می تواند باشد و امیدواریم در هفته و ماه های آینده و بزودی این طرح در مجلس تصویب و به مرحله اجرا برسد .

کلنگ زنی کارخانه لاستیک سازی در رامشار که کلنگ آن چند هفته قبل به زمین زده شد ؛ اگر تا 2 یا 3 سال دیگر راه اندازی شود انشالله بزودی می تواند بخشی مهمی از مشکل اشتغال را برطرف سازد ؛ پی گیری و راه اندازی طرح کارخانه آنتیموان که یکی از معادن خاص جهانی می باشد از اقدام خوب میباشد که لحظه ای که به اجرا رسید می تواند عوارض آن منظقه را متحول و هم مشکل اشتغال را برطرف سازد  .

طـرح های عمرانی خود صورت گرفته است طـرح 46 هزار هکـتار آبیاری مکانیزه که از دولت قبل آغـاز و به فرمایش و دستور مستقیم رهبر عزیزمان 500 میلیون دلار  بودجه تخصیص یافته وبودجه آن آماده می باشد طرح بسیار خوبی است ، گرچه اعلام کرده اند طرح آزمایشی آن در شهرستان هامون تا پایان 94 به بهره برداری میرسد اما امیدواریم که انشالله در اوایل سال 95 این امر مهم شکل بگیرد تا بارقه ی امید را در دلها ایجاد کند .

ما هفته قبل مطرح کردیم که در ضمن اجـرای این طـرح ، این پولی که تخصیص پیدا کرده برای اجرای این طـرح ، درخواست کردیم که این پول در بانک های خود منطقه تزریق گردد تا ضمن پیشبرد این طـرح و اجرایی شدن آن در زمینه راه انداری کارگاه های تولیدی به صورت وام های خود اشتغالی به مردم داده شود و تا حدودی مشکلات این کار را حل کند ما در خواست کردیم و در بعضی جاها نوشته شد که این کار قانون می خواهد !!

ما درخواست می کنیم تا قانون آن ایجاد شود ، ما تا درخواست می کنیم تا موانع قانونی برداشته شود ، دولت محترم ورود پیدا کند ، اگر قرار باشد مجلس قانونی وضع کند همه همت کنند و منطقه خاص تتگه ی احد را با این گونه قوانین مورد توجه ویژه خودشان که مورد توجه ویژه رهبر عزیزمان است ؛ به معاون اول رییس جمهور فرمودند حتما به زابل بروید یعنی اینکه مسئولین حتما به تنگه ی احد نگاه ویژه داشته باشند .

افتتاح معبر شاهگل یکی از کارهای دولت محترم است که جا دارد از همه فرمانداران منطقه و استاندار محترم بعنوان نماینده ارشد دولت محترم در استان تشکر کنیم که در نوع خود واقعا جای تقدیر و تشکر دارد و نشاطی را در جامعه و امیدهایی را در دلها ایجاد کـرد .

در هفته گذشته ما به بعضی از مطالبات مردم رشید و متمدن و عزیز سیستان  اشاراتی داشتیم ، اشاره کردیم به طرح آزاد راه زابل ـ زاهدان که سال هاست این طرح قول آن به این مردم داده شده است و با وجود تصادف مرگبار زیاد هنور به مرحله افتتاح نرسیده است ؛ هفته گذشته مدیر کل محترم تشریف آوردن دفتر و خیلی محترمانه و مودبانه جلسه گرفته شد و ایشان تشکر کردند از اینکه ما این موضوع را در خطبه ها ارائه می کنیم و این باعث می شود تا مشکلات اعتباری آنان حل گردد .

حتی بعضی از عزیزان گفتندکه بیان مشکلات در خطبه ها باعث شده است که چندین میلیارد تومان که مقروض بوده اند به مجریان طرح پرداخت شود ؛ اگر موضوعی در خطبه اشاره می شود بارها عرض کرده ایم آن مسئولی که قصد خدمت دارد و بنا دارد به مردم خدمت بکند اگر مطالبات بر زبان نوکر و خادم مردم در خطبه جاری می شود آن مسئول خوشحال می شود و می گوید شما مطالبه می کنید و ما به مسئولین بالاتر فشار می آوریم تا این طرح و مشکل مردم حل گـردد .

اشاره داشتیم به بعضی از برنامه هایی که مسئولین محترم قول هایی داده بودند ؛ طـرح تجـارت چمدانـی و پاس مرزی ؛ وعده هایی داده شد ما الان منتظر اقدام و عمل هستیم ، آیا در این انداره هم مردم ما حق ندارند ؟؟ هیچ کس حق ندارد اگر مباحثی در خطبه مطرح میشود را به آن جهت سیاسی بدهند…. هیچ کس همچنین حقـی ندارد ….. اینجا سنگره مطلق به همه مردم است و ما حق و وظیفه داریم مطالبه کنیم .

گفتیم طـرح تجارت چمدانی را راه اندازی کنید ، خودشان فرمودند طرح تجارت چمدانی تا زمانیکه طرح منطقه آزاد راه اندازی شود ، تا زمانیکه قول راه اندای کارخانه ها را دادند تا راه اندازی شود اینها زمان می برد و در این زماینکه این موارد راه اندازی نشده است مردم چه کنند ؟ اقتصاد و بازرا مردم را چه کنیم و چگونه فعال کنیم؟ گفتند با طرح های زود بازده که طرح تجارت چمدانی یکی از آنها بود که قول آن را بعضی از معاونین استاندار دادند .

ما در هفته گذشته مطرح کردیم فرمودند این طرح مغایر با اقتصاد مقاومتی است !. اولاَ که مغایر نیست ؛ ثانیاَ اگر مغایر بود چرا شما قول دادید ؟؟ طرحی را قول داده اید که مغایر با اقتصاد مقاومتی است ؟ .. شما چه مسئولی هستید ؟ چرا طـرح هایتان را مطالعه نمی کنید ؟؟ چرا قول میدهید و مردم را امیدوار می کنید و بعداً به آن عمل نمی کنید ؟؟ ما اینها را مطرح کردیم و می دانیم که قطعاً طرح تجارت چمدانی در آن بازه زمانی که مردم نیاز دارند می تواند مردم را امیداور کند و به ماندگاری ، نشاط و زندگی مردم هدیه دهد .

اگر این طــرح مغایرات داشته باشد چرا در دیگر جاها اجرا می شود ؟ سوال مردم ما این است ، در همین استان ما و در بعضی از مرزها به راحتی کالاها مبادله میشود حتی سیب زمینی و پیاز از بعضی از مرزهای ما وارد کشور می شود ، چرا آنجا مغایرت ندارد ؟؟ چرا آنجا ضربه ای به اقتصاد کشور نیست ؟ در دیگر مرزها و جاهای مختلف ما شاهدیم و در خبرگزاری ها مشاهده می کنیم .

اگر مغایر هست چرا در دیگر  مرزها اجرا می شود ؟؟ نوبت به زابل که میشود مشکل دارد !! این سوال مردم ماست ؛ عزیزان خبر دادند که در همین مرز سیستان بیش از صد کامیون شبانه روز سوخت از مرز خارج و به کشور افغانستان میرود !! اگر ضرر دارد آیا این ضرر ندارد ؟؟ نوبت به اشخاص که میرسد ضرر دارد ؟؟ این سوختی که مرز خارج می شود این را برای مردم ما توضیح بدهند و شفاف سازی کنند ، چیزی ندارند که از مردم پنهان کنند .

بعضی از دوستان اشاره فرموند که استاندار محترم اعلام کرده اند که دولت محترم سالانه 250 میلیارد تومان از همین مرز سیستان ما درآمد دولت است ، فرمودند ماهی 20 میلیارد تومان ؛ طرح هایی به مثل آزاد راه زابل ـ زاهدان و دیگر  طرح ها لنگ بعضی از بوجه هاست این بودجه ها را صرف منطقه کنید تا اطلاع ثانیوی ، اگر قانون می خواهد بروید پیگیر قانون آن باشید بروید در مجلس با نمایندگان صحبت کنید با وزیرا صحبت کنید تا ورد کنند به مجلس و موانع قانوی را بردارند و تا اطلاع ثانوی بگذارند این طرح ها بخاطر موقعیت خاص این منطقه محروم در خود منطقه مصرف شود .

ما این مباحث را عرض کردیم ضمن احترامی که به همه ی دولتمردان مخصوصا نماینده ارشد دولت در استان میگذاریم و تشکر می کنیم از زحمات ایشان ، اما این را هم بداند که ما همیشه مشکلات را بر زبان جاری می کنیم یا در خطبه یا در دیگر جلسات مطرح می کنیم و تا الانشم مسئولین عزیز به زیبایی استقبال کرده اند و در ادامه هم اینگونه خواهد بود ؛ ما قصدمان این است که مجد و عظمت اسلام و نظام اسلامی عزیزیمان را ببینیم و این مردم ولایت مدار که وجودشان در این خطه خودش قدرت و اقتدار نظام است به آن مطالبات برحق شان هست برسند .

آیکن-دانلود

مطالب مشابه
دیدگاه ها