نمایش نوار ابزار

متن خطبه دوم نماز جمعه 29 بهمن 1395 شهرستان زابل

شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵

متن خطبه دوم نماز جمعه 29 بهمن 1395 شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا در مصلی المهدی ( عج)

از دولت محترم به کرّات و مرّات خواستاریم که به مشکلات مردم بطور ویژه رسیدگی کنند ، ما در خدمت همه مردم وهمه مسئولین عزیز هستیم ، دعاگوی همه هستیم و پا به پای آنها فعالیت می کنیم ، در ضمن آن مشکلات مردم را مطالبه می کنیم .

باز هم اعلام می کنیم که مرز را درست مدیریت کنید ، زحماتی کشیده شده ، ما تشکر می کنیم ، صدای مردم را در برهه ایی شنیدید تشکر می کنیم والان هم عرض می کنیم که مسئولینی که گماشته می شوند در مقوله مرز ، برای مدیریت مرز دلسوز ، متعهد و کاربلد باشند و این خودش مسئله بسیار مهمی است .

قرار بود بعضی از معبرها باز شود به مثل معبر مرزی  شاهگل ، بش دلبر و تخت عدالت ؛ یک بررسی صورت گیرد که  آیا واقعاً  این بازگشایی که صورت گرفته ، آیا ادامه دارد ؟ این طور نباشد که شنیده شود که بعد از چند روزی بسته شده است .. صحت و سقم موضوع را مسئولین عزیز پیگیر باشند .

ان شاء  الله  در این هفته استاندار محترم یا اگر نماینده ای  از طرف ایشان بیایند و در همین هفته به مردم از موقعیت مرز و تسهیل تجارت چمدانی اطلاع بدهند زیرا حق این مردم است که از مقوله مرز برخوردار باشند .

ملتی که برای خدا ، برای حاکمیت دین خدا و برای حفظ ارزش های اسلامی و گسترش عدالت برای خدا و فی سبیل الله قیام  ، انقلاب و جهاد کرده است خداوند متعال پشت و پناهش می باشد ؛ ملتی که هر روز ،  هر هفته و در مناسبت های خاص ، همان انقلابی بودنش را فریاد می زند که خدایا بر سر عهدمان هستیم و فشارهای دشمن ما را از میدان بیرون  نمی کند ، امسال هم در یوم الله 22 بهمن با حضور ده ها میلیونی در سراسر ایران اسلامی بسیجی و انقلابی بودن ملت دیده شود و این یکدلی ، همدلی ، همزبانی ، وحدت و اتحاد مردم عزیزما می باشد ؛حالا در همچین فضای وحدت آفرین بحث آشتی ملی مطرح می شود ؟ !

به فرمایش رهبر عزیزمان مگر ملت با هم قهرند که بحث طـرح آشتی  ملی مطرح می شود ؟ این بحث از طرف چه کسانی مطرح می شود ؟ منظورشان چیست ؟ آشتی با مُزدوران آمریکا ؟ آشتی با منافقین ؟ کسانی که 8 ماه با مردم جنگیدند ، اغتشاش کردند ، 22 نفر از فرزندان این ملت را شهید کردند ، دشمن را امیدوار کردند ، فشارها بعد از آن بیشتر شد ، با این ها آشتی کند ملت ؟؟ آشتی با منافقین ، بهائی ها ، کمونیست ها و ضد انقلاب ها ؟؟؟

ملت غیور ایران اسلامی با هم متحد و همدل هستند و این را همه دیده و می بینند و با استکبار جهانی آمریکا ، انگلیس ، اسرائیل و منافقین که مزدور استکبار هستند هرگز و ابداً دست دوستی و آشتی نخواهد داد .

یکشنبه   1 اسفند  21جمادی الاول سالروز حمله جنگنده رژیم بعثى عراق به هواپیماى مسافرى و شهادت چهل تن ازجمله حجت الاسلام والمسلمین شیخ فضلالله محلاتى در ( 1364ه.ش) و این روز را به روز روحانیت و دفاع مقدس نامگذاری کرده اندکه نقش بی بدیل و پررنگ روحانیت در شکل گیری انقلاب و 8 سال دفاع مقدس و تبیین انقلاب بر احدی پوشیده نیست ؛ نیاز مبرم جامعه در همه زمان ها به حوزه علیمه انقلابی است و می طلبد که همه مردم عزیز توجه ویژه ایی به حوزه علمیه داشته باشند .

سه شنبه  3 اسفند  23جمادی الاول سالروز كودتاى انگلیسى رضاخان  در ( 1299ه. ش ) است ، چهره استکبار جهانی را آنهایی که کُند ذهنی سیاسی دارند و هنوز دشمن را نشناخته اند همه ببینند و هنوز به وعده های انگلیس و آمریکا امیدوار هستند و فکر می کنند که در پس این الفاظ صداقت و راستی هست یک زحمتی بکشند و تاریخ را مطالعه کنند تا بدانند که استکبار جهانی کیست و چه نیت های کثیف و پلید و نجسی در افکارش دارد ؛ همین رضا خان را خود انگلیسی ها آوردند وخودشان برداشتند .

پنجشنبه5 اسفند  25جمادی الاول روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسى و روز مهندسى است ، به جامعه مهندسی این روز را تبریک عرض می کنیم و گرامی میداریم شهدای جامعه مهندسی را  و ان شاء  الله که مهندسین عزیز ما بصورت کاربردی و با نگاه اقتصاد مقاومتی به مشکلات جامعه ورود پیدا کنند  و آن قسمتی که می توانو می توانند با دست خودشان با رشته خودشان رفع مشکل کنند .

مطالب مشابه
دیدگاه ها