نمایش نوار ابزار

متن خطبه های نمازجمعه مورخ ۳/۳/۹۸ به امامت حجت الاسلام و المسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل

جمعه 24 می 2019

         

         

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان زابل:متن خطبه های نمازجمعه مورخ ۳/۳/۹۸ به امامت حجت الاسلام و المسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل بدین شرح است:

ماه رمضان فرصت سیر و سلوک الی الله است.

امروز جمعه ۳ خرداد سالروز آزادساز ی خرمشهر پس از ۵۷۸ روز اسارت توسط رژیم بعث عراق ، آزادسازی خرمشهر در پی عملیات بیت المقدس در سال ۱۳۶۱ صورت پذیرفت، این روز به جهت حماسه آزادسازی خرمشهر از چنگال کفتارهای رژیم بعث عراق  روز مقاومت و پیروزی نام گذاری شده است، به اعتراف ۴۴ کشور حامی صدام این پیروزی به شکست ارتش صدام ختم شد. این پیروزی حاصل فرهنگ و تفکر بسیجی و گفتمان مقاومت هست.
۸سال دفاع مقدس در مقابل هجمه همه جانبه استکبارجهانی به برکت تفکر بسیجی بود.

به فرموده امام راحل عظیم الشان: باید بسیجیان جهان اسلام در فکر ایجاد حکومت بزرگ اسلامی باشند و این شدنی است، چرا که بسیج تنها منحصر به ایران نیست، باید هسته های مقاومت را در تمامی جهان به وجود آورد و در مقابل شرق و غرب ایستاد. شما در جنگ تحمیلی نشان دادید که با مدیریت صحیح و خوب می توان اسلام را فاتح جهان نمود. شما باید بدانید که کارتان به پایان نرسیده است. انقلاب اسلامی در جهان نیازمند فداکاریهای شماست.

در واقع گام دوم و ماموریت جدیدی را امام راحل عزیز ما برای بسیج ترسیم نمودند، گام اول درون مرزی و گام دوم برون مرزی به گستره جهان اسلام و به تعبیر رهبرمعظم انقلاب امام خامنه ای عزیز:عمق راهبردی جمهوری اسلامی ایران.
رهبرمعظم انقلاب امام خامنه ای عزیز فرمودند: ملت های مسلمان عمق استراتژیک نظام جمهوری اسلامی هستند.
اینکه امام خامنه ای عزیز فرمودند:ما خرمشهرها در پیش داریم، یعنی با روحیه بسیجی در میادین سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی به مبارزه با دشمنان بپردازیم و میادین رافتح کنیم.
وعده خداوند متعال است : ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم ، با رعایت اصول و ارزشهای اسلامی و حرکت به سمت آرمانهایی که فلسفه بعثت انبیاء علیهم السلام بوده قطعا خداوند متعال پشتیبان این ملت بزرگ است.
رمز اقتدار جمهوری اسلامی این است که به اصول و ارزشهای توحیدی و الهی پایبند است و به سمت آرمان ها و اهدافی که خداوند متعال در بعثت انبیاء ترسیم کرده در حرکت است و رمز بودن در این مسیر ولایت فقیه است و ولایت فقیه رمز اقتدار ایران اسلامی است.
انقلاب اسلامی ایران شروع بود و پایان نیست ، انقلاب اسلامی که باید نظام اسلامی را نتیجه دهد، نظام اسلامی است که باید دولت اسلامی را نتیجه بدهد و دولت اسلامی که باید جامعه اسلامی را رقم زند و این جامعه اسلامی تمدن اسلامی را به پهنای تمام عالم رقم می زند.
رهبرمعظم انقلاب امام خامنه ای عزیز فرمودند: یکی از نقاط مورد اتکای عمق راهبردی جمهوری اسلامی ایران، جهان اسلام و ملت های مسلمان هستند. 
همچنین حضرت آقا فرمودند: اینکه امام در زمینه انقلاب های خارج از کشور و هسته های انقلابی، بیانات صریحی را در آن روزها بیان می کردند، برای تشکیل یک چنین عمقی بود که تشکیل هم شد.

حضرت آقا می فرمایند: امروز دستگاه استکبار با دستپاچگی دارد با این عمق استراتژیک مبارزه می کند. البته به جایی هم نرسیده و نخواهد رسید. یک بحث مهم در همین قضیه ، کاری است که دشمن دارد در زمینه اختلاف شیعه و سنی انجام می دهد.

امروز ۱۸ ماه مبارک رمضان است و امشب شب ۱۹ ماه مبارک رمضان شب قدر و شب ضربت خوردن حضرت امیرالمومنین امام علی علیه السلام است. شب قدر شب نزول قرآن،شب تقدیر است ، سال نو واقعی از امشب شروع می شود ، فرشتگان و کاتبان الهی آماده نوشتن تقدیر یکسال ما هستند.

دوشنبه ۶ خرداد عرض تسلیت سالروز شهادت مظلومانه حضرت امیرالمومنین امام علی (ع) ، تشکیل و شرکت در محافل در شان دارالولایه سیستان باید صورت پذیرد. حضور در تجمع عزاداران علوی که ان شاءالله برای سال های آینده نهادینه شود.

یکشنبه ۵ خرداد آغاز هفته بدون دخانیات ،زیادشدن  قلیان خانه ها مورد اعتراض مردم هست، این را مسئولین محترم توجه کنند طوری نشود که به بهانه اشتغال اینگونه اماکن زیاد شود ،مضرات فردی و اجتماعی زیادی دارد.

مسئول میراث فرهنگی استان گفتند که ۲٫۵ میلیارد تومان تخصیص پیدا کرده برای ساخت آمفی تئاتر، ما از ایشان می خواهیم به جای ساخت آمفی تئاتر قراردادی با اتوبوس رانی زابل جهت رفت و آمد گردشگری منطقه منعقد کند، تا هم در منطقه اشتغالزایی شود و هم اماکن گردشگری منطقه فعال شود و گردشگر درون منطقه ای داشته باشد ، پیشکش شما گردشگر استانی و برون استانی ،شما گردشگر منطقه ای را درست کنید بعد ببینید از قِبَل این گردشگر بومی چه اشتغالی ایجاد می شود.
خانه ای که آیت الله طالقانی مدت مدیدی در زابل در آن سکونت داشتند الان کجاست؟ اگر این منزل در اصفهان یا شهر دیگری می بود آن خانه را بهترین مکان برای کارهای فرهنگی قرار داده بودند.

دیدگاه ها