نمایش نوار ابزار

متن خطبه های نماز جمعه ۲۱ اردیبهشت ۹۷ شهرستان زابل

شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

متن خطبه های نماز جمعه ۲۱ اردیبهشت ۹۷ شهرستان زابل به امامت امام جمعه شهرستان حجت الاسلام والمسلمین کیخا در مصلی المهدی ( عج )

یکی از بهترین عنایت خداوند متعال به مردم ایران برپایی حکومت الهی تحت ولایت فقیه است و خداوند متعال خودش گفته است که مومنین حق ندارند در هیچ موضوعی زیر سلطه ی کافران قرار گیرند و لازمه ی اجرایی این آیه و ضمانت آن تشکیل حکومت الهیست و ۴۰ سال است که در این کشور به ید مبارک فقیهی مجاهدی این امر مهم شکل گرفته است و سالهاست که توسط خلف صالحش نایب امام زمان (ع) این سُکان هدایت به زیبایی هدایت میشود و در دست گرفته و ما ۴۰ سال است که زیر حکومت توحید نفس میکشیم.

در طول این سالها دشمن با تمام عِّده و عُّدّه اش وارد مقابله شد تا ضربه به این نظام اسلامی بزنند و این حکومت را برانداز کنند و دیگر کسی جرات نکند جلوی استکبار جهانی قد علم کنند.

در چند سال ما را تحریم کردند و در هر جایی که ما را تحریم کردند آن موضع قدرت ما شد و دشمن سعی دارد به برنامه های مختلف نظام ما را از بین ببرد و همه ما باید مواظب و هوشیار باشیم .

یکی از موضوعاتی که آنرا بهانه برای افزایش فشار علیه ایران اسلامی قرار داند موضوع انرژی هسته ای بود که از سال ۸۱ دست یابی جمهوری اسلامی به فن آوری هسته ای رسما اعلام شد این دشمنی و موضوع شروع شده است .

مقاومت ملت ما باعث شد که این کشورها با ما مذاکره کنند و ۳۲ ماه پیش برجام را امضا کردند و ایران به تمام تعهدات خود در این موضوع پایند و عملی کرد ؛ ایران بطور سوال برانگیزی ذخایر اورانیوم غنی شده را پاکسازی کرد ، قلب راکتور ارک را خارج کرد و بتن ریزی نمود اما طرف مقابل چه کرد؟

اما در عوض اروپا که قرار بود ترحیم ها برچیده شود ، رفع موانع بانکی انجام شود هیچ اتفاقی دراین موارد رخ نداد و اگر آنها به تعهداتشان عمل میکردند ایران اسلامی وضعیت متفاوتی داشت .

به گفته ی امام راحل این جهالت است که تصور کنیم آمریکا به صلاح ما یک قدم برمیدارد و امام راحل آمریکا را شیطان بزرگ نامیدند .

آمریکا عدم موجودیت نظام اسلامی ما را میخواهد و استبکار جهانی با اصل نظام اسلامی سرجنگ دارد .

کی رهبر معظم انقلاب گفتند به این دشمن اعتماد نکنید ، تا کی دیده بان تیزبین نظام اسلامی که هنرمندانه در کل ایران فقط یکنفر است که به زیبایی طراح های دشمن را به موقع تشخیص میدهد و نسخه به موقع معرفی میکند تا حضرت آقا بگویند و ما توجه نکنیم، چقدر هزینه برای نظام باید ایجاد شود ؟ و توجه بیشتر شود به نکات مهم رهبری که میفرمایند .

مسئولین کشور ما در امتحان بزرگی هستند یک بازه زمانی بسیار حساس در حال حاضر داریم که به گفته رهبر عزیزمان آیا مسئولین کشور ما عزت ملت را حفظ خواهند کرد یا نه؟ و باید عزت و منافع ملت به معنای واقعی کلمه تامین شود .

ما شواهدی داریم که این سه کشور اروپایی هم با آمریکا هم نوا شده اند و تمام تلاش شان این است که ما را در برجام نگه دارند و از امتیازات برجام صدرصد خودشان استفاده کنند و ایران اسلامی کوچکترین استفاده ای نداشته باشد.

این جای تعجب دارد که در پسابرجام واردات کالا از اروپا از ۶ میلیارد دلار به ۲۱ میلیارد دلار رساندیم آنهم نه در کالاهای راهبردی و استراتژیک که به خودکفایی برسیم بلکه به کالاهایی به مثل لوازم آرایشی ، زین اسب و هزاران کالای بی خاصیت.

همه باید حواسمان جمع باشد ، توصیه های حضرت آقا را جدی بگیریم و بدانیم که دیده بین تیزبین انقلاب تمام کلامش و حرکاتش برای ما حجت است و ما این را در طول ۴۰ سال مشاهده کرده ایم.

از دستاوردهای این مذاکرات این است که :

  1. بدانیم دشمن مورد اعتماد نیست .
  2. دشمن میخواهد در داخل کشور اختلاف ایجاد کند بعد از خروج برجام و باید حواسمان جمع باشد وحدت، همدلی و همزبانی خودمان را حفظ کنیم و تحت ولایت ولی فقیه هم حرف بزنیم و هم حرکت کنیم.
  3. تنها مسیر پیشرفت کشور بهره گیری از طرفیت های داخلی و اجرای اقتصاد مقاومتی است .

سخنی هم در مورد سیستان داشته باشیم

خطاب ما به استاندار محترم این است که وقت آن رسیده که یک تحول در عرصه مدیریت شمال استان ایجاد کنید ، نیروی جوان و کارآمد در فرمانداری ها وارد کنید تا یک تحول و یک تکانی به سیستان بدهد.

ما از نمایندگان مان تشکر میکنیم مدت هاست در این چند هفته اخیر موج خوبی از این بزرگواران ایجاد شده ، هر دو متحد ، همدل و همزبان دارند کار را انجام میدهند و امیدواریم که استاندار محترم هم با تعیین فرمانداران جوان ، انقلابی و بسیجی ، خوش فکر و خستگی ناپذیر یک تحولی در شمال استان انشالله ایجاد بکنند .

ما قائل هستیم که از پتانسیل مرز درست استفاده نمیشود ، ویژه خواران شاید بهره مند شوند اما سر سفره مردم ما عوایدی از مرز با کشور افغانستان ما رویت نمیکنیم.

گزارشی از بازارچه های مرزی این هفته انشالله ارئه گردد؛ راههای موصلاتی ما استاندارد نیست و این خلاف توسعه است ، یکی از ظرفیت های منطقه ای که میخواهد توسعه کند داشتن راههای مواصلاتیست.

ما باید چقدر در این جاده زابل زاهدان باید کشده بدهیم تا یکنفر پیدا شود که قولهایی که به ما داده اند عملیاتی شود .

گزارشی از پرداخت خسارات همین هفته استاندار محترم ارائه دهند تا مردم ما مطلع شوند ، تعیین و پرداخت خسارات؛ برای دامداران چه حرکت حمایتی شما انجام داده اید؟

در پایان سخن هم تشکری از مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان و رئیس ورزش و جوانان شهرستان زابل داشته باشیم بخاطر برپایی جام های شعبانیه

مطالب مشابه
دیدگاه ها