نمایش نوار ابزار

متن خطبه های نماز جمعه ۴ اردیبهشت ۹۷ شهرستان زابل+صوت

جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷

متن خطبه های نماز جمعه ۴ اردیبهشت ۹۷ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در مصلی المهدی ( عج )

دوشنبه ۷ خرداد ، ۱۲ رمضان سالروز انجام عهد اخوت میان رسول خدا (ص) و امیرالمومنین حضرت علی (ع) است ، تنها برادر رسول خداست علی ابن ابیطالب ؛ سالروز تاسیس مجلس شورای اسلامی و وروز قانون نامگذاری شده است که این روز را به نمایندگان کشور تبریک عرض می کنیم و آرزوی موفقیت داریم و امیدواریم که تمام نمایندگان کشور مخصوصا نمایندگی که در سیستان و بلوچستان هستند و بالاخص  عزیزانی که در دارالولایه سیستان منتخب و وکیل مردم در مجلس شورای اسلامی هستند بطور ویژه مشکلات را رصد کنند .

چون روز قانون است همین جا نکته ای را بگوییم چون مراجعات ویژه اعتراضات و شکایات مردمی در مورد جریمه های که مامورین پلیس راهنمایی و رانندگی در خارج از منطقه داشتیم و مسئول مربوط قرار بود با ما تماسی داشته باشند که چون تماس نگرفتند ما در اینجا میگوییم که انشالله به سمع و نظرشان برسد .

اولا جریمه کردن در مرحل آخر است ، در وهله ای اول راهنمایی است زیرا وظیفه ایشان راهنمایی و رانندگی یست ، اول راهنمایی کنید ، فرهنگ سازی کنید و بنده به جرات این موضوع را میگویم شاید کسی نتواند اینگونه حرف بزند ؛ ما از لحاظ فقهی میتوانیم ثابت کنیم که خیلی از این جریمه ها خلاف شرع است.

 ما دلیل شرعی نداریم که اگر یکنفر کمربند نبسته است جریمه نقدی بکنیم، نصحیت بکنیم ، برایش ضرر دارد ؟ خُب شما هم ضرر مادی میرسانید .. ضرر احتمالی دارد ؟ خُب شما ضرر حتمی مالی میرسانید ، ضرر دارد ابتدا نصحیت و راهنمایش کنید .. سرعت بالا دارد ؟ ماشینش را توقیف کنید دیگر نیاز به پرداخت وجوه ندارد …

روز مجلس است سعی کنند این قانون را دوباره بررسی کنند و مامورین ما در بعضی جاها گزارش رسیده ظالمانه جریمه میکنند ، دنبال یک بهانه هستند تا یک اشکال پیدا کنند و جریمه کنند ، در این مشکلات اقتصادی که در کشور است ، مخصوصاً در دارالولایه  سیستان که این همه مشکلات اقتصادی وجود دارد ، هنوز خسارات مردم داده  نشده … اما شما از مردم خسارت نقدی میگیرید..

شما در ابتدا فرهنگ سازی کنید ، فرهنگ کمربند بستنرا به مردم آموزش دهید ، فرهنگ رانندگی کردن را یاد بدهید و جریمه برای مرحله آخر است که باز اگه وجوه شرعی داشته باشد .

امروز جمعه ۴ خرداد ۹ رمضان روز دزفول و روز مقاومت و پایداری است ، گرامی میداریم یاد عزیزانی را که با جان و مال در مقابل دشمن که مزدور استکبار جهانی بود ایستادند و الگوی مقاومت شدند ؛ دشمن به روش ها و شیوه های مختلف و متفاوت سعی دارد که جامعه اسلامی را و اسلام را با تسلط و سلطه ی کامل بر ملت و جوامع اسلامی از بین ببرد.

و در وهله ی اول میخواهد تسلط کامل بر تمام شئون جوامع اسلامی و مسلمین داشته باشد و در مرحله دوم زمانیکه که مشاهده میکنند کسی در مقابل آنها ایستادگی می کند با جنگ ، ترور ، قتل و غارت اهداف شان را به پیش میبرند و بعد از این مرحله ، نفوذ در بدنه و مستقر شدن و مستقر کردن نیروهای خودشان در شرعیان حیاتی کشوری که مورد هدفشان است را در پیش میبرند .

ایجاد فتنه ، آشوب و هرج و مرج یکی از شیوه های براندازی استکبار جهانی علیه جوامع مسلمین است ؛ تحریم های شدید علمی ، اقتصادی، فرهنگی و نظامی یکی از شیوه های دشمن از صدر اسلام تا کنون است و خداوند متعال دشمن ترین دشمنان علیه مسلمانان را یهودیان میداند .

امروزه هم مشاهده میکنیم که خطر استکبار جهانی که همان خطر یهوداست همه جا نمایان و آشکار است؛ در تاریخ و عمر پُربرکت جمهوری اسلامی ایران که اسلام ناب محمدی (ص) را به جهان معرفی و حکومت توحیدی را در این کشور برپا کرد مشاهده می کنیم که همین یهود و همین صهیونیست بین الملل شدیدترین دشمن نسبت به انقلاب اسلامی است .

در برجام از همان روز اول حرکت و مسیری آمریکا دیده نشد و بارها رهبر انقلاب اسلامی فرمودند آمریکا قابل اعتماد نیست و اخیراً هم فرمودند که یکی از درس های برجام این است که به دشمن خودت ، به آمریکـا اعتماد نکنید و این درس بزرگی ست.

رهبر معظم انقلاب در موضوع اقتصاد مقاومتی بارها فرموده اند " توان درون را توجه کنید " ؛ برای مردم سوال است که چرا بجای اینکه کارخانجات داخلی را قوت ببخشیم قرادادهای بسیار عجیب با شرکتهای بزرگ اروپایی بستیم الان هم دارند بدعهدی میکنند و بعضی از این شرکتهای اروپایی به اطلاعات ویژه صنعت نفت ما دست پیدا کنند .

اینها آیا هزینه ندارد برای نظام؟ آیا مردم حق دارند از دولت محترم پیرامون اینگونه پروتکل ها و قرارداهای بین المللی سوال بپرسند ؟ آیا نمایندگان مجلس وظیفه دارند که از رئیس جمهور محترم و وزاری مربوطه سوال بپرسند و آنها را ملزم به پاسخگویی به ملت کنند ؟

فردا شنبه ۵ خرداد ، ۱۰ رمضان سالروز وفات حضرت خدیجه (س ) است همراه با وفای پیامبراکرم (ص) در روزهای سخت ؛ آن روزی که همه پیامبر را تنها گذاشتند اما این بانوی مکرمه در کنار رسول خدا ایستاد؛ بزرگواری که جزوه چهار زن بهشتی است و بزرگواری که اموال زیادی داشت اما هنگام وفات حتی کفن نداشت و جهاد بزرگ و سختی را با جان و مال خود انجام داد و در این راه صحیح این است که بگوییم شهید شد .

 

مطالب مشابه
دیدگاه ها