نمایش نوار ابزار

متن خطبه های نماز جمعه ۹۸/۰۲/۱۳ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین راشکی امام جمعه موقت شهرستان زابل

جمعه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸


۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت آیت الله مطهری سیستانی  که به هفته معلم نامگذاری شده است. در این ایام باید جنبه های مختلف شخصیت هایی بارز انقلاب اسلامی  که به عنوان الگو هستند را بشناسیم.
یکی از مهم ترین ویژگی های شهید مطهری این بود که ایشان اهل علم و عمل بودند.
 بارز ترین شاخصه ای که ایشان را از سایرین متمایز می ساخت ، تلاش و پشتکار ایشان برای تربیت نیروی انسانی کار آمد بود.

رهبر معظم انقلاب نیز  در جمع معلمان نکات مهمی  بیان نمودند: معلم پایه ریز تمدن نوین است،ما باید انقلاب اسلامی را به تمدن اسلامی تبدیل کنیم و این امر محقق نخواهد شد مگر توسط معلمین دلسوز و فداکار.
 تعبیر ایشان برای وضع مطلوب آموزش و پرورش تربیت کننده انسان های دانا، توانا ،خردورز(اهل تفکر)، پارسا ، پرهیزکار، پاکدامن، کارآمد(مدیر) ، مبتکر(خلاق) ، شجاع و اهل اقدام ، و کسانی که از دشمن نترسند و اهل خواب زدگی و غفلت نباشند.اگر این شد کشور به آن چه آرزو کردیم و وعده دادیم می رسد .اینکه ۵۰ سال دیگر هرکس بخواهد مرزهای جدید علم را یاد بگیرد مجبور باشد زبان فارسی را یاد بگیرد.
مهم ترین موضوع تمدنی ما تعلیم و تربیت است، در آیات بسیاری نیز به این موضوع اشاره شده است که در این آیات تزکیه بر تعلیم مقدم شده لذا آموزش و پرورش زمانی می تواند موفق باشد که علاوه بر امر آموزش به امور تربیتی نیز اهتمام داشته باشد.


تبریک هفته عقیدتی سیاسی.مهم ترین هدف در این مورد جایگزین نمودن فرامین دینی به جای فرهنگ غلط طاغوتی.انشاالله این سازمان تمام تلاش خویش را جهت هر چه بهتر انجام دادن این موضوع انجام دهد.


تبریک هفته هلال احمر به همه جهاد گران و خدمت گذاران در این عرصه که در سیل اخیر در منطقه سیستان در کنار مردم حضور یافتند و ایثار گری و فداکاری های فراوانی متحمل شدند.
هلال احمرمیتواند بستر بزرگی برای تربیت جوانانی مومن با نشاط و امیدوار به آینده باشد.


چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت سالروز خروج آمریکا از برجام است.موضوعی که رهبر معظم انقلاب بار ها اعلام نمودند که بنده به این برجام خوش بین نیستم اما متاسفانه عده ای از مسئولین از یاد بردند .اما امریکا بداند هر چه بیشتر خلف وعده کند نه تنها ذره ای از اراده ملت شریف ایران کم نمیشود بلکه روز به روز روحیه مردم ایران برای مقابله با استکبار جهانی بیشتر خواهد شد.

پنچشنبه ۱۹ اردیبهشت برابر با ۴ رمضان مصادف است با روز بزرگداشت شیخ کلینی و شیخ صدوق که به دنبال جمع آوری احادیث اهل بیت بودند و اینکه امروزه ما به این احادیث نورانی دسترسی داریم مدیون زحمات این بزرگواران هستیم.

دیدگاه ها