نمایش نوار ابزار

متن خطبه های نماز جمعه 10 دی 1395 شهرستان زابل

جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵

متن خطبه های نماز جمعه 10 دی 1395 شهرستان زابل به امامت خطیب نماز جمعه حضرت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا در مصلی المهدی ( عج) شهرستان

دیروز 9 دی بود ، ایام الله 9 دی ، تمام ایام مال خداست اما در بعضی روزها و ایام قدرت خداوند متعال به طور ویژه و خاص بروز می کند و « ایام الله » می شود ؛ 9 دی مانند 22 بهمن یوم الله ست که روز طلوع خورشید انقلاب اسلامی ایران است روزی که تاریکی طاغوت را از بین برد و چشم دشمنان اسلام را کور کرد .

img_1540

9 دی روزیست که مردم به واجب و تکلیف سیاسی خودشان عمل کردند ؛ یوم الله 9 دی روزیست که ملت غیور ، بصیر و بسیجی ایران اسلامی برای دفاع از انقلاب اسلامی و دین اسلام و حمایت از ولایت فقیه قیام کردند ، زن ، مرد ، پیر و جوان حتی کودکانشان را هم مردم آوردند و آتش فتنه 88 را خاموش و نقشه های دشمنان قسم خورده ما را نقش بر آب کردند .

فتنه ای که مدتها برنامه ریزی شده بود ، فتنه لایه داری که دستورش از لندن ، کاخ سفید و تل اویو بود و توسط منافقین اجرا می شد ؛ فتنه ای که بعضی از به اصطلاح خواص را که سابقه یی در پست های مملکتی داشتند را در باتلاق خودش فرو برد  .

استکبار جهانی در چند کشور دیگر اینکار را انجام داده بودند و هر کجا که کاندایدایی به میل آنها نبود و رای نیاورده بود ، این کودتای مخملی را راه انداختنه بودند و جواب داده بود ،  اما فکر بلوغ سیاسی و بصیرت ملت ایران را نکرده بودند ، هنوز ولایت فقیه را نشناخته بودند.

مردم به میدان آمدند ، به ندای نایب امام زمان (عج) لبیک گفتند وکار فتنه را یکسره کردند ؛ مردم ما بارها ثابت کرده اند که از خیلی از مسئولین ، بصیرت و بلوغ سیاسی شان بیشتر است ؛ از همه ی شما مردم عزیز دارالولایه سیستان بخاطر حضور باشکوه تان در مراسم 9 دی تشکر می کنم و این یعنی عمل به تکلیف ، یعنی داشتن تقوای سیاسی .

عدم حضور  هماهنگ بعضی از مسئولین در مراسمات 9 دی در استان برای مردم عزیز ما جای سوال دارد ، چرا بعضی از مسئولین بطور هماهنگ در مراسم 9 دی در کل استان شرکت نکردند و حضورشان مشاهده نشد امیدواریم با ملّت رشید ، بزرگ و بسیجی هماهنگ ، همدل و همزبان باشند و این مسائل را رعایت کنند و از ملت عقب نمانند .

 کدام انسان است که هنوز نفهمیده فتنه 88 برنامه دقیق آمریکا ، لندن و صهیونیست بوده ، چقدر انسان باید کند ذهنی سیاسی داشته باشد که این امر مهم را نفهمد و چقدر حزبشان برایشان مهم باشد ، جایی که اسلام باید از آن دفاع شود ، جایی که حکم خداست و باید حضور پیدا کنند ، حکم حزبشان بر حکم خدا می چرخد و در جایی که امر دائر است که باید نگاهشان به حکم خدا باشد حکم حزبشان را مقدم می کنند بر حکم خدا ؛ و اینها خود همان فتنه است و ما امیدواریم که مسئولین ما متوجه باشند چرا را که این انقلاب راه خودش را با سرعت طی میکند و ان شاء الله پرچماین انقلاب شکوهمند به دست صاحبش یعنی امام زمان (ع) تقدیم میشود و ما سعی کنیم که عقب نمانیم و قدر دان انقلاب و ولایت فقیه باشیم .

دوشنبه 13 دی سالروز ابلاغ پیام تاریخی امام خمینی ( ره) به گورباچف ، رهبر شوروی سابق در سال 1367 ه. ش است که نصیحت و خطرات را گوشزد کرده بود ، خطراتی که سرویس های اطلاعاتی فوق پیشرفته آنها متوجه نشده بودند اما امام عزیز ما ، ولی فقیه وقت ما ، نایب امام زمان (ع) به عنایت خداوند متعال متوجه شده بود ؛ الان هم شخصیت امام راحل را داریم ، تکرار همان شخصیت ، همان شجاعت ، همان تقوا ، علم و فقاهت را داریم و ملت ما بر زبانشان جاری است که « خامنه ای خمینی دیگر است / ولایتش ولایت حیدر است ».

پنج شنبه 16 دی شهادت حماسه شهدای هویزه در سال 1359 است ، شهادت شهید علم الهدی و بیش از 100 رزمنده پاسدار و جهادی ودانشجویان پیرو خط امام و به روز شهدای دانشجـو نامگذاری شده است ، گرامی میداریم و این روز را به دانشجویان بسیجی که رهروی راه شهدا  هستند تبریک می گوییم .

دانشگاه مهد علم است ؛ دانشگاه محل تولید علم متناسب با نیاز جامعه است ؛ دانشگـاه محل پژوهش و تحقیق و نه سیاسی کاری و مشغول کردن ذهن دانشجویان به مباحثی که اسلام را به خطر می اندازد .

 از بعضی از جلساتی که بصیرت افزاست  و باعث می شود که دانشجو متوجه تکالیف سیاسی خودش شود ، نباید در دانشگاه ها جلوگیری شود ؛ کما اینکه شنیده شده در بعضی از دانشگاه های استان از بعضی از این چنین جلساتی جلوگیری شده است .

البته شاید رئیس جمهور محترم یک هیئت برای بررسی به استان بفرستند که چرا یکسری کرسی های آزاد اندیشی جلویشان گرفته شده است و امیدواریم که دانشگاه های ما تکلیف خودشان را بدانند و به وظایفشان عمل کنند .

دیدگاه ها