نمایش نوار ابزار

متن خطبه های نماز جمعه 24 دی ماه 1395 شهرستان زابل

شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵

متن خطبه های نماز جمعه 24 دی ماه 1395 شهرستان زابل به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا در مصلی المهدی ( عج ) شهرستان زابل

امام جمعه زابل

امروز جمعه  24دي  14ربيع الثاني سالروز انتصاب حضرت آيت الله العظمى سيدعلى خامنه اى به امامت جمعه تهران از سوى حضرت امام خمينى(ره) در  1358ه.ش است ؛ با وجود علمای بسیار در تهران ، قم و مشهد انتخاب رهبر معظم انقلاب بعنوان امام جمعه تهران در حالیکه جوان بودند ، نشان از عظمت علمی و شخصیت بزرگ ایشان است که توانست اعتماد امام راحل عظیم الشان را جلب کنند ؛ سنگر خطیر نماز جمعه ، تربیون نماز جمعه مباحث فرهنگی دین و عبادات و سیاسیات ، نماز جمعه قرارگاه ایمان ، فرهنگ و تقوی و سنگر استحکام انقلاب اسلامی است.

 جمهوری اسلامی ایران و مردم سالاری دینی هدیه خداوند متعال به ملت شریف ایران اسلامی به پاس زحمات زیاد و جهاد فی سبیل الله در سال های طولانی ، چه شکنجه ها ، سختی ها و تبعیدها همه در راه خدا و برای دین خدا ؛ به برکت انقلاب اسلامی ما توفیق داریم که تحت پرچم حُکومت اسلامی و دینی زندگی کنیم .

ما موفق شدیم کمر طاغوت را بشکنیم ، شیطان بزرگ و دیگر شیاطین را از کشور اخراج کردیم و عزت و شرف از دست رفته را پس گرفتیم ، این مجد و عظمت ، این عزت ، شرف و این پرچم استقلال ، آزادی ، جمهوری اسلامی که به اهتزاز در آمده حاصل خون شهداست  ،‌ حاصل رنج های انقلابیونی است که در زندان های ساواک شکنجه شدند ولی دست از حمایت امام راحل برنداشتند ، جان دادند تا انقلاب ، تا دین زنده بماند .

برزمین افتادند تا پرچم اسلامی پا بر جا بماند ، چه نواب صفوی ها ، طهماسبی ها ، واحدی ها و ذوالقدر ها که به شهادت رسیدند ، چه مطهری ها و طـالقانی ها که روشنگری کردند و چه عزیزانی که مجاهدین فی سبیل الله شدند با الموالهم و انفسهم .

هفته ای که گذشت عزیزی را از زمره همین مبارزین از دست دادیم ، رحلت جانسوز رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام ، حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی ( رضوان الله علیه ) ، یار دیرین انقلاب امام راحل و مقام معظم رهبری ؛ رحلت این انقلابی مبارز 82 ساله ایران را اندوهگین کرد ، روحانی انقلابی مبارز کم نظیر و بسیار تاثیرگذار که نامش با انقلاب اسلامی پیوند خورد ، مبارزی که اهل قلم بود .

يکشنبه  26دي سالروز فرار شاه خائن از كشور در  1357ه.ش است و جالب اینکه یک روز بعدش دوشنبه  27دي  17ربيع الثاني سالگـرد  شهادت حجت الاسلام والمسلمين نواب صفوى، طهماسبى، واحدى و ذوالقدر از فدائيان اسلام در (1334ه.ش) است  که به دستور همین شاه نجس به شهادت رسیدند  و این فرار اثر خون شهداست .

چهارشنبه  29دي  19ربيع الثاني روز هواى پاک است ؛ امروزه شاهد هوای آلوده در پایتخت ایران و در بعضی از شهرها هستیم که می بایست مسئولین برای تمام کشور  برنامه هدف داری پیرامون این موضوع داشته باشند و سعی و تلاش همه نشود که هر موضوعی را جنبه ی سیاسی به آن بدهند زیرا این از هدف خدمت مردم ، مسئولین را دور می کند.

 هوا آلوده است که یا بخاطر مشکلات طبیعی ، ریزگردها ، خشک شدن بعضی از محیط ها باعث بلند شدن خاک می شود و یا هوای آلوده ای که مربوط به وسائل آلوده است ؛ یک مدیریتی باید صورت گیرد و این معضل برطرف گردد  و نباید این مسائل را بهانه درگیرهای بین احزاب سیاسی قرار بدهیم زیرا هدف ما خدمت به مردم و رفع مشکلات است .

در منطقه سیستان هم که به نوعی شدید ما مشکل آلودگی هوا مواجه هستیم باید مسئولین عزیز اقداماتی را برای رفع و مهار ریزگردها در نظر بگیرند.

 

دیدگاه ها