نمایش نوار ابزار

متن خطبه های نماز جمعه 8 بهمن 1395 شهرستان زابل

شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵

متن خطبه دوم نماز جمعه 8 بهمن 1395 شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه معزز شهرستان در مصلی المهدی (عج)

در مورد مشکلات مردم سخنی با بعضی از مسئولین که خدّام مردم هستند ، داشته باشیم ؛ پای هر میز مسئولیتی حدود 70 شهید داده ایم ، هفتاد عزیز خونشان ریخت پای هر میز مسئولیتی ، لذا این میزها و تریبون ها خیلی سنگین و مهم است و بار این مسئولیت کمر شکن می باشد لذا مجبوریم تکرار سخن بکنیم خطاب به رئیس جمهور محترم که به سیستان دارالولایه توجه کنید  ؛ نمی گوییم توجه ویژه انجام بدهید ، اصلا ما می گوییم توجه نشده به سیستان ، چرا توجه نمی کنید ؟؟

به استاندار محترم در مورد رفع مشکلات هشدار می دهم  که اقدام جدی انجام دهند ، از آقای استاندار محترم سوال می کنیم ، آیا شما نماینده ارشد دولت در استان هستید یا نماینده ارشد دولت در سواحل مکران ؟

 تکلیف خودت را روشن کن …

فریاد زدیم که درد مرزنشینان را بشنو ، گفتید بازارچه مرزی را فعال می کنید ، رونق می دهید ، اما مشاهده کردیم که آنرا بستید ، کالا و اموال خیلی از مردم عزیز ما آنطرف مرز مانده است و دارد ضایع می شود و بیکار می شوند ، اما توجهی از شما و معاونین فرتوت تان نسبت به این بزرگواران انجام نشده است .

دارید چیکار می کنید ؟

چرا قدرت تبادل سوخت را در کل سیستان به یک تاجر افغان داده اید  و هموطن خودتان را دارید ضعف می کنید؟؟

بازار را دریابید ، مردم دارند مهاجرت می کنند ، سیستان دارد از بین میرود ، چرا بعضی ها نمیشنوند ؟ اگر گوش شنوایی نیست یا درمان کنید یا بروید پی کارتان … (تکبیر نماز گزاران )

آقای نماینده ارشد دولت بس است گفتار درمانی ؛ گفتار درمانی را بزار کنار ، اقدام و عمل کن ؛ منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی پیش کش تان ، مرز را درست مدیریت کنید ؛ اگر بلد نیستی بودن شما در مقام استاندار مصداق منکر است و ما تو را نهی از منکـر می کنیم …. (تکبیر نماز گزاران )

به سیستانیان عزیز در هر کجای ایران و جهان ، و در هر منطقه ای که هستند سفارش و توصیه می کنیم که به سرزمین ابا و اجداد یتان توجه کنید و آنرا دریابید ، شما طلق به این منطقه دارید ، اینجا وطن شماست ، در هر کجای جهان که زندگی می کنید شما را بعنوان یک سیستانی می شناسند ، قسمتی از درآمد خودتان را در اینجا صرف کنید و کارگاه و کارخانه بسازید و نسبت به هم شهریان خودتان بی تفاوت نباشید .

سخنی هم با رسانه ها سیستان داریم : رسانه های عزیز متوجه باشند و قلم را برای رضای خدا بر روی کاغذ پیاده کنند .

 در فضای مجازی قلم بزنید برای رضای خدا ، دفع مشکلات ، برای حفظ تنگه ی احد که رهبر عزیزمان فرمودند : هر کجا هستید همان جا را کشور خودتان بدانید ؛ آباد کردن سیستان یعنی آباد کردن کل کشـور .

اتحاد داشته باشید ، عنوانین و تیترر سایت ها و فضای مجازی باید رفع مشکلات مردم باشد .

 از تفرقه پرهیز کنید که نسبت به این قلم و هنر همه شما و ما مسئول هستیم و باید جوابگو باشیم .

در این هفته شروع دهه مبارک فجر را داریم ، سه شنبه 12 بهمن سالروز بازگششت حضرت امام خمینی (ره) به ایران در سال 1357 است ؛ 12 تا 22 بهمن دهه فجر نامیده می شود ، ایام الله .

استحکام پایه های نظام جمهوری اسلامی ایران و اهتزاز پرچم توحید ، مصداق جاء الحق و زهق الباطل ؛ سقوط پرچم طاغوت و برافراشته شدن پرچم توحید .

12 بهمن روز بازگشت بت شکن قرن هست که بت استعمار و بت طاغوت را شکست ، مجتهدی جامع الشرایط ، عارفی سالک منقطع از تعلقات مادی سلاله پاک رسول مکرم اسلام با کرامتی حسنی و شجاعتی حسینی روح الله الموسوی الامام خمینی (ره)

دهه فجر حشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران است ایرانی که عزت و شرفش ، آقایی و شرافتش زیر چکمه های استعمارگران لگد کوب شده بود .

ملتی که عقاید و دین خودشان را در حال محو شدن و انقاط می دیدند ، توسط کمونیست ها و بهائیان توسط رژیم ستم شاهی ؛ ملتی که چپاول و غارت اموال و ذخایر ملی را می دید و حق اعتراض هم نداشت .

ظلم و ستم بی داد میکرد و اسلام عزیز در خطر بود ، با روشن گری علما اعلام بیدار شدند ، زیر پرچم زعیم و رهبر و ولی فقیه خودشان قبام کردند و خداوند هم آنها را به پیروزی رساند ، عزتمند شدند و عزت و شرفشان احیا شد .

به برکت انقلاب زمینه های مختلف علی رغم جنگ تحمیلی به پیشرفت های زیادی دست یافتند ، در زمینه علم و فناوری ، بهداشت و پزشکی ، صنعت و تولیدعلم ، نانوتکنولوژی در ساخت تسلیحات نظامی برای دفاع از مظلوم و نابودی ظلم به پیشرفت های خیره کننده ایی رسید .

برهمه ما لازم است که تشریح کنیم انقلاب اسلامی ایران را مخصوصا برای دانش آموزان و دانشجویان ماندگاری انقلاب و روحیه انقلابی در گرو روشن سازی و معرفی انقلاب است .

از مسئولین مخصوصا آموزش و پرورش و دانشگاه می خواهیم جشن های دهه مبارک فجر را به زیبایی و با رعایت موازین شرعی برگزار کنند تا طعم شیرین این ایام در ذائقه فرزندانمان قرار بگیرد و از آموزش و پرورش جهت برگزاری جشن تکلیف پسران و دختران در 11 و 12 بهمن در محل مصلی تشکر می کنیم .

درود می فرستیم به ارواح طیبه شهدا امام شهیدان روزهای آغازین انقلاب ، 8 سال دفاع مقدس ، مدافع حرم و شهدای آتش نشان که درس ایثار و ازخودگذشتگی را یاد آور شدند و شهدای فی سبیل الله شدند .

مطالب مشابه
دیدگاه ها