نمایش نوار ابزار

متن خطبه های ۲۸ اردیبهشت نماز جمعه شهرستان زابل +صوت

شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

متن خطبه های ۲۸ ازدیبهشت نماز جمعه شهرستان زابل به امامت امام جمعه شهرستان حضرت حجت الاسلام والمسلمین کیخا در مصلی المهدی ( عج )

تقوا یعنی اینکه در تمام شئون زندگی فقط عبد و مطیع خدا باشیم زیرا فلسفه ی وجودی فقط بندگی خداوند متعال است ؛ در توحید ذات ، صفات، توحیدی عبادی و افعالی موحد و عبد خدا باشیم بعضی ها اینگونه فکر نکنند که مراد از اینکه غیر از خدا را نپرستیم بت های به مثل لات و اضی هست نه در طول زمان بشر خدایان زیادی را می پرسد ، انسان بعضی موقع عبد هوای نفس خودش میشود .

بعضی ها بنده جای و مقام هستند ، بعضی ها عبد  زور و زر هستند و ما از همه این موارد تاکید شده است که پرهیز کنیم ، بعضی ها عبد خرافات هستند و بعضی ها عبد استکبار و استبداد هستند و خداوند متعال فرمود: حکم و قانون از آن خداست و امر کرده است که فقط عبد او باشیم و هم فرد مومن و هم جامعه مومن در تمام شئون زندگی شان بندگی خدا باشیم و فلسفه وجودی انقلاب اسلامی همین است .

ما انقلاب کردیم تا پرچم توحید در این کشور به اهتزار دربیاد ، انقلاب بر محور توحید شکل گرفته و با این انقلاب حکومت توحید و حکومت ولایی خداوند متعال در این کشور شکل گرفته است، انقلاب اسلامی که به سمت نظام اسلامی میرود که بعد از آن دولت اسلامی باشد و در پی خودش جامعه اسلامی داشته باشد که تا این لحظه این سه امر مهم شکل گرفته و به سمت تمدن اسلامی در پیش هستیم که تمام افکار جهان را باید تحت احاطه ی این تفکر ناب قرار بدهیم و اینگونه ظهور حجت ثانی العشر را زمینه سازی کنیم.

انقلاب اسلامی یعنی نفی هرگونه عبودیت و بندگی غیرخدا، به حکم اسلام که احکامش جاریست ، به حکم قرآن و آیات الهی و حکم صریح خداوند متعال ما انقلاب اسلامی انجام دادیم ؛ انقلاب کردیم که کفر و شرک و هر آنچه بندگی غیرخداست از این کشور بیرون رود .

 

ما جمهوری اسلامی شکل دادیم و پرچم توحید را با اقتدار در این کشور به اهتزار درآوردیم. دست دشمن را از دخایر ملی کوتاه کردیم و حدود ۴۰ سال است که به برکت بصیرت مردم پیشرفت و مقامت میکنیم ، مردم ولایتمدار که انقلاب اسلامی را درک و فهمیدند ، مردمی که حول محور ولایت فقیه در حرکت اند و ولایت فقیه که ولایتش ولایت امام زمان (ع ) است .

انقلاب اسلامی، اسلام ناب را معرفی کرد ؛ در مقابل اسلام ناب اسلام آمریکایست، اسلام متحجر، سکولار و اسلامی که دارای جمود فکریست به مثل وهابیت و داعش اینها اسلام آمریکایی هستند؛ اسلامی که دین را از سیاست جدا بداند و امور حکومتی را دو دستی تقدیم استکبار جهانی کند به بهانه های مختلف، این اسلام سکولار و اسلام آمریکایی هست و ما با انقلاب اسلامی اسلام ناب محمدی را معرفی کردیم.

ما در اوج تحریم ها که در شعب ابی طالب بودیم ما پیشرفت کردیم ، آن زمانیکه در تحریم های بسیار سنگین بودیم ما در تکنولوژی ، هوا و فضا، ساخت موشک های بال ایستیک و… پیشرفت ها داشتیم و ما به برکت انقلاب اسلامی در بعضی علوم جزوه ده  ، چهار و اولین کشور برتر جهان بودیم زیرا این وعده خداوند متعال است .

ما کمبودها ، نواقص و مشکلاتی هم داریم و اینها را میدانیم ، یک قسمت از مشکلات کشور مربوط به تحریم های استکبار جهانی می باشد اما نه همه آنها؛ قسمت اعظم مشکلات کشور ما مربوط به نوع مدیریت خود ما میباشد و با یک مدیریت صحیح ، انقلابی و بسیجی میشود از این گردنه ها هم عبور کرد و با دیگر دشمن را به زمین بزنیم .

تحریم ها قرار بود با مفاد برجام برداشته شود و موضوع آن فقط هسته ای بودو لاغیر و نتایج برجام حذف تمام تحریم ها بود وگرنه در گذشته هم این تحریم ها بوده است، سالها بر روی متن برجام کار شد و در ۲۹ مهرماه ۹۴ در شورای امنیت ملی دولت بررسی و به مجلس رفت و مقام معظم رهبری نامه ای جهت این موضوع مهم به رئیس جمهور نوشتند و بندهایی را گفتند که رعایت شود .

 

الان هم بعد از خروج آمریکا از برجام باز هم مقام معظم رهبری تاکید کردند که این سه کشور اروپایی هم مورد اعتماد نیستند و از اینها ضمانت های عملی و بسیار قطعی بگیرید که انشالله مسئولین مد نظر قرار بدهند .

توجه ویژه به توان داخلی کشور و اقتصاد مقاومتی یکی از مواردیست که باید مسئولین ما باید مد نظر داشته باشند زیرا هرچقدر قدرت اقتصادی کشور ما بیشر شود اقتدار ما بیشراست و ما در یک جنگ اقتصادی هستیم و باید در این جنگ فکرها را بکار ببریم و مقابل دشمن به تماما ایستادگی کنیم .

دولت محترم توجه ویژه ای به شعار سال داشته باشند ، حمایت از کالای ایرانی با جلوگیری از ورود غیرقانونی کالا به داخل کشور و همچنین برخورد جدی با قاچاقچیان کالا ؛ هنگامی که قاچاقچی کالا می گوییم به فرموده رهبر عزیزمان این کوله بر بلوچستانی و سیستانی نیستند بلکه جلوی آن صدها و هزاران کانتینری کالای قاچاق باید گرفته شود دولت محترم .

این صدها کانتینر قاچاق کار مردم معمولی که نیست ، باید وصل به یک مسئولی باشد که همچین اشتباهی را مرتکب شود جلوی اینها باید گرفته شود .

ما از رئیس جمهور محترم درخواست داریم سرعت کار را بیشتر کنند یه کم زودتر به محل کار خودشان بیایند، یه کم دیرتر به خانه اشان تشریف ببرند و بیشتر به مشکلات مردم رسیدگی کنند .

ما بارها گفته ایم که قوه صامعه ی مسئولین اجرایی در پایتخت نسبت به شنیدن دردهای مردم سیستان و بلوچستان مخصوصا سیستان دارالولایه ضیعف است و بعضی وقتها کاملا تعطیل می باشد ( تکبیر نمازگزاران)

 

اینه که یکی از مسئولین محترم موضوع شیرین کردن آب دریا را مطرح میکنند بسیار خوب است اما ما سالهاست که این را میگوییم ، چرا اینقدر فرصت سوزیی شود ؟ ما سالها گفته ایم که این طرح هفت یا هشت سال پیش این طرح تا مرحله اجرا پیش رفته، اما در استان ما تعطیل شد شیرین کردن آب دریا ، اما در کرمان اجرایی شد …

ما چه کار کنیم که به مثل سایر استانها نفوذ در دولت و مسئولین اجرایی نداریم ؟ آیا این عدالت است ؟

این که الان نیروگاه شناور روی آبهای چاه نیمه را مطرح کردند طرح بسیار خوبیست و ما تشکر می کنیم از دولت محترم، اما ای کاش زودتر انجام میشد … سالهاست بحث تبخیر آب چاه نیمه مطرح بوده ..

همان زمان ما میگفتیم چرا آب چاه نیمه را به زاهدان میبرید و یک فکر دیگری برای زاهدان انجام بدهید ..

همان موقع مسئولین میگفتند ۳۰۰ میلیون متر مکعب آب در چاه نیمه تبخیر میشود … ما گفتیم از قسمت تبخیر شده آن به زاهدان آب بدهید … جون تبخیر میشود باید زاهدان را آب بدهید ؟

ما سالها این حرفها را گفته ایم … افسوس ما اینه اینهمه فریاد میزنیم اما چرا دیر به سمع مسئولین محترم میرسد ؟

درخواست ما سرعت بخشیدن به انجام طرح هاست ، طرح انتقال آب تا کجا پیش رفته است ؟

چقدر باید زمان بگذرد از زمان افتتاح آن ؟؟؟ کی قرار بود افتتاح شود ؟ الان سال ۹۷ است ….

بازارچه های مرزی چرا رواند اجرایی شدن آن دیر و شل پیش میرود ؟

اگر منطقه آزاد در هیج جای کشور توجیح اقتصادی نداشته باشد در سیستان تا اطلاع ثانوی منطقه آزاد توجیح اقتصادی در حد اعلای خودش دارد… ( تکبیر نمازگزاران )

پاس های مرزی چه شد ؟ حق مرزنشینی چه شد ؟ پول هم از مردم گرفتید ، چه خبر ؟ اینها را به مردم اطلاع بدهید.

میزان خسارت به کشاورزان تعیین شد ؟ کی پرداخت میشود ؟ اینها را جواب بدید ….

احمایت از دامداران  چی شد ؟ از دامداران و کشاورزان بصورت عملی حمایت کنید  به مثل سپاه پاسداران نه در گفتار … با سپاه پاسداران همکاری کنید ، همه سرباز ولایت هستیم . نگویم اگر اینکار را انجام بدهیم به اسم کی تمام میشود ….

یکشنبه ۳۰ اردیبهشت روز جمعیت است مسئولین محترم عاشقانه خدمت کنید تا جمعیت از تنگه احد ایران خارج نشود .

برای خدمت به مردم مسئولین محترم دل و جان خودتان را هدیه کنید نه برای پر کردن جیب خودتان، نرسد آن زمانی که بنده اسنادی را رو کنم بعضی از مسئولینی که از همین مرز ، مرزی که مردم در آن تلف میشوند میلیاردها میلیارد مسئولین دارند به جیب میزنند و ویژه خواری میکنند ؛ نرسد آن روزی که من مجبور بشوم در خطبه ها این اسناد را علنی کنم ( تکبیر بلند نماز گزاران )

مسئولین محترم در جمع مردم باشند به روستاها و خرابه ها سربزنید و به مصال میرحسینی ها کار کنید انقلابی و بسیجی باشد اگر میخواهید در این بازه زمانی اندک مسئولیت اجر اخروی داشته باشید .

مطالب مشابه
دیدگاه ها