نمایش نوار ابزار

متن خطبه های ۹ فروردین ۹۸ شهرستان زابل

شنبه 30 مارس 2019

تبریک سال جدید.

 همراه با بهار طبیعت بهترین خانه تکانی خانه تکانی دل است ، از بهترین فرصت ها در این ایام انجام صله رحم و رفع دشمنی و کدورت هاست.

تقدیر و تشکر  از بانیان سنت حسنه اعتکاف که در ایام ابتدای سال با حضور مردم و علی الخصوص جوانان عزیز در مساجد صورت گرفت.

مدت هاست  که نامگذاری سال ها از جانب حضرت آقا  بر محور اقتصاد مقاومتی قرار گرفته به طور ویژه از سال ۸۸ سالها با عناوین اقتصادی نامگذاری شده: اصلاح الگوی مصرف، کار و سرمایه ایرانی، تولید ملی و حمایت از کار وسرمایه ایرانی و امسال سال رونق تولید ، یکی از ارکان رونق تولید حمایت از کالای ایرانی می باشد  شعار های همه سالها باید همیشه مدنظر باشد.

مهم ترین محورهای بیانات حضرت آقا در ابتدای سال۹۸ در حرم مطهر رضوی عبارتند از:

امسال سال فرصت هاست نه تهدیدها ،از ابتدای انقلاب ما در تحریم هستیم سال ۹۸ هم مثل سال گذشته دشمن دست از کار برنمی دارد،ما باید تهدید ها را به فرصت تبدیل کنیم و فرصت ها را غنیمت بشمریم ، اگر از روز اول در مقوله موشک تحریم نبودیم کی به فکر تولید موشک می افتادیم؟ ما باید با برنامه ریزی  ، اتحاد، باور ارزشهای انقلابی،تهدیدها را تبدیل به فرصت کنیم.

تهدیدهای دشمن جنگ روانی است باید مراقب باشیم که جنگ روانی دشمن بر ما غلبه نکند،در میدان جنگ روانی ما باید پیروز شویم، به عنوان نمونه از جنگ روانی  در سال قبل برخی کالاها کمیاب شد یک علت هجوم مردم به سمت کالاها بود در حالی که باید کمی درنگ میکردند تا با مدیریت درست مسئولین بازار آرام شود.

ضعف مدیریت در کشور باید اصلاح شود تجربه نشان داده اصلاح اقتصادی در سایه تحریم ها اتفاق می افتد،اگر تحریم ها نبود ما به فکر بومی سازی خیلی از علوم نبودیم در مقوله هسته ای تحریم شدیم بومی سازی کردیم شهید احمدی روشن ها وسط میدان آمدند در مقوله موشک تحریم شدیم شهید طهرانی مقدم ها به میانه میدان آمدند، گفتند امام(ره) فرموده ما می توانیم پس می توانیم، حال در برخی علوم جز ۱۰ کشوراول و در برخی دیگر جزو اولین ها هستیم.

نجات از وابستگی به نفت در سایه همین تحریم ها صورت می گیرد دشمنان امسال برنامه دارند تحریم ها را تشدید کنند،این فرصتی است برای ما که تکیه بردرآمد نفت را کم کنیم و با تکیه بر ظرفیت داخل، تولید را رو نق بدهیم و تمام احتیاجات کشور را برآورده کنیم.

باید از کمک غرب چشم بپوشیم بعضی از مسئولین ما هنوز امیدوار هستند تا با کمک غرب وضعیت را سامان ببخشند در حالیکه با مطالعه تاریخ فرانسه و انگلیس،ایتالیا و آلمان جنایات اینها در جای جای جهان و حتی کشورهای خودشان مشخص می شود که این خیالی است بیهوده و غلط، تعامل با کشورها باید عاقلانه و با حواس جمع باشد نباید بی گدار به آب زد ، نباید طوری باشد که از پشت خنجر بزنند و ما حواسمان نباشد، در برجام اروپا برای کمک به آمریکا به ما از پشت خنجر زد، سیاستمداران غربی بر خلاف ظاهرشان به معنای واقعی کلمه وحشی هستند، در ظاهر لبخند و محبت اما در باطن وحشی ترین افراد هستند.

تقی زاده های امروزی به دنبال ترویج سبک زندگی غربی هستند با نگاه به تقی زاده که فردی آلوده با فکری غربی بود در میابیم که چه ضرباتی به پیکره اعتقادی مردم زد،حال افرادی به مثل این فرد می خواهند افکار غربی را بین جامعه ترویج دهند نمونه اش سند ۲۰۳۰ است.این که هنوز تکرار می کنیم یعنی هنوز خطرش وجود دارد، بعضی ها چراغ خاموش این سند ۲۰۳۰ را اجرا می کنند، سند ۲۰۳۰ یعنی سبک زندگی غربی را از مهدکودک و دبستان تاسطوح بالاتر جایگزین سبک اسلامی کنند تا با این فکرغربی این فرد مسئول نظام شود این یعنی براندازی نظام.

رابطه با غرب اشکال ندارد اما باید مواظب بود که خنجر به قلبمان فرو نکنند، نباید متحجرانه از مثبتات غرب چشم بپوشیم و نباید هم غرب زده باشیم، ارتباط با دانشمندان و علم آموزی نوعی ارتباط مثبت است ،ما باید عاقلانه ارتباط داشته باشیم. طوری باشد که غرب زده نشویم.

برای نجات اقتصاد کشور باید عالمانه و مجاهدانه تلاش کرد همان سبک اوایل انقلاب و ۸ سال دفاع مقدس که همه بسیجی وار ورود کردند و توانستیم کمر دشمن را بشکنیم  در میدان اقتصادی هم باید عالمانه ، دانش بنیان و مجاهدانه حرکت کنیم و خسته نشویم، تولید را باید از خانه مثلا با پرورش مرغ و تولید سایرمایحتاج شروع کنیم و خرید کالای ایرانی باید اولویت مهم ما باشد.

 

حل مشکلات تولید در گرو حل مشکلات بانکی است بانک ها باید همکاری کنند جریمه تاخیر که طبق فتوای مراجع حرام است باعث ضربه به تولید شرکتی شده که با دریافت وام باید جریمه تاخیر پرداخت کند.

 

بنده بحث مافیای دام را مدام در خطبه ها گوشزد می کردم تا جایی که بعضی خرده می گرفتند که چرا  این همه این مسئله را تکرار می کنید و مسئولین توجهی نمی کنند،نکند این مسئله وجود ندارد، الان مشاهده کنید سرشاخه های مافیای دام را در استان گرفتند، اما سرشاخه های اصلی در تهران هستند که  دام سنگین مولد را از کشورخارج کرده و گوشت وارد می کنند تا کشور را فلج کنند و به بیرون وابسته کنند انسانهای زالو صفتی که بعضی هایشان از روی نفهمی وارد این کار کثیف شده اند و برخی دیگر نیز با برنامه دشمن هماهنگ هستند. ، هر کجا مشاهده کردید که در خطبه  موضوعی را تکرار می کنیم  بدانید موضوع خطرناکی است

 

علاج مشکلات کشور این است که شانه جوانان زیر بار مسئولیت برود،هم خود جوانان محکم بایستند و هم مسئولین مسئولیت ها را به جوانان بسپارند.

باید به مثل میرحسینی ها، سلیمانی ها و… در دفاع مقدس،به جوانان اتکا کرد.

سیل در کشور پیامدهایی داشت که بعضی از هموطنان در استانهای گلستان ،مازندران وشهر شیراز جان باختند که به خانواده های این عزیزان تسلیت عرض می کنیم. در کنار برکاتی که نزول باران دارد اگر برنامه ریزی و مدیریت درست نباشد مشکلاتی را به بار می آورد، تجاوز به حریم رودخانه ها، ساخت وساز در مسیر رودخانه ، عدم لایروبی رودخانه ها،عدم محاسبه دقیق در ساخت سدها از جمله مسائل به بار آمدن این خسارات است.

لایروبی مناسب رودخانه و انهار در منطقه سیستان هم باعث می شد آب بیشتری وارد شود.

نیروهای نظامی ارتش ،سپاه، بسیج و… به زیبایی آمدند در کنار مردم سیل زده و خدمت رسانی کردند فرق نیروهای نظامی ما با دیگر کشورها و قبل انقلاب این است که این نیروها از خود مردم هستند و  که برای کمک  آمدند، مردمی که خانه های خود و امکانات خود را در اختیار سیل زدگان قرار دادند و ارسال آذوقه از سراسر کشور به مناطق سیل زده با عث شده که از آلام مردم این مناطق کاسته شود از همه تشکر می کنیم ، تعطیلات نوروزی نباید مانع خدمت مسئولین شود از مسئولینی که تلاش کردند تشکر میکنیم.همچنین مسئولینی که کوتاهی کردند شهامت عذرخواهی از مردمی که لایق بهترین ها هستند را داشته باشند

دیدگاه ها