نمایش نوار ابزار

متن خطبه های 1 بهمن 1395 نماز جمعه شهرستان زابل

شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵

متن خطبه های نماز جمعه 1 بهمن 1395 شهرستان زابل به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین کیخا در مصلی المهدی (عج)

امروز جمعه یک بهمن اولین روز از فصل زمستان است که در این ماه فجر و بهار انقلاب اسلامی را مشاهده کردیم ، عطر و بوی دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی به مشام میرسد ؛ دوشنبه 4 بهمن فرودگاه مهر آباد به دستور بختیار برای جلوگیری از ورود حضرت امام (ره) به ایران اسلامی  اشغال نظامی شد و پنج شنبه 7 بهمن روحانیون در دانشگاه تهران برای اعتراض به جلوگیری دولت بختیار از ورود حضرت امام (ره) به ایران تحصن کردند ، رژیم ستم شاهی نفس های آخرش بود و در روز  22 بهمن ، خون شهدا به ثمر نشست و انقلاب اسلامی به پیروزی رسید .

بر همه ما لازم و واجب است که تاریخ انقلاب اسلامی را مطالعه کنیم ، مخصوصاً مسئولین آموزش و پرورش در مدارس با جشن های مفّرح و درس آموز ، ضمن اینکه شیرینی این ایام جشن را در ذائقه دانش آموز قرار می دهند ، دانش آموزان عزیز را با سیر مراحل انقلاب و  ارزش ها و آرمان های انقلاب آشنا کنند ، انقلاب ما بر پایه چه  ارزش هایی ساختمان آن بنا شد و به سمت چه اهداف و آرمانی هایی درحرکت است ؛ این موارد را برای آنها بازگو و آنها را انقلابی و بسیجی تربیت کنیم .

 دُشمن شبهه افکنی می کند ، هیچ وقت خیالمان راحت نباشد از اینکه دُشمن دیگر توجهی به این کارها ندارد ، دشمن از هر فرصتی استفاده میکند ، پس ما هم از همه فرصت ها استفاده کنیم و فرزندانمان را با انقلاب آشنا و متوجه خون شهدا کنیم زیرا این انقلاب باید ادامه پیدا کند و پرچم این انقلاب دست به دست باید منتقل و به صاحب اصلی انقلاب یعنی امام زمان (ع) تقدیم شود .

پنج شنبه 7 بهمن روز جهانی گمرک است ، به همین مناسبت مطالبی را عرض می کنیم ؛ در واقع نکات و مطالباتی را خدمت مسئولین محترم مخصوصاً نماینده ارشد دولت در استان یعنی استاندار محترم یاد آوری می کنیم .

از تربیون نماز جمعه از خطه ی سیستان ، به اصطلاح بزرگواران شمال استان ، شما در این چند سال قول هایی را به مردم دادید که انجام نشد ؛ البته زحمات استاندار محترم و فرمانداران عزیز بر کسی پوشیده نیست ، بحث ما الان بر سر قول هایی است که داده شده و اقدام و انجام و عمل دیده نشد ……

منطقه آزاد که جشن آن گرفته شد ولی بعد از جشن هیچ ؛ که همه مات و مبهوت کرد  ، ریش سفیدان ، معتمدین ، ائمه جمعه و فرمانداران ، همه رفتیم در زاهدان جشن منطقه آزاد را گرفتیم ، اما بعدش چی ؟؟ هیچ …!!

شما قول طرح تجارت چمدانی را دادید ، سوال ما این است ، چه شد ؟

قول طرح پاس مرزی را دادید ، چه شد ؟ این ها قول هایی بود که خود شما دادید … این طرح به کجا رسید ؟؟

فعال کردن بازارچه های مرزی به کجا رسید ؟ که قرار بود منظقه را متحول کند …. ؟؟؟ این سوالات ماست .. بارها و بارها گفتیم و خسته نمی شویم … اگه مدتی بر زبان جاری نمی کنیم علتش این است که می خواهیم به مسئول فرصت بدیم … تا فکر ،  استخراج و درد مردم را دوا کند ..

استفاده از منظقه ویژه اقتصادی رامشار و دپوی کالا در این منطقه که بودجه ها در آن صرف شده ، چه شد ؟

ما سوالمان این است … چرا توجه نمی کنید ؟ چرا به خواسته های مردم توجه نمی شود؟

چرا به مطالبات قانونی مردم توجهی نمی شود ؟ چرا به سیستان توجه نمی شود ؟

چرا برای رونق کسب و کار تلاشی نمی شود ؟

چرا پای درد و دل مرزنشینانی که قرار است از طرح فروش سوخت قانونی بهره مند شوند نمی شینید ؟

آقای استاندار محترم شد یکبار پای درد و دل مرزنشینان عزیز بنشینید ؟؟

آیا همان تردد سهل و آسانی که کامیون ها وماشین های افغان در ایران دارند ، ماشین های ایرانی ای که برای حمل

 کالا و سوخت به افغانستان می روند هم دارند ؟

همان امکانات رفاهی را در آن طرف مرز دارند …؟؟

چقدر این موضوع را پیگیری کرده اید .. ؟؟

 اطلاع رسانی کنید …

امیدواریم استاندار محترم یا معاونین شان جواب سوالات را حداکثر تا پنج شنبه که روز جهانی کمرگ به سمع و نظر مردم برسانند  ، ما همه دعاگوی مسئولین دلسوزهستیم  و بارها گفته ایم که دوران حاشیه امن برای مسئولین استان تمام شد و آن دوران گذشت ، اگه کاری میخواهندانجام بدهند بسم الله ….

جواب سوالات مردم را در همین هفته اطلاع رسانی کنند ، با رسانه ها جلسه و نشستی برگزار کنند و اگه نمی توانند رحمت آنرا بکشند با ائمه جمعه جلسه برگزار کنند که ما از حضور استاندار در این منطقه بعضاً بی خبر هستیم ، این بزرگوار به راحتی در منطقه حضور پیدا می کنند و نه با امام جمعه جلسه برگزار می کند و به راحتی هم از منطقه خارج می شود .

ما امیدواریم در این هفته از خودشان یک اقدامی نشان بدهند و جواب این سوالات را به مردم عزیز ما بدهند تا ما خیالمان راحت شود ؛ ما بارها نظرات کارشناسان را به ایشان اعلام کرده ایم ….

چرا به درد محرومین این منطقه رسیدگی نمی کنید ..؟؟

چرا قوه سامع مسئولین در استان و در پایتخت ضعیف است .. ؟؟

شما مسئول اجرایی هستید ، اقدام بکنید ، اگر معاونین تان قدرت و نشاط کافی را ندارند آنها را جایگزین کنید ….

اگر خودتان برنامه ندارید  برید جایی که از شما طرح و برنامه نخواهند … این استان به مسئولین با نشاط ، بسیجی و انقلابی نیاز دارد که شب و روز نشناسند و برای مردم نوکر و خادم باشند .

دیدگاه ها