نمایش نوار ابزار

متن خطبه های 2 مهر نماز جمعه شهرستان زابل + صـوت

شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵

متن خطبه های 2 مهر ماز جمعه شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه مغزز شهرستان در مصلی المهدی (عج)

%d8%ad%d8%ac%d8%aa-%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85-%d9%88%d8%a7%d9%84%d9%85%d8%b3%d9%84%d9%85%db%8c%d9%86-%da%a9%db%8c%d8%ae%d8%a7

ما از مسئول میراث فرهنگی استان عزم و اراده راسخی که کفایت کار ایشان را نشان دهد مشاهده نکردیم

سه شنبه 6 مهر روز خانواده و تکریم بازنشستگان و روز جهانی جهانگردی است ؛ می گویند دارالولایه سیستان حدود شصت هفتاد سال است که به بهشت باستان شناسان معروف شده است اما از ظرفیت بالای بهشت باستان شناسان استفاده نمی شود  ، ما چندین سال است که در این زمینه ما حرف و سخن گفتیم اما مسئول مربوطه کانّه گوش شنوایی ندارد و ما طرحی از ایشان آنطوریی که باید و شاید باشد از ایشان مشاهده نکردیم .

ما می خواهیم جهانگرد و مسافرین از داخل کشور به سیستان بیایند و محوطه های باستانی ما را نگاه کنند ، اما با کدام جاده ؛ این زیر ساخت ها باید آماده شوند ؛ چه امکانات رفاهی برای جهانگردان و مسافرین داخلی تهیه شده است ؛ ما عرض کردیم از ظزفیترامار استفاده کنید ، اما طرحی را مشاهده نکردیم .

ما از مسئول میراث فرهنگی استان عزم و اراده راسخی که کفایت کار ایشان را نشان دهد مشاهده نکردیم و تنها کار مثبتی که از ایشان مشاهده کردیم در سکوی پرشی که در سیستان و بلوچستان داشته اند ادامه تحصیل داده اند و دکترای خودشان را هم می گیرند و ما تبریک عرض می کنیم به ایشان .

استاندار محترم از مسئولین کار بخواهند

 اینجا سکوی پرش شده است و ما کاریی که دردی از مردم دوا کند از ایشان مشاهده نکردیم ؛ ما از استاندار مُحترم خواهش می کنیم که مسئولینی که انتخاب می کنند بعد از یک بازه زمانی از ایشان کار بخواهد ؛ در مورد شهر سوخته ایشان چه کردند ؟ در مورد جذب مسافر حتی از درون استان چه کاری انجام شده است که خودش  می دانند اشتغالزایی داشته باشد .

بر همه لازم است که تاریخ دفاع مُقدس را مطالعه کنند

هفته دفاع مقدس را تبریک عرض می کنیم و گرامی می داریم یاد و خاطره ی حماسه سازان 8 سال دفاع مقدس را ؛ دفاع مقدس در مقابل تهاجمی خبیثانه توسط کُفار بعثی که تحت حمایت استکبار جهانی بودند ؛ دفاع معمولی نه ، دفاع مقدس ، دفاع از اسلام و ارزش ها ؛ دفاع از انقلابی که ادامه ی قیام عاشورا ابی عبدالله الحسین (ع) است .

بر همه لازم است که تاریخ دفاع مُقدس را مطالعه کنند که چگونه در اوج مشکلات در حالیکه ساواک و دربار پهلوی خزانه کشور را غارت کرده بودند ، در حین جنگ تحمیلی و تحریم های کمرشکن ، هم جنگ اداره شد و هم جامعه .

 مطالعه کنیم که چگونه با توکل بخدا ، ایمان راسخ به وعده های خداوند متعال و با مدیریت جهادی از گردنه های صعب العبور به راحتی عبور کردیم و به قله ها رسیدیم ؛ ما دُشمنی آمریکا را فراموش نمی کنیم ؛ مطالعه دقیق تاریخ به ما نهیب می زند که اگر اعتماد کنیم به هم چنین دشمن خبیثی .

آمریکا مصداق اَتَمِّ تروریسم بین المللی است

یکشنبه 4 مهر سالگرد تهاجم آمریکا به مردم مظلوم و بی پناه افغانستان به بهانه ی مبارزه با تروریسم است ؛ آمریکایی که خودش مصداق اَتَمِّ تروریسم بین المللی است ؛ هر کجا کودتایی ، جنایتی و کُشتاری اتفاق می افتد ردّ پای کثیف و نجسِ آمریکـا دیده می شود .

چهره ی شیطان بزرگ را بزک نکنیم

آمریکا با اساس اسلام مشکل دارد ؛ به هیچ وجه چهره آن عوض نشده است ؛ به این دُشمن نمی توان اعتماد کرد ؛ به این دشمن نمی شود با مُـذاکره و امثال این امتیاز داد ؛ نباید چهره ی شیطان بزرگ را بزک کنیم و مثبت نشان دهیم ؛ اگر کسی بیاید و چهره ی این شیطان خیث را که تمام شیاطین دیگر را در بند خود دارد و سوق می دهد به سمت جنایات که خود آن می خواهد بیاید بزک کند و مثبت نشان دهد ، نسبت به حال و نسل آینده خیانت بزرگ مرتکب شده است .

وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ ، فریاد قرآن به جهان اسلام است

آموزه و پیام قرآن این است که در مقابل اینگونه دشمنی ، باید قدرتمند بشویم و توان دفاعی خودمان را بالا ببریم ؛ وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ فریاد قرآن به جهان اسلام است ؛ در مقابل ابرقدرت ها محکم و به سلاح روز تا می توانید مسلح شوید ؛ قرآن می فرماید اگر اسحله را کنار بگذارید دشمن هجوم می آورد وشما را از پا در می آورد ؛ حال در همچین زمانی که باید روز به روز  باید در مقابل این دُشمن مقتدرتر شویم و بیاییم صحبت از این بگوییم که ” اگر می خواهیم پیشرفت کنیم باید مسائل نظامی را کنار بگذاریم ” بنا به فرموده مقام معظم رهبری این صحبت غلط است .

مواظب نفوذ دشمن باشیم

مواظب نفوذ دشمن باشیم ؛ دشمن به بهانه برجام و مذاکرات می خواهد نفوذ اقتصادی ، سیاسی ، فرهنگی ، اجتماعی و… داشته باشد ؛ سخن دلسوزان جامعه را بشنویم ؛ استکبار جهانی اگر تشکلاتی مانند NPT تشکیل می دهد و سایر کشورها را می گوید امضاکنند و خودش امضا نمی کند این یک بازی است و می خواهد توان هسته ای مخلفین خودشان را بسنجند و آنها را از بین ببرند .

اگر قردادهایی تحت قراردادهای موشکی تهیه می کنند هدف شان این است که قدرت موشکی مخالفین خودشان را کنترل و تضعیف کنند ؛ اگر FATF تشکیل می دهد هدفشان این ست که اسناد محترم منابع مالی دیگر کشورها مخصصا مخالفین خودشان را مطالعه کنند و در زمان مناسب از آن استفاده کند .

همه ما باید تحت اوامر ولی فقیه باشیم

همه جامعه حق دارند در اموری که مربوط به آنهاست نظر بدهند و نماز جمعه اگر جای بیان اینگونه مسال نباشد پس کجا باید این مسائل گفته شود ؛ همه ما باید تحت اوامر ولی فقیه باشیم ، ولی فقیه ای که در تمام دوران از زمان حضرت امام تا خلف صالح ایشان نشان داده که در اوج دقت حرف می زند و تمام پیش گویی هی ایشان دارد جامعه عمل می پوشاند ، لذا خیلی مواظب باشیم.

آیکن-دانلود

مطالب مشابه
دیدگاه ها