نمایش نوار ابزار

متن خطبه های 3 دی 1395 نماز جمعه شهرستان زابل

شنبه ۴ دی ۱۳۹۵

متن خطبه های 3 دی 1395 شهرستان زابل به امامت حضرت حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در مصلی المهدی ( عج )

یکشنبه 5 دی ، 25 ربیع الاوال ولادت حضرت عیسی ابن مریم (ع) است که این روز را به همه مسیحیان مخصوصا هموطنان کشور خودمان تبریک عرض می کنیم و همچنین سالروز تشکیل سپاه حفاظت هواپیمایی به فرمان امام خمینی (ره) در سال 1363؛ عزیزانی که جان عزیز خودشان را بر کف اخلاص نهادند تا امنیت پرواز را تامین کنند ، امنیتی که یکی از ابتدایی و ضروری ترین نیازهای انسان است .

یکی از سازمان ها و نهادهایی که بعد از انقلاب تشکیل شد ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است ، پاسداری و نگهبانی از انقلاب اسلامی و دست آوردهای انقلاب و تلاش در راه تحقق آرمان ها و اهداف الهی و گسترش حاکمیت قانون الهی ؛ تقویت توان دفاعی جمهوری اسلامی از راه همکاری با دیگر نیروهای مسلح ، مبارزه ی قانونمند با عوامل و جریان هایی که درصدد خرابکاری و براندازی نظام جمهوری اسلامی هستند ؛ نهاد انقلابی ، مردمی ای که در مدت زمان کم ، جهان را مات و مبهوت کرد ، نهادی که مزین به این مدال است ، مزین به این سخن زیبای امام راحل شد « ای کاش من هم یک پاسدار بودم » و چه مدالی از این مدال بالاتر که نایب امام زمان آرزو کند ، کاش یک پاسدار بود .

نقش حمل و نقل بعد از نقوش سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی بر هیچ کس پوشیده نیست  و فرودگاه یکی از حساس ترین پایانه هاست ؛ در اوایل انقلاب که کشور درگیر مبارزه با ضد انقلاب و دشمن بعثی بود دشمنان قسم خورده نظام اسلامی با ربودن چند  فروند هواپیما امنیت پرواز را خدشه دارکردند و باعث پایین آمدن ضریب امنیت پرواز شدند ، لذا امر هم امنیت پرواز به نهادی واگذار شد که فلسفه ی وجودی آن پاسداری و نگهبانی از انقلاب اسلامی است  و تا الان که 32 سال از مسئولیت سپاه در امنین پرواز می گذرد حتی یک اقدام موفق هواپیما ربایی از طرف دشمنان ما ثبت نشده است و هر کجا اقدام کردند دشمنان ناکام مانده اند و به ارواح طیبه همه شهدا و امام راحل عظیم الشان و مخصوصاً شهدای ماموریت امنیت پرواز درود می فرستیم.

پنج شنبه 9 دی سالروز حماسه مردم ایران اسلامی در سال 1388 ه.ش و روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است ؛ در روز جمعه 22 خرداد 1388 حضور با شکوه ملت بزرگ ایران در انتخابات ریاست جمهوری ، حضور 40 میلیونی بالای 85 درصد ، دشمنان اسلام را سوزاند ، اما اتفاقی افتاد که شیرینی این عید ملّی را در کام مردم ما تلخ کـرد .

با طرح ادعای تقلب در انتخابات ، با یک ادعای دروغ  ، فتنه یی در کشور عزیز ما ایجاد شد ، قبل از انتخابات هم اشاراتی در سُخن بعضی به اصلاح نخبگان دیده شد ؛ یکی از کاندیداها ، قبل از اعلام نتایج ، با شیطنت خودش را پیروز انتخابات مُعرفی کرد و خواست که جشن پیروزی بگیرد ، چند ساعت بعد نتایج اعلام شد حضور تقریبا 40 میلیونی مشارکت 85 درصدی و انتخاب دکتر احمدی نژاد با رای حدود 5/24 میلیونی.

انتخاباتی قانونمد و سالم ترین انتخابات جهان و اگر کسی اعتراضی دارد در قانون اساسی راهش مشخص شده است ، شورای نگهبان مهلت اعلام اعتراض را تعیین کرد ، اما جاه طلبی ها ، آنها که عبد هوای نفس هستند اتهام تقلب در انتخابات را مطرح کردند و به همراه اردوکشی خیابانی و ایجاد هرج و مرج و نا امنی ؛ تجمعات غیر قانونی و بدون مجوز ، حمله به یک مقر نظامی برای خلع سلاح که همه اینها با مدیریت انگلیس و آمریکـا ومنافقین بود .

با مدیریت انگلیس و آمریکـا توسط منافقین ده ها نفر کشته و زخمی شدند ، شخصی بنام « ندا آقا سلطان » را که فریب خورده خود همین فتنه گران بود و به خیابان آمده بود را کشتند و گفتند که کار نظام هست و آتش فتنه را شعله ورتر کردند ؛ حدود 8 ماه پایتختت نظام اسلامی را درگیر آتش فتنه کردند ، حتی بعد ازشروع بکار دولت نهم شیطنت ها را ادامه داند ، حتی بعضی آقایان  در مراسم مهم تنفیذ حُکم ریاست جمهوری که توسط رهبر معظم انقلاب انجام می شود ، شرکت نکردند .

فتنه گران و سران فتنه آیا درک و شعورشان نمی رسید که قطعه یی از پازل دُشمن شده اند ؟ آیا نفهمیدند که دارند با استکبار جهانی برای سقوط نظام اسلامی تلاش شیطانی می کنند ؟ چرا غارت اموال مردم را در این فتنه یی که ایجاد کردند ندیدند ؟ چرا خنده دشمنان قسم خورده ما را ندیدند ؟ چرا گریه نایب امام زمان (عج) را ندیدند ؟ و چرا آتش زدن پرچم های مزین بنام امام حسین (ع) را در تاسوعا و عاشورا را ندیدند ؟…..

چقدر هوای نفس ؟ چقدر جاه طلبی و غرور ؟ چقدر عبد هوای نفس بودن ؟نه دیده اید آن کسی که اگر امر دایر شود که بین خدا و حزب خودش یکی را انتخاب کند ، حزب را انتخاب می کند و از افراد کم نیستند .. !!

این خیانت کاران  با آتش این فتنه اژدهای یخ زده ی استکبار جهانی را زنده و امیدوار کردند ، تحریم ها که داشت لغو میشد را فعال تر کردند ، تحریم هایی که باعث ریاضت اقتصادی خود انها شده بود ، جنبش های وال استریت و غیره را ایجاد کرده بود ؛ استکبار جهانی به این نتیجه رسیده بود که تحریم ها علیه ایران فایده ندارد و بر عکس رشد ایران را بیشتر کرده است ، با این فتنه امیدوار شد و تحریم ها و فشارها را تشدید و بیشتر کرد .

اگر نبود ولایت فقیه ، این هدیه ی بزرگ الهی ، اگر نبود وجود نازنین رهبر حکیم و فرزانه ما ،خدا میداند که چه بر سر این ملت شریف می آمد ؛ ملت بصیر و بسیجی ما با لبیک جانانه به ندای رهبر عزیزشان ، با بیداری و هوشیاری موفق شدن یکبار دیگر در امتحانی سخت سربلند شوند و از گردنه سخت فقته  لایه دار 88 به سلامت عبور کنند و کودتای مخملی آمریکایی را کمر بشکنند .

ملت غیور ، بصیر ، بسیجی و عاشورایی ایران اسلامی ، حماسه نهم دی را ایجاد کردند و موج خیره کننده عاشوراییان در تهران و کل کشور باعث شد که کار فتنه سبز یکسر شود ؛ حرکت میلیونی برای پاسداری از انقلاب اسلامی که آن را انقلاب سوم  هم بعضاً نامیده اند .

از مهم ترین شاخصه های حماسه ماندگار 9 دی : ایمان ، اتحاد و بصیرت را میشود نام ببرد ؛‌ روز بصیرت و میثاق امت با ولایت نامگذاری شده است ؛ نخبگان و همه ما باید بصیر باشیم ، هیچ کس منتی بر سر انقلاب ندارد و این انقلاب هست که بر سر ما منت دارد ؛ گرامی می داریم یوم الله 9 دی را و امیدواریم که خداوند متعال ما را مردمی بصیر و قدردان انقلاب قرار بدهد .

بصیرت یعنی مثل شهدا بودن ، دشمن شناس بودن ، سرباز ولایت بودن ، گوش به فرمان ولی فقیه بودن ، بصیرت یعنی بدانیم که ضربه به انقلاب ضربه به اصل اسلام است ؛ بصیرت یعنی حضور در راهپبمایی و نمازهای جمعه و بصیرت یعنی مثل امام و رهبری ، مومن و متعبد انقلابی باشیم .

مطالب مشابه
دیدگاه ها