نمایش نوار ابزار

مراسم گرامیداشت شهید سردار سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی در دانشگاه زابل

یکشنبه 5 ژانویه 2020

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان زابل:مراسم گرامیداشت شهید سردار سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی با حضور حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل در دانشگاه زابل برگزار شد.
این مراسم با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل و روایتگری حاج علیرضا کیخا مسئول بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان و همچنین مداحی حاج حسن جلالی نژاد همراه بود.

متن سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل در مراسم گرامیداشت شهید سردار سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی در دانشگاه زابل بدین شرح است:

▫️چه زیبا عبدخدا، مومن،متعبد انقلابی، سردارشهید حاج قاسم سلیمانی فرمود: “قبل شهادت باید شهید شد”

▫️در این ایام تعابیر زیادی به زبان‌های مختلف در فضای مجازی در مورد شهادت حاج قاسم سلیمانی دیدیم، آن شخص به زبان عربی نوشت که اگر دیدی کفتارها خوش‌حالند، بدان که شیری مرده است، اشک‌های آن کودک و اشک‌های آن پیرزن با زبان شیرین ترکی مثل آن بود که بر فرزندش اشک می‌ریخت.

▫️تروری که توسط استکبارجهانی کثیف،نجس و پلید شکل گرفت، آن هم در شب‌هنگام،با این‌کار اعلام کردند که در میدان نبرد حریف این ابرمرد نیستند و چاره‌ای نداشتند که دست به این ترور کثیف و به نامردی بزنند،شهادت حاج قاسم سلیمانی دارای نکات ظریفی است، چه بسا برای خروج از غفلت و بصیرت‌افزایی لازم در موقع خطر است که متوجه خطر باشیم ، خداوند متعال اراده کند و ذبح عظیمی اتفاق بیافتد،تا خفته‌ها بیدار و غافلان دارای بصیرت شوند.

▫️دشمن پلید خباثت به خرج داد و خواست با ترور این شیرمرد، بحران ایجاد کند و مثلا به اهداف کثیفشان برسند، اما اراده خدای متعال را ببینید که چگونه مدیریت بحران می‌کند، نوع شهادت، زمان شهادت، در آستانه سالگرد کربلای پنج، چند روز مانده به سالگرد شهادت حاج قاسم میرحسینی، چند روز مانده به شهادت حاج احمد کاظمی و از لحظه شهادت تا سالروز شهادت حضرت صدیقه طاهره(س) ۷ روز و تا ۲۲بهمن، بهار انقلاب اسلامی ۴۰ روز هست ، اراده خداوند متعال را ببینیم، “ما رایت الا جمیلا”، اثر شهادت را ببینیم که چگونه دل‌ها را گره می‌زند و تازه کم کم آمریکا می‌فهمد که چه حماقتی به خرج داده است.

▫️سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی را همه راحت صدا می‌زدند، “حاج قاسم” ، ایشان در میدان کارزار لرزه بر اندام دشمن می‌اندازد ، در محراب عبادت اشک‌تزرع بر گونه‌هایش جاری است، شخصیتی که دشمن از او هراسان است و اضطراب دارد، فرزند شهید در کنارش آرام می‌گیرد و احساس می‌کند سایه پدر بالای سرش هست، این از عظمت اسلام است، این عظمت منظومه فکری امامین انقلاب است که در عصر حاضر تفکر اسلام را احیاء کردند.

▫️منظومه فکری امامین انقلاب ، اسلام را به میدان آورد و در زندگی بشر قرار داد و رویش‌های این منظومه فکری و ستاره های این آسمان شکل گرفتند و سلیمانی‌ها، میرحسینی‌ها، باقری‌ها، باکری‌ها،عالی‌ها و کاظمی‌ها هستند و اگر توانستند این منظومه فکری را بزنند کار انقلاب تمام است و این امر محال است، شهادت سلیمانی‌ها تازه شروع اوج‌گیری جبهه مقاومت است.

▫️تجسم عینی منظومه فکری امامین انقلاب اسلامی ، آن روز که امام(ره) فرمود: “سربازان من در گهواره‌ها هستند” اشاره به همین شخصیت‌هاست که قرار است حلقه وصل نسل اولی‌ها با نسل‌های بعد باشند و منظومه فکری امام(ره) به نسل دوم منتقل شود، در نسل سوم آن‌هایی که غوغا کردند و حججی‌ها را معرفی و تربیت کردند.

▫️اگر قرار بود حاج قاسم تمام بشود، به شهادت نمی‌رسید، به شهادت رسید تا ذره ذره وجود او حاج قاسم را شکل بدهد و تازه شروع کار ماست،اگر قرار بود کار انقلاب با ترور شخصیت های کلیدی تمام شود، لحظه شکل‌گیری انقلاب با ترور بهشتی‌ها، مطهری‌ها،باهنرها و رجایی‌ها کارش تمام می‌شد، انقلاب ما قائم به شخص نیست، ذاتی است که در وجودش خود به خود سلیمانی‌ها، حججی‌ها و بهشتی‌ها را دارد و تمام بشو نیست و وصل به خورشید امامت امام زمان(عج) خواهد شد.

▫️هر کدام از ما باید حاج قاسم باشیم، حاج قاسم زنده است، تمدن سازی یعنی تکثیر و عملیاتی‌کردن تفکر حاج قاسم، حاج قاسم یعنی بسیجی و بسیجی یعنی حاج قاسم.

▫️گام دوم انقلاب که دایره المعارف انقلاب اسلامی است ، به زیبایی توسط رهبرمعظم انقلاب دستاوردها، ظرفیت‌ها و ماموریت‌ها را مشخص می‌کند و حاج قاسم با خون خودش گام دوم انقلاب را برداشت، و نوبت ماست که علم را از علم‌دار بگیریم.

▫️انتقام سخت شهادت حاج قاسم یعنی اخراج آمریکا از منطقه و قطع نفس و حذف اسرائیل از جهان،آن انتقام سخت ،نه فقط از ناحیه ایران بلکه از طرف جبهه مقاومت به پهنای جغرافیای مقاومت اسلامی است، به اندازه عمق راهبردی انقلاب اسلامی که تمام جهان را در بر می‌گیرد،انتقامی سخت به این وسعت در انتظار دشمنان ماست، چراکه دوران بزن و در رو تمام شده است.

دیدگاه ها