نمایش نوار ابزار

پیام حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل به مناسبت روز مجلس شورای اسلامی

یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸

به گزارش روابط عمومی ذفتر امام جمعه شهرستان زابل:پیام حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل به مناسبت روز مجلس شورای اسلامی

بسمه تعالی

“مجلس باید مظهر عزّت ملّی و مظهر اقتدار و استحکام نظام باشد؛ مجلس این است؛ چرا؟ به خاطر اینکه مجلس، منتخب عموم مردم کشور در جاهای مختلف است که با یک انگیزه‌ای آمده‌اند این شخص را -این برادر را، این خواهر را- انتخاب کرده‌اند. و امام فرمودند که مجلس، عصاره‌ی فضایل ملّت است؛ این نکته، نکته‌ی مهمّی است؛توجّه کنید: عصاره‌ی فضایل، نه عصاره‌ی همه‌ی خصلتها! بعضی از خصلتها جزو فضایل نیست. مجلس بایستی عصاره‌ی فضایل ملّت باشد. فضایل این ملّت هم خیلی زیاد است. مجلس نباید نماد تردید باشد، نماد خودکم‌بینی باشد؛ نباید نماد یأس و نومیدی یا نماد عدم اعتنا و عدم مبالات به مسائل کشور باشد. نباید مجلس نشان بدهد که نگاهش به ظرفیّتها و توانایی‌های ملّی، نگاه مأیوسانه است؛ این فضایل ملّت که باید اینجا عصاره‌ی آنها جمع بشود، این چیزها است.”
امام خامنه‌ای(حفظه‌الله) *۹۸/۰۳/۳۰*

سالروز شهادت آیت‌الله مدرس به عنوان عالم مجاهد و وکیل امین مردم که شخصیت سیاسی اجتماعی و دینی ایشان بیانگر شعار “سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ماست” است، به عنوان روز مجلس شورای اسلامی برگزیده شد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید همواره با الگو قرار دادن شخصیت شهیدمدرس به عنوان نماینده متقی، شجاع، متعهد، خیرخواه و کوشا در جهت حرکت به سوی قله‌های آرمان‌های اسلام و انقلاب حرکت نمایند و با هم‌افزایی، همکاری ، کار علمی و کارشناسی ،هماهنگی با سایر قوا و تابعیت محض از ولی‌امر مسلمین موجبات پیشرفت کشور و ارتقای شاخص‌های اقتصادی،فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و افزایش برخورداری اقشار مستضعف جامعه را فراهم آورند.

روز مجلس شورای اسلامی را حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، به ویژه نمایندگان محترم سیستان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و توفیق روزافزون خادمین اسلام و انقلاب را از خداوند متعال خواستارم.

والسلام علی جمیع عباد الله الصالحین
علی‌اکبر کیخا
امام جمعه شهرستان زابل

دیدگاه ها