حجاب همچون ماسک زدن محدودیت دارد اما مصونیت می آورد/ بهزیستی به وظیفه خود که رسیدگی به آسیب های اجتماعی است عمل کند/ سالروز گشایش نخستین مجلس خبرگان رهبری /سالروز تاسیس شورای نگهبان/ روز زیارتی امام رضا(ع)

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان زابل خطبه های نمازجمعه ۲۰ تیر۱۳۹۹ به امامت حجت الاسلام والمسلمین حیدرعلی راشکی امام جمعه موقت شهرستان زابل به شرح ذیل است:

حجت الاسلام والمسلمین حیدرعلی راشکی امام جمعه موقت شهرستان زابل پس از توصیه و سفارش به رعایت تقوا و حدود الهی بیان نمودند:

حجاب همچون ماسک زدن محدودیت دارد اما مصونیت می آورد

۲۱ تیر سالروز حمله به مسجد گوهر شاد در سال ۱۳۱۴ می باشد که روز حجاب و عفاف نامیده شده است، حجاب مانند نماز و روزه از ضروریات دین هست و یکی از مهم ترین جلوه های تقوا در جامعه ایمانی و انقلابی عفاف و حجاب است ، عفاف ریشه حجاب و در کنار حیا تعریف می شود و حجاب جلوه عفاف در پوشش برای حضور در جامعه است، حجاب جسم زن را محجوب می کند تا حقیقت انسانی او و زیبایی های فکری و اخلاقی وی تجلی یابد، حجاب و عفاف مرزهای حریم خصوصی و عمومی را تعریف می کند تا زندگی مردم از سطح مبادلات حیوانی به سطح انسانی تبدیل گردد، حجاب و عفاف پشتوانه محکمی برای حفظ سرمایه بسیار بزرگ خانواده است، دستگاه استکبار برای شکستن اراده ملت ایران در مسیر آرمان های بزرگ وارد نبرد هویتی از طریق ماهواره ، فضای مجازی و … با ملت ما شده است، نمادهای هویتی را نشانه رفته و سرمایه گذاری عظیمی برای ترویج بی عفتی نموده است، مردمان جهان ملت عزیز ایران را عفیف و خانواده دوست می شناسند، دشمن حیا را هدف قرار داده تا بنیان خانواده را متزلزل کند.

در وضع کنونی بیماری کرونا همه باید ماسک بزنیم و با کمک هم جامعه را نجات دهیم، این به دلیل پی بردن به اهمیت موضوع است، لذا باید برای حجاب و عفاف هم تلاش کنیم:

۱)خانواده ، پدر و مادر دلسوز و مراقب فرزندان خود هستند که بدون ماسک و پوشش لازم در مکانی حضور پیدا نکنند، لذا نسبت به حجاب نیز همچنین دقتی را باید مدنظر قرار دهند.

۲) نهادهای دولتی ،آموزش و پرورش، دانشگاهها و حوزه های علمیه حجاب را فرهنگ سازی کنند و فلسفه و اهمیت حجاب را برای جامعه تببین کنند.

۳)مردم جامعه مانند ماسک زدن که به یکدیگر تذکر می دهند، در موضوع حجاب نیز متذکر شوند، پوشش در محیط خانه امری شخصی و خصوصی است اما در محیط جامعه امری عمومی بوده و به همه مردم مربوط می شود.

سالروز گشایش نخستین مجلس خبرگان رهبری

۲۳تیر سالروز گشایش نخستین مجلس خبرگان رهبری، این مجلس از نهادهای ابتکاری در نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران است که برای اولین بار با تدوین قانون اساسی کشور مطرح شد، نقش مجلس خبرگان هرچند در فعالیت های خرد کشور محسوس نیست ولی حضور فعال آن پشتوانه اطمینان بخش در صیانت از نظام اسلامی است.

روز زیارتی امام رضا(ع)

۲۵تیر مصادف با ۲۳ذی القعده ، روز مخصوص زیارتی ولی نعمت ما ایرانیان حضرت امام علی بن موسی الرضا(ع) هست که باید دلهای خود را امام رضایی کنیم و از راه دور و نزدیک عرض ادب نماییم.

بهزیستی به وظیفه خود که رسیدگی به آسیب های اجتماعی است عمل کند

۲۵ تیر روز بهزیستی و تامین اجتماعی است، بهزیستی با شعار عدالت اجتماعی محقق شد و سازمانی فرهنگی ، اجتماعی و امدادی است که به منظور گسترش رحمت الهی در جامعه و حفظ ارزش ها و کرامات والای انسانی و برای کمک به قشرهای محروم جامعه و کسانی که دچار مشکلات جسمی و عاطفی و روانی شده اند، ایجاد شده است.

ضمن تشکر از کارکنان و مسئولین بهزیستی ، چند گلایه را مطرح نماییم:

قسمتی در بهزیستی تشکیل شده به نام مرکز فوریت های اجتماعی سازمان بهزیستی با شماره تماس ۱۲۳ است، اما عموم مردم از وجود چنین مرکزی مطلع نیستند و از وظیفه این مرکز اطلاع ندارند و همچنین در مقام عمل هم اتفاق خاصی از سوی این مرکز را شاهد نیستیم، متاسفانه شهر ما یکی از شهرهایی است که دچار حاشیه نشینی است ، بحث کارتن خوابی و کودکان کار نیز وجود دارد و اینها همه آسیب اجتماعی هستند، وظیفه اصلی بهزیستی کمک و رسیدگی به آسیب دیدگان اجتماعی است،  چرا در شهر شاهد حضور کارتن خواب ها هستیم؟ چرا نسبت به این مسائل رسیدگی نمی شود؟ ممکن است دوباره بهانه بیاورند که بودجه محدود است و نمی توانیم.  چرا از ظرفیت خیرین استفاده نمی کنید؟ مهم این است که در این مسیر طرح و برنامه داشته باشید اما کار خاصی صورت نمی گیرد و روز به روز شاهد افزایش کارتن خواب ها و آسیب های اجتماعی در شهر هستیم و این خود به عنوان نماد فقر برای شهر شده است و از شهرهای دیگر می آیند و با کارتن خواب ها مصاحبه می کنند و کلیپ ضبط می کنند و در جاهای دیگر پخش می کنند و حاصل می شود اینکه سیستان شریف و مردم ولایتمدار ما را به عنوان فقر می شناسند، چرا؟ چون متاسفانه یکی از مشکلات ما این است که بهزیستی به وظیفه خود که رسیدگی به آسیب های اجتماعی است عمل نمی کند.

سالروز تاسیس شورای نگهبان

۲۶ تیر سالروز تاسیس شورای نگهبان است، ریشه شورای نگهبان به عصر مشروطه و تلاش های شیخ فضل الله نوری برمی گردد که ایشان موفق شدند قانونی قرار دهند تا تعدادی از فقها ناظر بر قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی شوند، هرچند در مدت محدودی اجرا شد اما با شروع انقلاب اسلامی ، نهاد شورای نگهبان تاسیس شد برای اینکه قوانین مطابق با شرع و حقوق باشد و از ۱۲ عضو تشکیل شده است ، ۶ عضو فقیه و ۶ عضو حقوقدان.متاسفانه هر چند وقت شاهد حملات دشمن علیه شورای نگهبان هستیم ولی باید بدانیم که آنها وظیفه مراقبت از قوانین مصوب را دارند تا مطابق شرع و حقوق باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.