هیچ سودی در عالم بالاتر ، بهتر و عزیزتر از وصول به مرتبه وصال محبوب ازلی نیست.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان زابل:مراسم بزرگداشت روز شهدا و یادواره شهید آرش پاکدل از شهدای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گلزار شهدای زابل برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین عزیزی امام جمعه شهرستان زابل بیان نمودند:

واقعیت این است که شهدا قطعاتی از ملکوت اعلا هستند که خدای متعال روزی ما کرد مدتی هم نفس شان بودیم و زیارتشان کردیم و در زندگانی شان چشممان به جمال شان منور شد. این جای شکرانه دارد، بشر موجودی منفعت طلب است، منفعت برای انسان اصل است ، هر کاری که بخواهد انجام دهد حساب می کند که چه سودی می برد و چه هزینه ای باید کند، هیچ سودی در عالم بالاتر ، بهتر و عزیزتر از وصول به مرتبه وصال محبوب ازلی نیست.

بسیاری از شهدا سن مبارک شان بین بیست تا سی می باشد شاید هم کمتر، آن ها در آن روزی که از این عالم خاکی بنا بود بروند، آن روز از این عالم خاکی می رفتند ، مقدر شان بود که این روز از عالم خاکی بروند به عالم بقاء در همان سن ، در همان روز و در همان ساعت و در همان لحظه اما چه کردند که خدای متعال آن ها را انتخاب کرد ، سلام بر بندگانی که خدا آن ها را برگزید.

شهید پاکدل از شهدای عزیز ارتش که بر مزار مطهر ایشان بودیم شب قدر آخری که بعد از آن به شهادت رسیدند ، شب قدر مقدرات ما را می نویسند ، همه شهدا در شب بیست و یکم قدر قبل از شهادت شان نوشته شده که در فلان روز فلان لحظه و فلان ساعت از دنیا برود. وقتی که امضای حضرت حجت قرار شد پای این مرگ ها ثبت شود آنجا است که آقا برای بعضی از اینها درخواست شهادت می کند. یعنی اگر قرار است که هزار جوان از دنیا بروند ممکن است که حجت خدا چند تا از اینها را انتخاب کنند.

پدران و مادران شهدا، امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشر یف بچه شما را انتخاب کرده است، چرا انتخاب کرده اند؟ ما روایت داریم که هرکس به رجعت ایمان ندارد از ما نیست. رجعت چیست؟ رجعت عبارت است از اینکه شهدایی که قبل از ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشر یف به فیض قدس شهادت نایل شدند خدا اینها را ذخیره می کند، بدن هایی که زیر این خاک هاست شما از وجود نازنین شان یک سنگ با یک سری اطلاعات می بینید، در هنگامه رجعت این قبور شکافته خواهند شد و این انوار طیبه و این ملکوتیان عالم ملک سر از خاک بر می آورند و به حجت خدا لبیک و سعدیک می گویند.

در دعای عهد می خوانیم ان حال بینی و بینه الموت ، اگر مرگ بین من و امام زمانم حائل شد. فاخرجنی من قبری ، خدایا مرا از قبرم بیرون بیاور در حالی که کفن دور بدن من پیچیده و شمشیر در دست به یاری فرزند فاطمه بودم.

پدران و مادران شهدا،قدر بچه تان را بدانید ، بچه ای که امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف برای خودش انتخاب کرد، امام زمان برای یاری خودش اینها را تک به تک انتخاب کرد ،چه خصوصیتی داشت ما نمی دانیم.

پسران و دختران عزیز حواستان را جمع کنید و ارتباطتان را با شهدا زیاد کنید سعی کنید شهدا شما را بشناسند. همواره سر قبور شهدا بیایید و با ایشان حرف بزنید، حاجتی دارید با اینهایی که همنشین سیدالشهدا هستند و در کنار امام حسین علیه السلام متنعم به نعم الهی هستند درد دل کنید ، حسنش کجاست؟ فردای قیامت آن شهید می‌گوید من این را می شناسم او می‌آمد کنار من و سر قبر من و با من حرف می زد. رفیق شهدا باشید تا به وقتش به سراغ شما بیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.